• Şuan Sitemizde 66 Kişi Haber Okuyor.
Reklam
 • Sosyal Yaşam

Şeyh Seyyid Muhammed Nurani Hz.leri İzmit'te Anıldı

Şeyh Seyyid Muhammed Nurani Hz.leri İzmit'te Anıldı

2011-07-05 - 16:03
Seyda (Şeyh Seyyid Muhammed Nurani) Hazretlerinin Vefatının 9.yılında sevenleri İzmit’te dün (03.Temmuz.2011) bir araya geldi. Mevlid-i Şerif okuyarak dualarla andılar

Seyda (Şeyh Seyyid Muhammed Nurani) Hazretlerinin Vefatının 9.yılında sevenleri İzmit’te dün (03.Temmuz.2011) bir araya geldi. Mevlid-i Şerif okuyarak dualarla andılar.


Seyda (Şeyh Seyyid Muhammed Nurani) Hazretlerinin Vefatının 9.yılında sevenleri İzmit’te bir araya geldi. Mevlid-i Şerif okuyarak dualarla andılar.

 

Aziz hatıralarına...

 

SEYDA (ŞEYH SEYYİD MUHAMMED NURANİ) HAZRETLERİN HAYATI:

 

 Seyda Hazretleri tam 9 sene önce yani 2002 yılının Mayıs ayında dar-i ukbaya irtihal eyledi. Onu anlatmak mümkün mü? Elbette ki mümkün değil. O Mübareği anlatmaya ne dil nede sayfalar yeter ama denizde bir damla misali o Peygamber (s.a.v.) evladını ve varisini o, Padişah’i Uveysiyi anlatmaya çabalayacağız. Evet, zaman bir yıldız gibi kayıp giderken bir başka yıldız doğuyordu gün ve Gecelerin üstüne. 1921 Yılında Hazret lakabıyla meşhur Şeyh Muhammed Diyauddin (k.s.a) Hazretleri’nin vefatı ile mahzun olan gönüllere Süreyya yıldızından daha parlak bir yıldız doğuyordu. İleride Nakşibendî Tarikat’ının reisi olacak Ğaws-i Azam Seyda Seyyid Muhammed Nurani hazretleri Siirt'in Baykan ilçesine bağlı Siyanis Köyünde Dünyaya teşrif ettiler. İslami ilimlerde ilköğrenimi babası olan Ğaws Kasrewi namıyla meşhur Şeyh Seyyid Abdülhakim (k.s.a.) Hazretlerinden aldı. Daha sonra ilmini Ğaws Hazret’lerinin Şahı Hazne namıyla meşhur Şeyh Ahmed El Haznevi (k.s) Hazret’lerine gittiği zamanlarda Ğaws’ın müderrisi olan Molla Osman’ın yanında devam etti.

 

 

İslami ilimleri tahsil ettikten sonra Ğaws Hazretleri ona icazet vermek istemişse de şah-i Hazne (k.s) Hazretlerinin izin vermemesi üzerine icazet almamıştır.

 

Seyda Hazretleri’nin çocukluk yıllarını görenler Mübareğin ta o zamanlardan beri manevi hallere sahip olduğunu, namazlarını, hiç cemaatsiz kılmadığını ve hatmeleri hiç kaçırmadığını anlatırlar. Mübarek o yıllarını anlatırken şöyle buyururdu ''Bazen çocuklarla kör ebe oyununu oynadığımızda bir ağaç kütüğüne saklanır onlar beni ararken eğer Hatme vakti ise hemen tespihimi cebimden çıkarıp kendi kendime Hatmemi yapardım ondan sonra tekrar oyuna katılırdım''.

 

Seyda hazretleri bulunduğu köylerden Ğaws Hazretlerinin ziyaretine gittiği zamanlarda Ğaws'ın büyük oğlu olmasına rağmen genelde müritlerle beraber camide yatar hatta bazen ayakkabıların bulunduğu yerde üzerine sadece bir keçe örterek yattığı olurdu. Bu olaya şahit olan Ğaws Hazretlerinin bir sofisi söyle anlatıyor " bir gece ayakkabıların olduğu yerde hasıra sarılmış yatan birini gördüm merak edip üzerini açtığımda baktım ki Seyda Hazretleri. ben kurban ne olur böyle yapmayın ümmeti Muhammed zarar görür’’ dediğimde Seyda Hazretleri : “Ğaws’un sofilerinin ayaklarının başımın üzerinde yeri vardır git sakın bana karışma” diye buyurdular.

