• Şuan Sitemizde 63 Kişi Haber Okuyor.
Reklam
 • Üniversite

Siirt Üniversitesinin 2014-2015 Akademik Açılış Töreni Yapıldı

Siirt Üniversitesinin 2014-2015 Akademik Açılış Töreni Yapıldı

2014-09-25 - 17:39
Siirt Üniversitesi 2014-2015 Akademik yılının açılış töreni 23 Eylül Salı günü Kezer yerleşkesinde bulunan konferans salonunda gerçekleştirildi.

Siirt Üniversitesi 2014-2015 Akademik yılının açılış töreni 23 Eylül Salı günü Kezer yerleşkesinde bulunan konferans salonunda gerçekleştirildi. Düzenlenen törene,  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Siirt Milletvekilleri Afif Demirkıran ve Osman Ören ile Siirt Belediye Eş Başkanı Tuncer Bakırhan, AKP MYK Üyesi Yasin Aktay, kamu kurum ve kuruluş müdürleri,  Üniversite akademisyenleri ve çok sayıda öğrenci katıldı. Rektör Prof. Dr. Murat ERMAN,  hızla ilerleyen bilgi ve teknolojinin beraberinde çetin bir küresel rekabeti getirdiğini ifade etti.

Rektör Erman: "Günümüzde baş döndürücü bir hızla ilerleyen bilgi ve teknoloji beraberinde çetin bir küresel rekabeti de getirmektedir. Bu bilgi ve teknoloji üretebilen ülkeler ve toplumlar, ayakta durabilmekte, daha hızlı gelişebilmekte ve gelişmiş ülkeler olarak sınıflandırılmaktadırlar. Tersi durumda da bilgi ve teknolojiyi sadece transfer eden ülkeler ise bağımlı ülkeler ve gelişmekte olan ülkeler sınıfına girmektedir. Ülkemiz bu yönüyle son yıllarda yapılan atılımlar ve girişimlerle kabuğunu kırmakta ve daha çok patentli ürün, bilgi ve teknoloji üretmektedir. Bu bağlamda bilgi ve teknolojiyi üreten kurumlar içerisinde üniversiteler ana merkezleri oluşturmaktadır. 

2007 yılında kurulan Siirt Üniversitesi bölgede araştırma-geliştirme, eğitim-öğretim, toplum ve şehirle birleşme adına bölgenin umudu haline gelmiş ve bölgede üstlendiği misyonunu yerine getirmek için büyük gelişmelere kaydetmiştir. Bugün 7 fakültesi, 3 yüksekokulu, 3 enstitüsü, 4 meslek yüksekokulu ile 7 bin öğrenci sayısına ulaşmış bulunmaktayız. Hedefimiz ise gelecek 10 yıl içerisinde 25 ile 30 bin öğrenci sayısını yakalamaktır.  Toplumla bütünleşme adına üniversitemizde kurulan araştırma merkezleri, spor kulüpleri ve öğrenci toplulukları şehir halkı ve sivil toplum kuruluşlarıyla üniversitenin bağlarını her geçen gün artırmaktadır. Bunun yanı sıra üniversite-sanayi işbirliği ve uluslararalılaşma üniversitemizin öncelikli hedefleri arasında yer almaktadır. 

Üniversitemizi tercih eden öğrencileri tebrik ediyor ve bu akademik yıl içerisinde bir takım tavsiyelerde bulunmak istiyorum. Konuşmamın başında bahsettiğim gibi küresel rekabet ülkemizi ve tüm coğrafyayı içine alabilecek bir etkinlik içerisine girmiş bulunmaktadır. Bu rekabet koşullarına uyum sağlayabilmek için siz sevgili öğrencilerimizden iyi bir öğrencilik dönemi geçirmenizi ve mezun olduğunuzda donanımlı, alt yapınızı geliştirmiş bir şekilde mezun olmanızı beklemekteyiz. Kendinize, ailenize ve topluma yararlı bireyler olma noktasında her türlü çabayı göstereceğinizden kuşkumuz bulunmamaktadır. Bizlerde üniversite olarak sizlerin boş zamanlarınızı değerlendirebileceğiniz ve başarı grafiğinizi yukarılara taşıyabileceğiniz şartları oluşturma noktasında elimizden gelen her türlü gayreti ortaya koyacağız. Bu akademik yıl içerisinde akademik ve idari personelimizde siz öğrencilerimizin yanında olacak özelikle kaliteli eğitim görme ve sosyal olarak da yakınlık gösterme noktasında sizlere gereken ilgiyi gösterecektir . Bu akademik yılımızın ülkemize, şehrimize ve ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum." dedi.

