• Şuan Sitemizde 68 Kişi Haber Okuyor.
Arınç 'Kılıçdaroğlu Oy İçin BDP ile Aynı Çizgide Bulunuyor'

Arınç 'Kılıçdaroğlu Oy İçin BDP ile Aynı Çizgide Bulunuyor'

2011-05-24 - 14:26
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bölgeden oy alabilmek için BDP ile aynı çizgide durduğunu savundu.

 

Arınç, seçim çalışmalarının sürdürdüğü Bursa'da, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) üyeleriyle kahvaltıda bir araya geldi. Kılıçdaroğlu'nun yerel yönetimlerinin özerk olabileceğini belirttiği dünkü Hakkari mitinginde yaptığı konuşmaya tepki gösteren Arınç, CHP liderinin bölge ziyaretleri sırasında BDP ile aynı çizgide bulunduğunu öne sürerek, "BDP'nin söylediğinin daha fazlasını söylüyor. Onlardan alkış almak için onların hassas olduğu konularda CHP'nin kurumsal kimliğinden beklenmeyecek davranışlar sergiliyor. PKK ile bağlantılı olduğu söylenen bir davada onları doğrudan savunacak sözler kullanmak, şüphesiz Sayın Kılıçdaroğlu'na yakışıyor, ama bir Türk siyasetçisi için çok büyük bir eksikliktir" dedi.


Hakkari'de BDP'nin AK Parti'nin tersine CHP'ye güzel ev sahipliği yaptığına, belediye başkanının sokakları temizlettikten sonra belediye binasını da boyattığına dikkat çeken Arınç, Kılıçdaroğlu'nun Van ve Hakkari'de yaptığı mitingde söylediği sözlerin Türkiye'de herkes tarafından ibretle takip edilmesi gerektiğini savundu. Arınç, "Biliyorsunuz, Sayın Başbakan'ımız Van'da ve Hakkari'de mitingler yapmıştı, Hakkari'de BDP'lilerin baskısı ve tehdidiyle kepenkler kapatılmıştı. Halkın mitinge gelmesinin önüne engeller konulmuştu. Sadece bir şey söyleyeyim size; Hakkari'de kadın kolları başkanımız tehdit edildi, evinin karşısına örgüt üyelerinden yerleştirildi. Kadın kolu başkanımıza, 'Eğer dışarı çıkar ve mitinge gidersen seni vuracağız' tehdidi yapıldı. Bütün bu çirkinleri yaşayan bir şehirde Kılıçdaroğlu'nun gelmesiyle birlikte sokaklar temizlendi, BDP'li belediye başkanı belediye binasını yeniden temizledi, boyadı ve BDP'lilerin bu mitinge katılmaları konusunda çağrıda bulundu. Bölgede Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı yapılanlar arasında çok büyük fark olduğunu gördük" diye konuştu.


Kılıçdaroğlu'nu özenle karşılayan, onun mitingine halkı taşıyan bir partinin, iktidar partisine karşı niçin böyle tehdide ve baskıya yöneldiğini iyi bildiklerini ifade eden Arınç, Kılıçdaroğlu'nun bölgede ziyaret ettiği belediye başkanının yanında KCK operasyonundan dolayı yapılan yargılamaları eleştirdiğine dikkat çekti. Kılıçdaroğlu'nun başsavcıyla görüşerek, "Neden bu yargılamalar yapılıyor? Niye bu takipler yapılıyor?" diye sorduğunu da belirten Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü: "Başbakan'ı, 'Kürt sorunu yoktur' demekle itham eden Kılıçdaroğlu, 'Kürk sorunu vardır' da demedi. Sadece eleştiride bulundu. Ama bunun yanında daha önce gittiği Batman'da belediye başkanını ziyaret etmiş, ona da, 'Geçmiş olsun' demişti. Batman'da genel aftan da söz etmişti. Bu sefer özerklikten bahseden ve bunu destekleyen konuşmalar yaptı. Kılıçdaroğlu'nun sadece o bölgede oy alabilmek için, o bölgede daha iyi karşılanabilmek için, o bölgede CHP'nin AK Parti'ye karşı üstünlük sağlaması için, toplumda önem taşıyan bazı konuları istismar ettiğini görüyoruz, bu fevkalade yanlıştır." Kılıçdaroğlu'nun KCK davasına yönelik eleştirilerini de yorumlayan Arınç, CHP liderinin sadece oy alabilmek için bölgede BDP çizgisinde bulunduğunu, BDP'lilerden daha fazla konuştuğunu ileri sürdü. Arınç, AK Parti'nin eleştirilebileceğini ancak Türkiye'nin bütünlüğünü, Türkiye'nin teröre karşı mücadelesini, Türkiye'nin terör örgütüne karşı düşüncesini zaafa uğratacak hiçbir harekette bulunulamayacağını bildirdi.