 

 

Seyda Hazretleri Ğaws Hazretlerinin vefatından 2 sene sonra tarikat adabı gereği olarak Ğaws hazretlerinin Halifelerinden olan Şah-ı Arınci namıyla meşhur Şeyh Ali Hazretlerine bağlandı. Seyda Hazretleri mürşidine çok bağlı idi onun huzurunda saatlerce konuşmadan oturur, yerinden bile kımıldamazdı. Halife Hazretleri Seyda Hazretlerini çok sever, onun önünde namaz kılmayarak ona ve Ğaws’a olan hürmetini gösterirdi. "Seyyid Muhammed’de Şuan bile 12 mürşidi kâmilin kuvveti vardır’’ buyurarak Seyda’nın büyüklüğünü dile getiriyordu.

 

Seyda Hazretleri 1981 yılında şeyh Ali arinci Hazretlerinden halifelik aldı bu öyle bir halifelikti ki Halife Hazretlerinin ifadesiyle "VALLAHi onun halifeliği tamamen ALLAH (c.c.)’dan gelen bir Halifelikti diye övülen ve onu zamanın büyüğü yapacak” bir hilafetti.

 

Seyda Hazretleri Halife Hazretlerinin 1984 yılında vefat etmesinden sonra onun emrine binaen bulunduğu Van iline bağlı Çaldıran ilçesinin Soğuksu Köyünden şu anda Markadı Şerifin bulunduğu Siirt ilinin Baykan ilçesine bağlı ilahi rahmetin yeri.

 

Kalplerin tecelligahı, ümmeti Muhammed (s.a.v)’in sığınağı, gönüllerin dünya sevgisinden ahiret sevgisine bağlandığı Zokamir Köyüne yerleşti. Yerleştiği her köyde yaptığı gibi hemen burada da bir camii inşa etti. Yazları Soğuksu Köyüne gider 3–4 ay orada kalır daha sonra tekrar Zokamır Köyüne dönerdi.

 

Seyda Hazretleri 3 evlilik yapmış olup şu anda hayatta olmayan birinci seyyide Annemizden Seyyid Muhammed Said Hazretlerinin Seyyid Ğıyasuddin ve Seyyid Fadli adlarında 3 oğlu ile 3 Kızı Dünyaya gelmiştir. Bunlardan S.Muhammed Said seyyidimiz 2000 Yılında yakalandığı hastalıktan dolayı vefat etmiştir. ( ALLAH (c.c.) makamını yüceltsin.) ikinci evliliğinden de Seyda Hazretlerinin hayatta iken bizzat hizmetlerinde bulunmuş, yanından hiç ayrılmamış ve şu an hala hizmetini sürdürmekte olan sultanımız Şeyh Seyyid Hikmetullah Hazretleri ve Seyyid Şerif Muhammed Bakır adlarında 2 oğlu ile 4 kızı dünyaya gelmiştir. Üçüncü evliliğinden Seyyid Ali Feyzullah ve Seyyid Yusuf Hemedani adlarında iki oğlu dünyaya gelmiştir. Cenabı ALLAH (c.c.) hepsinden razı olsun ve onları başımızdan eksik etmesin ve bizleri onların feyiz ve bereketlerinden istifade edenlerden eylesin. Âmin.

 

İlk haccını gençlik yıllarında Ğaws Hazretleri ile birlikte yapmış, ikinci haccını da 1975 yılında sofilerle beraber yapmıştır. 2001 Yılının sonlarında 4. kez umreye gitti. Bu umre onun son umresi olacak.

 

Ceddi Fahri Kainat Resulullah (s.a.v.)’dan hatır alıp artık fani dünyada ki son günlerini yasayacaktı. Umre dönüsünden sonra daha önce Kalbinde ve Ayağında bulunan hastalığı tekrar başladı. 5–6 ay boyunca İstanbul’daki hastanelerde tedavi gördü. Ama bu tedavilerden bir sonuç alınamadı. Seyda hazretleri vefatına yakın; Mealen; Ölüm bir Kapıdır ve herkes o kapıdan girecektir keşke ölümden sonraki yerimi bilseydim. Eğer amelin Salih olur ve ALLAH (c.c.)senden razı olursa o yer nimet yeridir. Eğer bunlara muhalefet edersen o yer Ateş’tir. İnsan için bu iki evden başka ev yoktur. Şimdi kendi nefsin için hangisini istiyorsan onu seç’’ şiirini okuyor ve bunu devamlı tekrarlıyordu.