Rektör Erman'ın ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Üniversitelerin ürettiği bilim, teknoloji ve tecrübenin reel sektörle buluşması Siirt'in ekonomik ve sosyal gelişimin temel dinamiği olacağını ifade etti.

Vali Mustafa Tutulmaz: " Ülkemizin,  küresel ölçekte etkin bir aktör olma yönünde attığı büyük ve kararlı adımların artarak devam edebilmesi, beşeri sermayemizin kalitesi ve nitelikli iş gücüyle bağlantılıdır. Bu nedenle bilgiyi talep eden aldığı bilgiyi özümseyen özümsediği bilgiyi paylaşabilen bir kuşak yetiştirmek hepimizin ortak sorumluluğudur. Bu sorumluluğun en büyüğü şüphesiz sizlerin yani üniversitelerindir. Zira üniversiteler toplumun yarınlarına dönük umutlarını düşüncelerini özlem ve yaşam biçimlerini programlarına alarak bir anlamda geleceği inşa ederler yine üniversiteler bir yandan ülkemizin kalkınması için gerekli olan nitelikli insan gücünü yetiştirirken özgür ve evrensel düşüncenin birlikte yaşamak ve ötekini anlama kültürünün yerleşmesine önemli katkı sağlarlar. 

Üniversitelerin en önemli misyonu bilgi üretmektir. Ancak şurası unutulmamalıdır ki toplumla paylaşılmayan bilgi kendi kozasında kalır değersizleşir. Bu nedenle özellikle üniversitemiz özel sektör ve kamu kurumlarının işbirliği yapması önemlidir üniversitemizin ürettiği bilim teknoloji ve tecrübenin reel sektörle buluşması Siirt’in ekonomik ve sosyal gelişimin temel dinamiği olacaktır. Değerli akademisyenlerimiz üniversiteli gençlerimiz bir mesleğe yönelik temel bilgiler edinmektedirler. Bunun yanında zamanın gereklerine uygun donanımlı insan yetiştirmekte temel gayelerimizden biri olmalıdır. Üniversitenin tanınırlığını marka değerini yukarı taşımak için gösterdiğiniz sıra dışı gayret takdire şayandır. Sevgili öğrenciler dilimizi ve ülkemizi çok sevdiğinizi biliyorum ancak fiille desteklenmeyen sevgi sadece hamaset üretir. Sizden beklentimiz kendiniz aileniz ve ülkemiz için çalışmak ve daha çok çalışmaktır." dedi.

Bakan Lütfü Elvan, Türkiye'nin yıllarca bin 500 ile 2 bin dolar civarında bir milli gelirle ayakta durmaya çalıştığını ifade ederek, bu dönemlerde seçimle iktidara gelen hükümetlerin bazı vesayet odakları tarafından kontrol altında tutulduğunu ve halk ile bütünleşemediklerini, Türkiye'nin 2002 yılından itibaren demokratikleşme ve ekonomik alanda yapılan reformlarla istikrara kavuştuğuna işaret eden Elvan, bu sayede milli gelirde artış olduğunu vurguladı.

81 ilin tamamında üniversite olduğunu anımsatan Lütfü Elvan: "Bu üniversitelerimiz gelişiyor ve güçleniyor. Üniversitenin nerede olduğu çok önemli değil. Üniversite ister Siirt'te olsun, ister ABD'de hiç fark etmez. Önemli olan bu değişim, dönüşüm ve bilişim çağında sizlerin kendinizi geliştirmenizdir." dedi.

Açılış konuşmalarının ardından törende öğrenci ve katılımcılara, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Korkmaz  tarafından " İnsan Kaynaklarında Motivasyon" başlıklı 2014-2015 Akademik yılı açılış dersi verildi.

Tören, Rektör Prof. Dr. Murat ERMAN’nın, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfü ELVAN'a teşekür plaketi sunmasıyla sona erdi. 

 

 

Bu haber 408 defa okundu.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siirt56.com sorumlu tutulamaz.