"PKK İLE BAĞLANTILI DAVAYA TEPKİ GÖSTERMEK KILIÇDAROĞLU'NA YAKIŞIYOR"


Arınç, Kılıçdaroğlu'nun bölgedeki ziyaretleri sırasında BDP ile aynı çizgide bulunarak onlardan alkış almak için, onların hassas olduğu konularda CHP'nin kurumsal kimliğinden beklenmeyecek davranışlarda bulunduğunu savundu. Demokrasi, hukuk ve Anayasa içinde yer alması gereken meselelerin uzlaşmayla çözüleceğini savunan Arınç, "Bu sadece bir mitingde otobüs üzerine çıkıp söylenecek sözler de değildir. KCK davası PKK'nın şehir yapılanmasına ilişkin bir davadır. İddianamede de böyle yazmaktadır. PKK ile bağlantılı olduğu söylenen bir davada onları doğrudan savunacak sözler kullanmak, şüphesiz sayın Kılıçdaroğlu'na yakışıyor ama bir Türk siyasetçisi için çok büyük bir eksikliktir" diye konuştu.


Güneydoğu'daki olaylardan hükümeti sorumlu tutanlara tepki gösteren Arınç, "Bu seçimlerde varlık göstermeye çalışanlar, sanki bu olaya sokaklarda taşla kamalarla saldıranlar değil, AK Parti sebep olmuş gibi saçmalıkları konuşabilir. Bunlar küçük siyasetçilerin işidir. Böyle bir işi hükümete fatura etmeye çalışanlar var. Hem çıraklıktan, kalfalıktan sonra ustalık dönemine ihtiyaç var hem de yarım kalmış işlerin bitirilmesine ihtiyaç var. İktidarın parçalanması, bölünmesi birilerinin menfaatine gelecek, o menfaat de Ergenekon çeteleri, suç işleme örgütleri, Türkiye'yi hala darbelerle, cuntalarla yönetme sevdalılarını sevindirecekse yapılacak en hayırlı iş, istikrarın devamı için çalışmaktır" ifadelerini kullandı.


Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, toplantının ardından işadamı Faik Çelik'in eşi adına yaptırdığı Rahime Çelik Spor ve Kongre Salonu ile Güzellik Merkezi'nin açılışını yaptı.

Bu haber 2828 defa okundu.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siirt56.com sorumlu tutulamaz.

Ad Soyad

Yorum

HENÜZ YORUM YAPILAMAMIŞ, İLK YORUMU SİZ YAPIN!!!Kategorisine Ait Diğer Haberler

Siirt Belediye Başkan Adayı İlbaş'a Coşkulu Karşılama

Siirt Belediye Başkan Adayı İlbaş'a Coşkulu Karşılama AK Parti'nin Siirt Belediye Başkan adayı Ali İlbaş, İstanbul'daki adaylık açıklamasının ardından döndüğü Siirt'te, 500 araçlık konvoy tarafından karşılandı

 • 0 yorum
 • 2453 kere okundu

Ak Parti Belediye Aday Adayı Fevzi SEVGİLİ

Ak Parti Belediye Aday Adayı Fevzi SEVGİLİ Aday Adayı olan Fevzi SEVGİLİ basın mensupları ile kahvaltıda bir araya gelerek Başkan olduğu takdirde yapacağı projelerden bahsetti.