 

Aslında bu sözler bir ayrılığın işareti idi. Ve 2002 Yılı biz fakirlere Hüzün senesi oldu. Seyda hazretleri Mayıs ay’ının 18’ınde Gece saat 12 civarında Cenabı Hakkın “Ey Mutmeinne olan nefis, Ey Rabbi’ne itaat edip Huzura eren nefis sen ALLAH’tan razı ALLAH’ta senden razı olarak Rabbi’ne dön” Ayetinde buyurduğu emre itaat edip Ahirete irtihal eyledi ve bu kör gözlerimizden kayboldu. Sevgililer sevgilisi yüce Rabbine (c.c.) kavuştu.

 

Seyda Hazretleri (k.s) ehli beyti çok severdi. Seyyidlerin önünde yürünmemesini emreder, namazda onların ön safta olmalarını isterdi. Hazreti Hüseyin (r.a.)’in şehit edildiği kerbela faciasını anlattığında saatlerce ağlardı. Resulullah (s.a.v.)’in sünnet-i seniyyesine sımsıkı bağlı idi. Peygamber efendimiz (s.a.v.)’in "benim sünnetimi ihya eden beni sevmiş olur beni sevenler de kıyamet günü cennette benimle birlikte olurlar" Hadis-i şerifinde buyurduğu üzere sünnetleri uygulamada çok titizdi. Küçüklüğünden beri hiçbir farz namazı cemaatsiz kılmadığını söylerdi. Hastalığının en şiddetli anında bile yarı baygın haliyle başına sarığının takılmasını, konuşamadığı için el işareti ile buyurmuşlardı. Çok cömert idi kendisinden bir şey isteyenleri boş çevirmezdi. Her hareketinde takva üzerindeydi. Doktorların çok namaz kıldığınız için devamlı ayaklarınızın üzerine oturuyorsunuz bu gidişle korkarız ki yaralı ayağınızı kesmek durumunda kalabiliriz sözleri üzerine tebessüm ederek namazlarımı kılayım da isterse ayaklarım gitsin. Ayaklarım namaza ve rabbime feda olsun diyerek ALLAH (c.c.)’ya olan kulluğunu gösteriyordu.

 

Seyda Hazretleri (k.s) İslami ilimleri okumayı teşvik eder, talebelerin maişetini bizzat kendi parasından karşılardı. Âlimlere saygı gösterir onları daima namazda en ön safta olmalarını isterdi. Mekke-i Mükerreme’de iken seccadesini âlim bir müridinin taşıdığını görünce müritlere kızmış ve seccademi bir âlime nasıl taşıtırsınız diyerek âlime ve ilme olan sevgisini belli ediyordu. Sadatlara, onların evlat ve torunlarına karşı çok hürmetli idi. Öyle ki saatlerce onların yanında adap üzerine oturur, müridin mürşidine gösterdiği saygı gibi onlara sevgi ve saygı gösterirdi.

 

 

Seyda hazretleri (k.s.a.) sadatların koyduğu adap ve kurallara çok bağlı idi. Her hal ve hareketinde onlara ittiba ederdi. Nitekim -Efendimiz namazda sonra ki tesbihat’ta niçin amenerresulü ayetini okumuyoruz? Diye soran bir müridine “Biz Ğaws’ın Şahi Hazneden getirdiği ve yaptığı şeyleri uygularız. Onların okumadığı şeyi biz de okumayız” diyerek Sadatlara ve onların geleneklerine olan duyarlılığını gösteriyordu. Çok mütevazı idi. hiçbir şeyde kendini görmez bana ait bir şey yok ne varsa Ğaws’undur, Halifenindir diyerek insanlarda ki hidayeti sahiplenmiyordu. Hatta bir gün gördüğü yabancı bir kişinin kim olduğunu müritlere sorduğunda;

 

Efendimiz o sizin müritlerinizdendir demelerine kızmış ve biz mürit olabildik mi müridimiz olsun diyerek tevazünün en üst sınırını gösteriyordu.