Ad Soyad

Yorum

HENÜZ YORUM YAPILAMAMIŞ, İLK YORUMU SİZ YAPIN!!!Üniversite Kategorisine Ait Diğer Haberler

Siirt Üniversitesinin 2014-2015 Akademik Açılış Töreni Yapıldı

Siirt Üniversitesinin 2014-2015 Akademik Açılış Töreni YapıldıSiirt Üniversitesi 2014-2015 Akademik yılının açılış töreni 23 Eylül Salı günü Kezer yerleşkesinde bulunan konferans salonunda gerçekleştirildi.

 • 0 yorum
 • 409 kere okundu

Siirt Üniversitesi'nden İl Protokolüne İftar Yemeği

 Siirt Üniversitesi'nden İl Protokolüne İftar YemeğiSiirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, il protokolüne üniversitenin sosyal tesisinde iftar yemeği verdi.

 • 0 yorum
 • 625 kere okundu

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Rektör Erman’ı Makamında Ziyaret Etti

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Rektör Erman’ı Makamında Ziyaret EttiGazeteciler Konfederasyonu’na bağlı federasyon ve cemiyet başkanlarından oluşan heyet Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman’ı makamında ziyaret ettiler.

 • 1 yorum
 • 1076 kere okundu

Siirt üniversitesinde taciz Operasyonu

Siirt üniversitesinde taciz OperasyonuSiirt Üniversitesi’nde öğretim üyesi ve görevlisinin de aralarında bulunduğu 3 kişi fuhuş iddiasıyla gözaltına alındı.

 • 0 yorum
 • 608 kere okundu

Siirt Üniversitesi’nde Bilim laboratuarı açıldı

 Siirt Üniversitesi’nde Bilim laboratuarı açıldıSiirt Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi bünyesinde faaliyet gösterecek olan El-Cezeri Sibernetik Araştırma Laboratuarının açılışı yapıldı.

 • 0 yorum
 • 1104 kere okundu

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Tanıtım Toplantısı

 Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Tanıtım ToplantısıSiirt Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Siirt Spor Lisesi öğrencilerini misafir etti.

 • 0 yorum
 • 557 kere okundu

Siirt Üniversite’si 7. Mezunlarını Verdi

 Siirt Üniversite’si 7. Mezunlarını VerdiSiirt Üniversitesi'nde (SİÜ), düzenlenen törende bin 600 öğrenci mezuniyet heyecanı yaşadı.

 • 1 yorum
 • 1193 kere okundu

Siirt'te 44 Öğrencide Gıda Zehirlenmesi Şüphesi

 Siirt'te 44 Öğrencide Gıda Zehirlenmesi ŞüphesiSiirt Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunda (KYK) kalan 44 kız öğrenci gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

 • 0 yorum
 • 342 kere okundu

Bayanlardan Konferansa Yoğun İlgi

Bayanlardan Konferansa Yoğun İlgiÖtekilik ve Kirlilik: Dezavantajlı Toplum Kesimleri” Konulu Konferans‏

 • 0 yorum
 • 359 kere okundu

Siirt Üniversitesi, Çiftçi Günü Etkinliği Düzenledi

Siirt Üniversitesi, Çiftçi Günü Etkinliği DüzenlediBakır, Biz bir çiftçi gemisiyiz biz bu gemiyi yürütelim üretimi artıralım

 • 0 yorum
 • 462 kere okundu

Siirt Üniversitesi'nde Kavgalı Olay

 Siirt Üniversitesi'nde Kavgalı OlayÖğlen saatlerinde Siirt Üniversitesi merkez kampüsü önünde basın açıklaması yapmak isteyen üniversite öğrencileri ile farklı bir grup arasında kavga çıktı.

 • 1 yorum
 • 488 kere okundu

Siirt Üniversitesi Aşure Dağıttı

Siirt Üniversitesi Aşure DağıttıGelenek haline getirilerek her sene düzenlenen Aşure Günü etkinliği bu yılda yapıldı.

 • 0 yorum
 • 1876 kere okundu

Bölge Müdürü Rektör ERMAN'nı Ziyaret Etti

Bölge Müdürü Rektör ERMAN'nı Ziyaret EttiGençlik Ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu Diyarbakır Bölge Müdürü Metin Yılmaz, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr Murat Erman’ı makamında ziyaret etti.

 • 3 yorum
 • 2171 kere okundu

Rektör Prof. Dr. ERMAN' dan Mesaj

Rektör Prof. Dr. ERMAN' dan MesajSiirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle mesaj yayımladı.

