• Şuan Sitemizde 45 Kişi Haber Okuyor.
BBP'nin Seçim Beyannamesi

BBP'nin Seçim Beyannamesi

2011-04-24 - 18:01
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Yalçın Topçu, seçim beyannamesini açıkladı.

 

BBP'nin her evin ikinci partisi olduğunu söyleyen Topçu, "Biz Tayyip Bey'in de, Kemal Bey'in de evinin ikinci partisiyiz" dedi. Başbakan Erdoğan ile MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin Taksim Meydanı atışmasına da değinen Topçu, "Biri 10 bin kişiyle, biri bin kişiyle birbirlerini meydana davet ediyorlar. Ayıptır yahu. Kendi çocuğunu alda git meydana" dedi.

 


TES-İŞ Sendikası'nın konferans salonunda gerçekleştirilen toplantı, BBP Genel Sekreteri Mustafa Destici'nin konuşmasıyla başladı. 85 seçim bölgesinde 550 adayla seçimlere hazır olduklarını belirten Destici, "Büyük Birlik Partisi sadece adaylarıyla değil, proje ve teşkilatlarıyla da seçimlere hazırdır" dedi. Destici'nin konuşmasının ardından Kur'an-ı Kerim okunarak, merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu konuşma yapması için kürsüye davet edildi. "Aday olan arkadaşlardan Allah razı olsun" diyen Gülefer Yazıcıoğlu, kendisinin neden aday olmadığı yönündeki sorulara da açıklık getirdi. Hastalığından dolayı aday olmadığını kaydeden Gülefer Yazıcıoğlu, "Ama her zaman sizlerle hareket edeceğim, bundan emin olun" diye konuştu.


Daha sonra seçim beyannamesini açıklamak üzere kürsüye gelen Genel Başkan Yalçın Topçu, "Bu hareket hedefe varmadan hiçbirimiz yerimizde oturmayacağız" dedi. Büyük Birlik Partisi'nin seçimlerde en büyük sürprizi yapacak tek parti olduğunu iddia eden Topçu, "Büyük Birlik Partisi her evin ikinci partisidir. Ve biz biliyoruz ki, her evin ikinci partisi olan Büyük Birlik Partisi'nden herkesin onun ortaya koyduğu projelerden alma hakkı vardır. Çünkü biz Tayyip Bey'in de, Kemal Bey'in de evinin ikinci partisiyiz. Bu yüzden biliyoruz ki, her hanede, her evde Muhsin Yazıcıoğlu'nun arkadaşlarına Büyük Birlik Partisi'ne verilecek 1 oy mutlaka vardır" diye konuştu.


Türkiye'nin dış politikasının ABD'ye, iç politikasının Avrupa Birliği'ne ve ekonomisinin ise IMF'ye endeksli olduğunu iddia eden Topçu, sistemi sil baştan formatlamaya ihtiyaç olduğunu ifade etti.


"KENDİ ÇOCUĞUNU AL GİT MEYDANA"


Daha sonra seçim vaatlerini açıklayan Topçu, ilk olarak güvenlik alanında yapacakları yenilikleri anlattı. Bölücü terör, ahlaki terör ve ekonomik terör suçlularına idam cezası için millete gideceklerini söyleyen Topçu, terörü teşvik edenlerle de savaşacaklarını belirtti. Karakolların düz alanlarda kurulacağını ifada eden Yalçın Topçu, "Muhsin Yazıcıoğlu'na ulaşamadık ayıbını anladık da, kendi elleriyle yaptıkları 'karakollara ulaşamadık' ayıbı, Büyük Birlik Partisi iktidarında son bulacak" dedi.

 

Türk Silahlı Kuvvetleri'ni mobil hale getireceklerini kaydeden Topçu, askerliğin ihtiyaca göre kademeli olarak indirileceğini söyledi. Her erbaş ve ere askerlik süresince asgari ücret oranında asgari ücret maaşı vereceklerini kaydeden Topçu, "Kınalı Ali'lerin torunları askerlik süresince artık el alemin eline bakmayacak" diye konuştu.