 

Seyda Hazretlerinin yaptığı sohbetlerde konuştuğu tek şey vardı; O da ALLAH (c.c.) ve ALLAH dostlarıydı. Meclisinde dünya kelamı konuşulmazdı. Sözleriyle kimseyi incitmez, herkesin seviyesine göre konuşurdu. Gülmesi Resulullah (s.a.v.)’in sünneti üzere tebessüm idi. Kahkaha ile gülmez, daima mahzun görünürdü. Mürit peşinde koşmaz, insanlar hidayete ersinler, hak yolda olsunlar da nerede olurlarsa olsunlar fark etmez diye buyururdu. Çok heybetli idi. ALLAH (c.c.) dostları öyle kimselerdir ki görüldükleri zaman ALLAH (c.c.)’ı hatırlatırlar hadis-i şerifinde buyrulduğu üzere onu görenler hep ALLAH (c.c.)’ı hatırlardı.

 

(Mübarek Seyda Sultan Hazretleri Şeyh Seyyid Muhammed Raşid Erol Hazretleri ile Abdulbaki Hazretlerinin abisidir.)

 

Allah cc. Bizleri himmetinden mahrum etmesin. Amin.

 Siirt56.com / M.Şakir ÖZMAZI

Bu haber 15883 defa okundu.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siirt56.com sorumlu tutulamaz.

Ad Soyad

Yorum

HENÜZ YORUM YAPILAMAMIŞ, İLK YORUMU SİZ YAPIN!!!Sosyal Yaşam Kategorisine Ait Diğer Haberler

Yener Tanık'a Bir Sosyal Görev Daha Verildi

Yener Tanık'a Bir Sosyal Görev Daha VerildiSiirt Valiliğine bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) mütevveli heyetine seçildi

 • 0 yorum
 • 319 kere okundu

Genç Umutlar, Gençlik Merkezi Tarafından Tillo’ya Gezi Düzenlendi

Genç Umutlar, Gençlik Merkezi Tarafından Tillo’ya Gezi Düzenlendiİlim Yayma Cemiyeti Siirt Şubesinin Gençlik ve Spor Bakanlığının 2014 Gençlik Projeleri Destek Programı çerçevesinde hazırladığı “Genç Umutlar Gençlik Merkezi” Projesi kapsamında Siirt Üniversitesinde eğitim gören kız öğrencilere gezi programı gerçekleşti

 • 0 yorum
 • 647 kere okundu

Ramazan Ayı, Film Etkinliği Devam Ediyor

 Ramazan Ayı, Film Etkinliği Devam EdiyorSiirt Belediyesi bünyesinde Raman ayı nedeniyle hazırlanan sosyal ve kültürel etkinlikler kapsamında Orhan Doğan Kent Parkında “Yangın Var” filminin Gösterimi gerçekleştirildi.

 • 0 yorum
 • 304 kere okundu

Yaz Okulu Kayıtları Başladı

 Yaz Okulu Kayıtları Başladıİlim Yayma Cemiyeti Siirt Şubesi, 10-14 yaş grubuna yönelik iki farklı kategoride yaz okulu kursları için kayıtların başladığını bildirdi.

 • 0 yorum
 • 334 kere okundu

SİİRTÇE TEKERLEMELERDEN AKLIMIZA TAKILANLAR

SİİRTÇE TEKERLEMELERDEN AKLIMIZA TAKILANLARGazeteci Yazar Ahmed Arıtürk'ün Kaleminden

 • 2 yorum
 • 3264 kere okundu

Siirt'te Yeni Bir Ulusal Radyo Yayına Başladı

Siirt'te Yeni Bir Ulusal Radyo Yayına BaşladıSadece bir kaç ulusal radyonun yayın yaptığı Siirt'te yeni bir radyo sevinçle karşılandı

 • 0 yorum
 • 4215 kere okundu

Türkiye'nin Nüfusu En Genç İllerinden Biriyiz!