 • 1 yorum
 • 2038 kere okundu

Siirt Üniversitesi Resmi Sitesinde Kürtçe Okunma Seçeneği

Siirt Üniversitesi Resmi Sitesinde Kürtçe Okunma SeçeneğiSiirt Üniversitesinden örnek davranış.

 • 0 yorum
 • 1276 kere okundu

Rektör Erman'dan Üniversite Sanayi İşbirliği Vurgusu

Rektör Erman'dan Üniversite Sanayi İşbirliği VurgusuSiirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Organize Sanayi Bölgesi'ndeki tesisleri ziyaret etti.

 • 1 yorum
 • 9992 kere okundu

Bakan Eroğlu, Üniversiteye Ağaç Sözü Verdi

Bakan Eroğlu, Üniversiteye Ağaç Sözü VerdiSiirt Üniversitesi Kezer yerleşkesinde, yapımı devam eden 350 dönümlük mesire alanı için büyük boy ağaç sağlandığı belirtildi.

 • 0 yorum
 • 10273 kere okundu

Rektör Erman Japonya'da!

Rektör Erman Japonya'da!Siirt Üniversitesi Rektörü Murat Erman, Siirt ile Japonya arasındaki dostluk ve ticari ilişkileri geliştirmek amacıyla Tokyo'ya gitti.

 • 1 yorum
 • 10469 kere okundu

Bahar Şenliği Hazırlıkları Tamamlandı

Bahar Şenliği Hazırlıkları TamamlandıSiirt Üniversitesi geleneksel hale getirdiği bahar şenliklerinin 2.si için çalışmalarını tamamladı

 • 3 yorum
 • 11883 kere okundu

SİİRT ÜNİVERSİTESİ, BEYİN TÜMÖRÜ TEŞHİSİ KONAN ÖĞRENCİSİ İÇİN YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTI

SİİRT ÜNİVERSİTESİ, BEYİN TÜMÖRÜ TEŞHİSİ KONAN ÖĞRENCİSİ İÇİN YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTINebahat Güven için Akademik ve İdari Personel maddi destek sunarken, öğrenci konseyinin de kermes düzenlediği belirtildi.

 • 0 yorum
 • 1138 kere okundu

Dünya Kadınlar Günü Siirt Üniversitesinde Kutlandı

Dünya Kadınlar Günü Siirt Üniversitesinde KutlandıSiirt Valiliği Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü ve Siirt Üniversitesi Kadın Sorunlarını Araştırma ve Uygulama Merkezinin ortaklaşa düzenledikleri “Kadın ve Yaşam “ konulu panelde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında kadınların sorunları ele alındı

 • 4 yorum
 • 520 kere okundu

Siirt Üniversitesi'nde 4 Dilli Moral Gecesi

Siirt Üniversitesi'nde 4 Dilli Moral GecesiSiirt Üniversitesi'nde düzenlenen moral gecesinde, öğrenciler 4 dilde söylenen şarkılarla doyasıya eğlendi

 • 3 yorum
 • 12680 kere okundu

Öğrencilerden Van'a Kışlık Çadır Yardımı

Öğrencilerden Van'a Kışlık Çadır YardımıSİİRT ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNDEN VAN’A KIŞLIK ÇADIR YARDIMI

 • 2 yorum
 • 12824 kere okundu

Siirt Üniversitesi Mezuniyet Töreni 27 Haziran'da

Siirt Üniversitesi Mezuniyet Töreni 27 Haziran'da2007 yılında kurulan Siirt Üniversitesi 3. Mezuniyet törenini 27 Haziran 2011 Tarihinde Yapacak

 • 1 yorum
 • 2957 kere okundu

Siirt Üniversitesinden Köylere Yardım Amaçlı Proje

Siirt Üniversitesinden Köylere Yardım Amaçlı ProjeSİİRT ÜNİVERSİTESİ ÇOCUK HAKLARI TOPLULUĞU BAĞGÖZE VE YERLİÇOBAN KÖY OKULUNA YARDIM AMAÇLI BİR PROJE DÜZENLEDİ

 • 2 yorum
 • 14537 kere okundu

SİİRT ÜNİVERSİTESİ YENİ KAMPÜS ALANINDA AĞAÇ DİKİM ÇALIŞMASI YAPILDI

SİİRT ÜNİVERSİTESİ YENİ KAMPÜS ALANINDA AĞAÇ DİKİM ÇALIŞMASI YAPILDIRektör Prof. Dr. Recep Ziyadanoğulları, Danışmanı Yrd. Doç. Dr. İbrahim Teğin, Biyoloji Bölüm Başkanı Yrd. Doç Dr. Osman Karabacak,Yrd. Doç. Dr. Sadin Özdemir ve Biyoloji Bölümü öğrencileri tarafından yeni kampus alanında ağaç dikim etkinliği yapıldı.