Özgürlük alanında ise ilk olarak yeni sivil bir Anayasa yapacaklarını söyleyen Yalçın Topçu, her vatandaşın ana dilini hem konuşacağını hem de öğreneceğini belirterek, "Ama devletin resmi dili Türkçe'den asla vazgeçilmeyecek" dedi.


Sayıştay'ın özerk hale getirileceğini, Anayasa Mahkemesi'nin yeniden yapılandırılacağını söyleyen Topçu, aile avukatlığı sistemini de hayata geçireceklerini ifade etti. Seçim barajının kaldırılacağını söyleyen BBP lideri Topçu, herkesin Meclis'te temsil edileceğini belirtti. "Siyasete mutlaka ahlak hakim olacak" diyen Yalçın Topçu, Başbakan Erdoğan ile MHP lideri Bahçeli'nin taksim polemiğine de gönderme yaparak, "Parti liderleri onun bunun çocuğuna güvenerek birbirlerini Taksim Meydanı'na davet edemeyecek. Bölücüler Kürt vatandaşımın çoluğunu çocuğunu dağa ovaya, sokağa indirerek, kan döktürüp, kanlarını dökerek zaten bunu yapıyor. Bunların da iştahı mı kabardı nedir. Biri 10 bin kişiyle, biri bin kişiyle birbirlerini meydana davet ediyorlar. Ayıptır yahu. Kendi çocuğunu alda git meydana" dedi.


Mağdur kanunu çıkarılacağını belirten Topçu, herkesin dinini öğrenmesi için Anayasal güvence sağlayacaklarını söyledi. Üniversiteye sınavsız girileceğini dile getiren Topçu, "Başörtüsü kamusal alanda da, özel alanda da tıpkı evinizde olduğu gibi serbest olacak" diye konuştu. Topçu ayrıca YÖK'ü kaldırarak, liseleri üniversitelere teslim edeceklerini söyledi.


DIŞ TÜRKLER BAKANLIĞI KURULACAK


Refahın sağlanması için iktidar olmaları halinde gerçekleştirecekleri projelerden de bahseden Yalçın Topçu, toplu ihale sistemine geçerek ihalelerdeki yolsuzlukların önüne geçeceklerini kaydetti. Topçu ayrıca, Altın Bankası ve Dış Türkler Bakanlığı kuracaklarını belirterek, kıdem tazminatını da güvence altına alacaklarını kaydetti. Herkesin Sosyal Güvenlik Müşaviri olacağını ifade eden Topçu'nun seçim beyannamesinde öne çıkan diğer konular ise, "9 milyon emekliye sendika ile toplu sözleşme hakkı getirilmesi, özel güvenlikçilerin özlük haklarının iyileştirilmesi, korucuların emniyet mensubu haline getirilmesi ve çiftçilere maaş verilerek, sosyal güvenliğe bağlanması" oldu.


Topçu, konuşmasının sonunda Başbakan Erdoğan'ın bir konuşmasının sonunda kendilerinin her zaman söylediği "Mehmedim" şiirinden dolayı teşekkür etti.

Bu haber 3159 defa okundu.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siirt56.com sorumlu tutulamaz.

Ad Soyad

Yorum

HENÜZ YORUM YAPILAMAMIŞ, İLK YORUMU SİZ YAPIN!!!Kategorisine Ait Diğer Haberler

Siirt Belediye Başkan Adayı İlbaş'a Coşkulu Karşılama

Siirt Belediye Başkan Adayı İlbaş'a Coşkulu Karşılama AK Parti'nin Siirt Belediye Başkan adayı Ali İlbaş, İstanbul'daki adaylık açıklamasının ardından döndüğü Siirt'te, 500 araçlık konvoy tarafından karşılandı

 • 0 yorum
 • 2452 kere okundu

Ak Parti Belediye Aday Adayı Fevzi SEVGİLİ

Ak Parti Belediye Aday Adayı Fevzi SEVGİLİ Aday Adayı olan Fevzi SEVGİLİ basın mensupları ile kahvaltıda bir araya gelerek Başkan olduğu takdirde yapacağı projelerden bahsetti.

 • 0 yorum
 • 2852 kere okundu

Her Partinin Milli İçeceği Farklı!