Türkiye'nin Nüfusu En Genç İllerinden Biriyiz!Siirt Türkiye'de nüfusu en genç olan 4. il oldu

 • 1 yorum
 • 6718 kere okundu

Cem Karaca, Ölüm Yıldönümünde Anıldı

Cem Karaca, Ölüm Yıldönümünde AnıldıCem Karaca'yı ölümünün 9'uncu yıl dönümünde sevilen şarkılarıyla andı.

 • 2 yorum
 • 6416 kere okundu

Kezer Çayı Piknik Alanı İçin Kollar Sıvandı

Kezer Çayı Piknik Alanı İçin Kollar SıvandıSiirt Milletvekili Osman Ören, yeni projelerine hız verdi

 • 2 yorum
 • 8448 kere okundu

Siirt'te Kutlu Doğum Coşkusu

Siirt'te Kutlu Doğum CoşkusuPeygamber Sevdalıları Platformu'nun Siirt'te düzenlediği Kutlu Doğum programı Siirt halkının yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

 • 2 yorum
 • 9336 kere okundu

Muhammed Vefa Aramıza Hoşgeldin

Muhammed Vefa Aramıza HoşgeldinOlgaç Ailesinin Mutlu Günü

 • 11 yorum
 • 10400 kere okundu

Ömer Faruk Mergen ve Derya Aksu, Parlak Bir Törenle Dünya Evine Girdi

Ömer Faruk Mergen ve Derya Aksu, Parlak Bir Törenle Dünya Evine GirdiAA Siirt Temsilcisi Ayhan Mergen'in kıymetli oğlu Ömer Faruk Mergen, dillere destan bir törenle evlendi.

 • 1 yorum
 • 15691 kere okundu

Sitemiz Yazarlarından Özlem Cansevdi, Mezun Oldu

Sitemiz Yazarlarından Özlem Cansevdi, Mezun OlduSiirt56 Sitesinin genç yazarlarından Özlem Cansevdi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nden mezun oldu

 • 9 yorum
 • 13898 kere okundu

Şeyh Seyyid Muhammed Nurani Hz.leri İzmit'te Anıldı

Şeyh Seyyid Muhammed Nurani Hz.leri İzmit'te AnıldıSeyda (Şeyh Seyyid Muhammed Nurani) Hazretlerinin Vefatının 9.yılında sevenleri İzmit’te dün (03.Temmuz.2011) bir araya geldi. Mevlid-i Şerif okuyarak dualarla andılar

 • 20 yorum
 • 15884 kere okundu

250 Çocuk Sünnet Ettirildi

250 Çocuk Sünnet EttirildiSİİRT KÜLTÜR VE SANAT ŞENLİĞİ KAPSAMINDA, 250 ÇOCUK SÜNNET OLDU

 • 2 yorum
 • 12221 kere okundu

Erkekler Köyü Mihriban, Sarısalkım'da Sahnelendi

Erkekler Köyü Mihriban, Sarısalkım'da SahnelendiTiyatro Mişar “Erkekler Köyü-MİHRİBAN” oyununu Sarısalkım Köyünde sahneledi

 • 5 yorum
 • 10716 kere okundu

Şeyh Celaleddin Kardeş Hz.leri Dualarla Anıldı

Şeyh Celaleddin Kardeş Hz.leri Dualarla AnıldıŞeyh Celaleddin Kardeş Hazretleri, dün (15.Haziran.2011) akşam namazından sonra vefatının 38.yıl dönümü münasebetiyle Cerrah Camii’nde 3 dilde okunan Mevlid-i Şerif ile anıldı.

 • 1 yorum
 • 6415 kere okundu

Yeşeren Umutlar Bilgi Evi Yaz Okulu Kayıtları Başladı

Yeşeren Umutlar Bilgi Evi Yaz Okulu Kayıtları BaşladıSosyal Destek Programı (SODES) kapsamında İlim Yayma Cemiyeti Siirt Şubesi tarafından yürütülmekte olan Yeşeren Umutlar Bilgi Evi Yaz Okulu kayıtları başladı

 • 0 yorum
 • 5746 kere okundu

Şefkat Derneği, Güllerimiz Solmasın Projesini Tanıttı

Şefkat Derneği, Güllerimiz Solmasın Projesini TanıttıŞEFKAT DERNEĞİ GÜLLERİMİZ SOLMASIN PROJESİNİ TANITTI