 • 0 yorum
 • 9146 kere okundu

ÜNİVERSİTE BAHAR ŞENLİKLERİ İPTAL EDİLDİ

ÜNİVERSİTE BAHAR ŞENLİKLERİ İPTAL EDİLDİDaha önce 16-18 Mayıs 2011 tarihleri arasında yapılacağı duyurulan Siirt Üniversitesi

 • 4 yorum
 • 8038 kere okundu

YENİ KAMPÜS ALANINI TAMAMLAMA ÇALIŞMALARI

YENİ KAMPÜS ALANINI TAMAMLAMA ÇALIŞMALARISİİRT ÜNİVERSİTESİ’NDE YENİ KAMPÜS ALANINI TAMAMLAMA ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

 • 2 yorum
 • 9183 kere okundu

SİİRT ÜNİVERSİTESİ BAHAR ŞENLİĞİNE HAZIRLANIYOR

SİİRT ÜNİVERSİTESİ BAHAR ŞENLİĞİNE HAZIRLANIYORSiirt Üniversitesi geleneksel hale getirdiği bahar şenliklerini, bu yıl 16-18 Mayıs 2011 tarihleri arasında yapmaya hazırlanıyor.

 • 3 yorum
 • 7947 kere okundu

Siirt Üniversitesi Satranç Kulübü, Cumhurbaşkanı ve Başbakanı Siirte Davet Etti

Siirt Üniversitesi Satranç Kulübü, Cumhurbaşkanı ve Başbakanı Siirte Davet EttiSiirt Üniversitesi Satranç Kulübü

 • 2 yorum
 • 4829 kere okundu

SİİRT HALKI İLERLEYEN SÜREÇLERDE UN VE UN ÜRÜNLERİNDEN OLUŞAN GLUTENSİZ BESİNLERE DAHA UCUZ FİYATLARLA ULAŞABİLECEK

SİİRT HALKI İLERLEYEN SÜREÇLERDE UN VE UN ÜRÜNLERİNDEN OLUŞAN GLUTENSİZ BESİNLERE DAHA UCUZ FİYATLARLA ULAŞABİLECEKSiirt Üniversitesi’nde Eğitim Kültür Hayat Boyu Öğrenme Programı çerçevesinde 2010-2011 Leonardo Da Vinci Projesi kapanış sunum programı düzenlendi.

 • 0 yorum
 • 3550 kere okundu

SİİRT ÜNİVERSİTESİ VOLEYBOL TAKIMININ BÜYÜK COŞKUSU

SİİRT ÜNİVERSİTESİ VOLEYBOL TAKIMININ BÜYÜK COŞKUSUÜniversiteler arası 2. lig voleybol müsabakaları, Antalya Kaya Belek Otel’ de 1- 5 Mart tarihleri arasında düzenlendi.

 • 1 yorum
 • 4896 kere okundu

SİİRT ÜNİVERSİTESİ´NDE SADECE KADINLARA ÖZEL KADINLAR GÜNÜ

SİİRT ÜNİVERSİTESİ´NDE SADECE KADINLARA ÖZEL KADINLAR GÜNÜ8 Mart Dünya Kadınlar Günü, Siirt Üniversitesi’nde Sayın Rektörümüzün değerli eşleri Prof. Dr. Berrin Ziyadanoğulları’nın desteğiyle bayanlara özel tanışma yemeği ve eğlence programıyla kutlandı.