Her Partinin Milli İçeceği Farklı!Başbakan Erdoğan'ın

 • 1 yorum
 • 10688 kere okundu

Kışanak'tan Bayrak Hassasiyeti!

Kışanak'tan Bayrak Hassasiyeti!Gültan Kışanak yere düşen Türk bayrağının yerden kaldırılmasını talep ederek, asılana kadar konuşmasına ara verdi.

 • 1 yorum
 • 7778 kere okundu

Çok başlılık ortadan kalkacak

Çok başlılık ortadan kalkacakAk Parti’nin yeni anayasada yargı değişikliği önerisiyle ilgili polemik sürüyor. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ‘Ak Parti yargıyı tek çatı altında birleştiren bir adım attı” dedi

 • 0 yorum
 • 7913 kere okundu

Yeni Proje 'Benim de Fikrim Var'

Yeni Proje 'Benim de Fikrim Var'Siirt Valiliğinin başlattığı yeni proje; “Benim de Fikrim Var”

 • 2 yorum
 • 8002 kere okundu

Siirtli AK Bayanlardan Coşkulu Kutlama

Siirtli AK Bayanlardan Coşkulu KutlamaAK Parti Siirt Kadın Kolları tarafından düzenlenen "mevlit" konulu konferansa ilgi yoğundu

 • 2 yorum
 • 8116 kere okundu

AK Parti Siirt 4. Olağan İl Kongresine Hazırlanıyor

AK Parti Siirt 4. Olağan İl Kongresine Hazırlanıyor5 Mayıs 2012'de Siirt AK Parti Teşkilatı Yenilenecek

 • 0 yorum
 • 11267 kere okundu

HAS Parti’den dev anayasa anketi

HAS Parti’den dev anayasa anketiHAS Parti anayasa çalışmaları çerçevesinde ülke çapında dev bir anayasa anket çalışması başlattı. Teşkilatlarca yürütülecek ankette 500 bin kişiye ulaşılması hedefleniyor.

 • 3 yorum
 • 18007 kere okundu

Kadın Vekil Sayısı 77´ye Çıktı

Kadın Vekil Sayısı 77´ye ÇıktıTBMM'de 50 olan kadın milletvekili sayısı bu seçimle birlikte 77'e çıktı

 • 2 yorum
 • 10479 kere okundu

Ak Parti Milletvekili Demirkıran: Bu Millet Türkçe Ezandan Çok Çekti

Ak Parti Milletvekili Demirkıran: Bu Millet Türkçe Ezandan Çok ÇektiSiirt Milletvekili Afif Demikıran, Gündemdeki Kürtçe Ezan Konusunda Açıklamada bulundu

 • 5 yorum
 • 7545 kere okundu

Yeni Bakanlar Kurulu Yapısı

Yeni Bakanlar Kurulu YapısıBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, bakanlar kurulunun yeni yapısının başbakan dahil 25 üyeden oluştuğunu belirterek, 'Yeni yapı, başbakan, 4 adet başbakan yardımcılığı, 20 adet de icracı bakanlık buluyor.'

 • 4 yorum
 • 4956 kere okundu

Arınç Açılışa Katıldı

Arınç Açılışa KatıldıOsmangazi Belediyesi tarafından restore edilen ve ayağa kaldırılan Sümbüllü Bahçe Konağı, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın katıldığı törenle açıldı.

 • 3 yorum
 • 4819 kere okundu

Rauf Denktaş'ın sağlık durumu

Rauf Denktaş'ın sağlık durumu Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'nde tedavisine devam edilen Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın sağlık durumunun

 • 1 yorum
 • 4917 kere okundu

Boyner'den Arınç'a Zehir Zemberek Cevap

Boyner'den Arınç'a Zehir Zemberek CevapBaşbakan Yardımcısı Arınç'a yanıt veren TÜSİAD Başkanı Boyner,

 • 2 yorum
 • 3297 kere okundu

Türker: Kaset Olayı Başbakanı Dahil Herkesi Kapsayacak Duruma Gelir

Türker: Kaset Olayı Başbakanı Dahil Herkesi Kapsayacak Duruma GelirDSP Genel Başkanı Masum Türker, kaset depremiyle sarsılan MHP'ye yapılanların haksızlık olduğunu belirterek, 'Bu bir oyun. Yalnız bu oyun, sadece MHP'yi değil, Türkiye'de siyaset yapan herkesi, Başbakan dahil herkesi kapsayacak noktaya geldi' dedi.