 • 1 yorum
 • 5587 kere okundu

Maliye Bakanı Eğitimcilerle Siirt'te Piknikte Buluştu

Maliye Bakanı Eğitimcilerle Siirt'te Piknikte BuluştuMaliye Bakanı Mehmet Emin Şimşek, Siirt Eğitim Bir Sen Sendikası Geleneksel Pikniğinde Buluştu

 • 2 yorum
 • 5801 kere okundu

Siirt, Lösemili Çocuklar Haftası Etkinliğini Coşkuyla Kutladı

Siirt, Lösemili Çocuklar Haftası Etkinliğini Coşkuyla KutladıLÖSEV tarafından 10 yıl önce kutlanmaya başlanan ve dünya üzerinde 81 ülke, 138 kanser kuruluşu tarafından eş zamanlı hayata geçirilen Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası’nın Siirt ayağı bu yıl Başur Mesire alanında gerçekleştirildi

 • 4 yorum
 • 5520 kere okundu

Bayan Muhabire Ödül

Bayan Muhabire ÖdülTürkiye Fotoğraf Sanatçısı Ödülleri kapsamında Onur Ödülü'ne Türkiye'nin ve dünyanın

 • 3 yorum
 • 2782 kere okundu

Yurtta hava durumu

Yurtta hava durumu Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı, güney ve iç bölgelerde 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak

 • 1 yorum
 • 2115 kere okundu

Fakir Aileler Yararına Çay Partisi

Fakir Aileler Yararına Çay PartisiSiirt Valisi Musa Çolak'ın eşi Gülsüm Çolak'ın himayelerinden bugün Fakir Aileler yararına Çay Partisi düzenlenecek

 • 3 yorum
 • 3335 kere okundu

Lösemili Çocuklar Haftası Nedeniyle Siirt'te Etkinlik Düzenlenecek

Lösemili Çocuklar Haftası Nedeniyle Siirt'te Etkinlik DüzenlenecekUluslararası Lösemili Çocuklar Haftası’nın Siirt ayağı bu sene Başur Mesire alanında gerçekleştirilecek

 • 2 yorum
 • 5048 kere okundu

Cinayet Zanlısı Yakalandı

Cinayet Zanlısı YakalandıFatih'te Fenerbahçe'nin şampiyonluk kutlamaları sırasında havaya gelişi güzel sıkılan merminin isabet etmesi sonucu hayatını kaybeden Habip Koyunbakan'ın cinayet zanlısı teslim oldu.

 • 4 yorum
 • 2604 kere okundu

Nurşin Derneği Kermesi Büyük İlgi Görüyor

Nurşin Derneği Kermesi Büyük İlgi GörüyorNurşin Eğitim Kültür ve Dayanışma Dayanışma Derneğinin organize ettiği ve hayırsever hanımların hazırlayıp sergilediği Muhtaç Aileler Yararına açılan kermes Kurtalan halkı tarafından büyük rağbet gördü

 • 7 yorum
 • 7527 kere okundu

Siirt Mücadele Gazetesi 49 Yaşında

Siirt Mücadele Gazetesi 49 YaşındaSiirt’te yarım asırdır gazetecilik yapan Cumhur KILIÇÇIOĞLU’nun sahipliğini yaptığı Mücadele Gazetesi 49 yaşına girdi

 • 2 yorum
 • 6381 kere okundu

Demirkıran´dan Sitemize Tebrik Mesajı

Demirkıran´dan Sitemize Tebrik Mesajı1. yılını geride bırakan Siirt56 Haber Sitesine tebrijk mesajları gelmeye devam ediyor.

 • 1 yorum
 • 5114 kere okundu

Demir Çiçekçilik´te Anneler Günü İndirimi

Demir Çiçekçilik´te Anneler Günü İndirimiMayıs ayının ikinci haftası kutlanacak olan Anneler Günü için çiçek siparişleri şimdiden alınmaya başladı

 • 2 yorum
 • 4033 kere okundu

Vali Musa Çolak, Öğrencilerle Fidan Dikti

Vali Musa Çolak, Öğrencilerle Fidan DiktiVALİ MUSA ÇOLAK, ÖĞRENCİLERLE FİDAN DİKTİ

 • 1 yorum
 • 3386 kere okundu

Bu haberimiz Çocuklar İçin

Bu haberimiz Çocuklar İçinÇocukların sevdiği çizgi karakter CAILLOU, 30 Nisan'da Siirt'te

 • 3 yorum
 • 4103 kere okundu

ÖZGÜN GÖRSEL ŞÖLENİ, SAKIN KAÇIRMAYIN

ÖZGÜN GÖRSEL ŞÖLENİ, SAKIN KAÇIRMAYINTurizm Haftası Etkinlikleri Çerçevesinde Fotoğraf Sergisi Açılacak.