 • 1 yorum
 • 4444 kere okundu

BEN ŞİİRİMİ MİLLETİME VE KAHRAMAN ORDUMA HEDİYE ETTİM

BEN ŞİİRİMİ MİLLETİME VE KAHRAMAN ORDUMA HEDİYE ETTİMİstiklal Marşı’nın kabul edilişinin 90. yıldönümü nedeniyle “Ben şiirimi milletime ve kahraman orduma hediye ettim.” diyen büyük şairimiz Mehmet Akif Ersoy, Siirt Üniversitesi’nin düzenlediği bir etkinlikle anıldı

 • 1 yorum
 • 2867 kere okundu

ÇÖLYAK HASTALARI İÇİN TIBBİ EKMEK ÜRETİLMESİ PROJESİ

ÇÖLYAK HASTALARI İÇİN TIBBİ EKMEK ÜRETİLMESİ PROJESİSİİRT ÜNİVERSTESİ SİİRT MESLEK YÜKSEKOKULU “ÇÖLYAK HASTALARI İÇİN TIBBİ EKMEK ÜRETİLMESİ” ADLI AVRUPA BİRLİĞİ LEONARDO DA VINCI PROJESİNİ TAMAMLAYIP YURDA DÖNDÜ.

 • 1 yorum
 • 3520 kere okundu

Siirt Üniversitesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Paneli

Siirt Üniversitesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü PaneliSiirt Üniversitesi Rektörü Recep Ziyadanoğullarının eşi olan Prof. Dr. Berrin Ziyadanoğullarının katkılarıyla Siirt Üniversitesinde bir panel düzenlenecek.

 • 3 yorum
 • 3855 kere okundu

SİİRT ÜNİVERSİTESİNDEN ÖĞRENCİLERİNE MORAL GECESİ

SİİRT ÜNİVERSİTESİNDEN ÖĞRENCİLERİNE MORAL GECESİKuruluşundan bu yana eğitim ve öğretim çalışmalarının başarılı bir şekilde sürdürülmesinin yanında, sosyal ve kültürel alanda da önemli çalışmalara imza atan Siirt Üniversitesi yine güzel bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. 09.12.2010 tarihinde Rektörlük Bi

 • 0 yorum
 • 4547 kere okundu

Siirt Üniversitesi Kampus İnşaat Çalışmaları Hızla Devam Ediyor

Siirt Üniversitesi Kampus İnşaat Çalışmaları Hızla Devam EdiyorSiirt Üniversitesi kampus alanında yapımı devam eden Mimarlık Mühendislik Fakültesi inşaatı hızla devam ediyor

 • 8 yorum
 • 6729 kere okundu

ÖĞRENCİ KONSEYİ ÜYELERİ, REKTÖRÜ ZİYARET ETTİ

ÖĞRENCİ KONSEYİ ÜYELERİ, REKTÖRÜ ZİYARET ETTİSiirt Üniversitesi öğrencileri, ilgili yönerge kapsamında demokratik bir süreç izleyerek ilk kez Öğrenci Konseyi Başkanını ve konsey üyelerini seçti.

 • 0 yorum
 • 4099 kere okundu

SİİRT ÜNİVERSİTESİNDEN ÖRNEK UYGULAMA

SİİRT ÜNİVERSİTESİNDEN ÖRNEK UYGULAMAKuruluşundan bu yana eğitim ve öğretim çalışmalarının başarılı bir şekilde sürdürülmesinin yanında, sosyal ve kültürel alanda da önemli çalışmalara imza atan Siirt Üniversitesi yine örnek bir uygulamaya öncülük etti. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinc

 • 3 yorum
 • 2762 kere okundu

Ethem Sancak: Artık Zengin Değilim

Ethem Sancak: Artık Zengin DeğilimSancak, 'Eskiden ilk 20 zenginden biriydim, şimdi sondan yirminciyim' - Star Gazetesi ve Kanal 24'ün sahibi iş adamı Ethem Sancak, 2015'te TÜSİAD'ın b

 • 8 yorum
 • 447 kere okundu

Hakem Yılmaz Butur, Siirt56´yı Ziyaret Etti

Hakem Yılmaz Butur, Siirt56´yı Ziyaret EttiTarafsız haberciliğiyle gönüllere taht kuran Siirt56'yı ziyaret eden Yılmaz Butur, çalışmalarımızda başarılar diledi.

 • 11 yorum
 • 591 kere okundu

   
Siirt Yerel Medyası, İnternet Haberciliği ve Muhammed Kurt  

KÖŞE YAZARLARIRSS © 2010-2019 Siirt, Siirt56 Haber | Siirt Haberleri
Site içeriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır

Siirt 56