 • 3 yorum
 • 3003 kere okundu

Arınç 'Kılıçdaroğlu Oy İçin BDP ile Aynı Çizgide Bulunuyor'

Arınç 'Kılıçdaroğlu Oy İçin BDP ile Aynı Çizgide Bulunuyor'Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bölgeden oy alabilmek için BDP ile aynı çizgide durduğunu savundu.

 • 2 yorum
 • 2827 kere okundu

Savcilar Bahçeli'yi Dinlesin

Savcilar Bahçeli'yi DinlesinEski DYP Genel Sekreteri Tevfik Diker, "Savcılar beni değil MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi dinlemelidirler" dedi.

 • 2 yorum
 • 3160 kere okundu

Arınç'tan CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na İhanet Suçlaması

Arınç'tan CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na İhanet SuçlamasıBaşbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Bülent Arınç, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Hakkari'de söyledikleri duyunca hayal kırıklığına uğradığını belirtti.

 • 3 yorum
 • 2845 kere okundu

Farklı Ülkücüler Rest Çekti

Farklı Ülkücüler Rest Çekti MHP Genel Başkan yardımcılarının görüntülerini yayınlayarak istifalarına neden olan internet sitesinden son dakika resti

 • 2 yorum
 • 4884 kere okundu

Recep Akdağ'dan özür telefonu!

Recep Akdağ'dan özür telefonu!Batman'da kendisine sorunlarını anlatan görme engelli vatandaş Nurullah Memetoğlu'na tepki gösteren ve "iş bulmuşsun daha ne istiyorsun" diyen Recep Akdağ, Mehmetoğlu'nu telefonla arayarak özür diledi.

 • 0 yorum
 • 4349 kere okundu

İstifa Et Tehditi

İstifa Et TehditiDaha önce ilişki kasetlerini yayınlayarak dört MHP'linin istifasına neden olan Farklı Ülkücülük adlı site bu kez Bahçeli'yi tehdit etti: 18 Mayıs'a kadar bırak, yoksa yeni kaset yolda.

 • 2 yorum
 • 3452 kere okundu

Kılıçdaroğlu: MHP barajı geçer!

Kılıçdaroğlu: MHP barajı geçer!Partisinin Konya mitinginde gündeme ilişkin soruları yanıtlayan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, MHP'nin baraj sorunu olmadığını dile getirdi.

 • 2 yorum
 • 3712 kere okundu

SAADET PARTİSİ SİİRT TE MİTİNG DÜZENLİYOR

SAADET PARTİSİ SİİRT TE MİTİNG DÜZENLİYOR12 Haziran’da Yapılacak Olan 24. Dönem Milletvekilliği Seçimlerine az bir süre kala Saadet Partisi Siirt İl Başkanlığı Cumhuriyet Meydanında Miting Yapacak.

 • 5 yorum
 • 4795 kere okundu

Kurtulmuş Ak Partinin İsmini Değiştirdi

Kurtulmuş Ak Partinin İsmini DeğiştirdiHAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş;

 • 3 yorum
 • 4778 kere okundu

Elektrik Borcunu Affedeceğim

Elektrik Borcunu AffedeceğimCHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Seçim Vaadlerini Bir Yenisini daha Ekledi.

 • 3 yorum
 • 3303 kere okundu

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na Yanıt

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na YanıtBaşbakan Erdoğan Kılıçdaroğlu'nun Televizyona Çıkma teklifine Yanıt Verdi.

 • 4 yorum
 • 3309 kere okundu

Başbakan Erdoğan'ın Çılgın Projesi

Başbakan Erdoğan'ın Çılgın ProjesiBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sır gibi sakladığı ve herkesin merakla beklediği 'çılgın proje' bugün açıklanıyor.