 • 3 yorum
 • 5256 kere okundu

Siirtliler, Bu Pazar Rasıl Hacar´daydı

Siirtliler, Bu Pazar Rasıl Hacar´daydıBir Doğa Harikası Rasıl Hacar, bu pazar günü ziyaretçi akınana uğramıştı

 • 13 yorum
 • 9051 kere okundu

Grup Dergah, Kutlu Doğum Haftası Nedeniyle Siirt´e Gelecek

Grup Dergah, Kutlu Doğum Haftası Nedeniyle Siirt´e GelecekGrup Dergah ve Semazenler, Pazar günü Kapalı Spor Salonunda

 • 3 yorum
 • 9834 kere okundu

Sadak ´Şirvan Kaymakamlığı Hakkında Hukuki Süreç Başlatacağız´ dedi

Sadak ´Şirvan Kaymakamlığı Hakkında Hukuki Süreç Başlatacağız´ dediSadak; ´Şirvan Kaymakamlığı Hakkında Hukuki Süreç Başlatacağız´ dedi

 • 9 yorum
 • 8103 kere okundu

ZEYNEP SENA DÜNYAYA GELDİ

ZEYNEP SENA DÜNYAYA GELDİSiirt Valiliği Proje Uzmanı ve Siirt'i Geliştirme ve Kalkındırma Derneği Başkanı Yusuf ELDEMİR’in Zeynep Sena ismini verdikleri nur Topu bir kız çocuğu dünyaya gelmiştir.

 • 7 yorum
 • 6142 kere okundu

Siirtli Fotoğraf Sevenler Bu Haberi Mutlaka Okuyun !

Siirtli Fotoğraf Sevenler Bu Haberi Mutlaka Okuyun !1. Fotoğraf Sanatçısı Ödülleri Yarışması

 • 1 yorum
 • 3498 kere okundu

Siirt Peygamber Sevdalıları, Kutlu Doğuma Hazırlanıyor

Siirt Peygamber Sevdalıları, Kutlu Doğuma HazırlanıyorSiirt Peygamber Sevdalıları Platformu, Kutlu Doğum nedeniyle 10 Nisanda düzenleyeceği mevlit programı için hazırlıklarını sürdürüyor

 • 4 yorum
 • 3864 kere okundu

Baharın Müjdesi Nergisler Piyasalarda

Baharın Müjdesi Nergisler PiyasalardaBeyaz ve sarı karışımı yaprakları olan ve baharın müjdecisi nergisler piyasaya gelmeye başladı. Güzel kokuları ile bilinen bu çiçekler aynı zamanda kısa süreliğine de olsa bazı vatandaşlara geçim kaynağı oldu

 • 1 yorum
 • 4009 kere okundu

Ethem Sancak: Artık Zengin Değilim

Ethem Sancak: Artık Zengin DeğilimSancak, 'Eskiden ilk 20 zenginden biriydim, şimdi sondan yirminciyim' - Star Gazetesi ve Kanal 24'ün sahibi iş adamı Ethem Sancak, 2015'te TÜSİAD'ın b

 • 8 yorum
 • 448 kere okundu

Hakem Yılmaz Butur, Siirt56´yı Ziyaret Etti

Hakem Yılmaz Butur, Siirt56´yı Ziyaret EttiTarafsız haberciliğiyle gönüllere taht kuran Siirt56'yı ziyaret eden Yılmaz Butur, çalışmalarımızda başarılar diledi.

 • 11 yorum
 • 591 kere okundu

   
Siirt Yerel Medyası, İnternet Haberciliği ve Muhammed Kurt  

KÖŞE YAZARLARIRSS © 2010-2019 Siirt, Siirt56 Haber | Siirt Haberleri
Site içeriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır

Siirt 56