 • 6 yorum
 • 4547 kere okundu

Başbakan 'Çılgın Proje' yi Açıklıyor

Başbakan 'Çılgın Proje' yi AçıklıyorHerkesin merakla beklediği 'çılgın proje'yi Başbakan Erdoğan bugün açıklayacak

 • 0 yorum
 • 3097 kere okundu

Bahçeli'den Erdoğan'a Cevap

Bahçeli'den Erdoğan'a CevapMHP Lideri Devlet Bahçeli İzmir'de Partisinin Milletvekili Adaylarını Tanıtma Toplantısında Hükümeti Sert Dille eleştirdi.

 • 5 yorum
 • 2907 kere okundu

12 Eylül Mağduru Yakalandı

12 Eylül Mağduru Yakalandı12 Eylül darbesinden sonra kapatılıp dernek üyeleri tek tek tutuklanınca Diyarbakır'dan kaçan ve 1 yıl kaçak yaşayan Doktor Adnan Güllüoğlu, Mersin'de yakalanıp yargılandı.

 • 1 yorum
 • 2933 kere okundu

BBP'nin Seçim Beyannamesi

BBP'nin Seçim Beyannamesi Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Yalçın Topçu, seçim beyannamesini açıkladı.

 • 2 yorum
 • 3160 kere okundu

Kemal Kılıçdaroğlu Samsun'da

Kemal Kılıçdaroğlu Samsun'daCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, özel uçakla Samsun'a geldi.

 • 1 yorum
 • 2866 kere okundu

Başbakan Erdoğan Hastane Açtı

Başbakan Erdoğan Hastane AçtıBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kavacık'ta bulunan Medistate Hastanesi'nin açılışına katıldı.

 • 4 yorum
 • 2510 kere okundu

Bozkurtla değil insanla dolaşıyorum

Bozkurtla değil insanla dolaşıyorumBaşbakan Erdoğan, 'Bin bozkurtumla geleyim, Kasımpaşa'ya kadar kaçarsın' diyen Bahçeli'ye Bayburt'tan sert çıktı: Sayın Bahçeli sen bozkurtlarla mı dolaşıyorsun? Ben eşref-i mahluk olan insanlarla dolaşıyorum

 • 1 yorum
 • 2325 kere okundu

Numan Kurtulmuş : 12 Eylül Vetoları Gibi

Numan Kurtulmuş : 12 Eylül Vetoları GibiYSK'nın 12 bağımsız aday için aldığı karara Numan Kurtulmuş'tan sert tepki

 • 0 yorum
 • 2261 kere okundu

Çetin Doğan milletvekili adayı oldu

Çetin Doğan milletvekili adayı olduEmekli orgeneral Çetin Doğan, Cumhuriyet Güçbirliği'nden İstanbul 2. Bölge Bağımsız Milletvekili adayı oldu.

 • 1 yorum
 • 2473 kere okundu

Ufuk Uras'tan Kravatlı Eylem

Ufuk Uras'tan Kravatlı EylemTBMM 'de Ak Parti'nin Grup Önerisi İçin Kürsüye Çıkan Uras Kılık Kıyafet Özgürlüğünün Olmadığını Protesto Etmek İçin Konuşmasının Sonunda Kravatını Çıkarıp Kürsüye Bıraktı.

 • 2 yorum
 • 2557 kere okundu

Süpriz Seçim İttifakı

Süpriz Seçim İttifakı Saadet Partisi, Demokrat Parti ve Türkiye Partisi ile ittifakta anlaştıklarını açıkladı, Demokrat Parti yalanladı.

 • 0 yorum
 • 2610 kere okundu

DEMİRTAŞ KURTALAN´DAN HALKA SESLENDİ

DEMİRTAŞ KURTALAN´DAN HALKA SESLENDİDEMİRTAŞ; SİZİN ZULMÜNÜZ ÖNÜNDE BOYUN EĞEN NAMERTTİR

 • 10 yorum
 • 6890 kere okunduKÖŞE YAZARLARIRSS © 2010-2014 Siirt56.com - Güncel Siirt Haberleri
Site içeriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır

Siirt 56