 • 0 yorum
 • 2854 kere okundu

Her Partinin Milli İçeceği Farklı!

Her Partinin Milli İçeceği Farklı!Başbakan Erdoğan'ın

 • 1 yorum
 • 10688 kere okundu

Kışanak'tan Bayrak Hassasiyeti!

Kışanak'tan Bayrak Hassasiyeti!Gültan Kışanak yere düşen Türk bayrağının yerden kaldırılmasını talep ederek, asılana kadar konuşmasına ara verdi.

 • 1 yorum
 • 7779 kere okundu

Çok başlılık ortadan kalkacak

Çok başlılık ortadan kalkacakAk Parti’nin yeni anayasada yargı değişikliği önerisiyle ilgili polemik sürüyor. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ‘Ak Parti yargıyı tek çatı altında birleştiren bir adım attı” dedi

 • 0 yorum
 • 7914 kere okundu

Yeni Proje 'Benim de Fikrim Var'

Yeni Proje 'Benim de Fikrim Var'Siirt Valiliğinin başlattığı yeni proje; “Benim de Fikrim Var”

 • 2 yorum
 • 8003 kere okundu

Siirtli AK Bayanlardan Coşkulu Kutlama

Siirtli AK Bayanlardan Coşkulu KutlamaAK Parti Siirt Kadın Kolları tarafından düzenlenen "mevlit" konulu konferansa ilgi yoğundu

 • 2 yorum
 • 8116 kere okundu

AK Parti Siirt 4. Olağan İl Kongresine Hazırlanıyor

AK Parti Siirt 4. Olağan İl Kongresine Hazırlanıyor5 Mayıs 2012'de Siirt AK Parti Teşkilatı Yenilenecek

 • 0 yorum
 • 11269 kere okundu

HAS Parti’den dev anayasa anketi

HAS Parti’den dev anayasa anketiHAS Parti anayasa çalışmaları çerçevesinde ülke çapında dev bir anayasa anket çalışması başlattı. Teşkilatlarca yürütülecek ankette 500 bin kişiye ulaşılması hedefleniyor.

 • 3 yorum
 • 18016 kere okundu

Kadın Vekil Sayısı 77´ye Çıktı

Kadın Vekil Sayısı 77´ye ÇıktıTBMM'de 50 olan kadın milletvekili sayısı bu seçimle birlikte 77'e çıktı

 • 2 yorum
 • 10480 kere okundu

Ak Parti Milletvekili Demirkıran: Bu Millet Türkçe Ezandan Çok Çekti

Ak Parti Milletvekili Demirkıran: Bu Millet Türkçe Ezandan Çok ÇektiSiirt Milletvekili Afif Demikıran, Gündemdeki Kürtçe Ezan Konusunda Açıklamada bulundu

 • 5 yorum
 • 7547 kere okundu

Yeni Bakanlar Kurulu Yapısı

Yeni Bakanlar Kurulu YapısıBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, bakanlar kurulunun yeni yapısının başbakan dahil 25 üyeden oluştuğunu belirterek, 'Yeni yapı, başbakan, 4 adet başbakan yardımcılığı, 20 adet de icracı bakanlık buluyor.'

 • 4 yorum
 • 4959 kere okundu

Arınç Açılışa Katıldı

Arınç Açılışa KatıldıOsmangazi Belediyesi tarafından restore edilen ve ayağa kaldırılan Sümbüllü Bahçe Konağı, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın katıldığı törenle açıldı.

 • 3 yorum
 • 4819 kere okundu

Rauf Denktaş'ın sağlık durumu

Rauf Denktaş'ın sağlık durumu Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'nde tedavisine devam edilen Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın sağlık durumunun

 • 1 yorum
 • 4918 kere okundu

Boyner'den Arınç'a Zehir Zemberek Cevap

Boyner'den Arınç'a Zehir Zemberek CevapBaşbakan Yardımcısı Arınç'a yanıt veren TÜSİAD Başkanı Boyner,

 • 2 yorum
 • 3297 kere okundu

Türker: Kaset Olayı Başbakanı Dahil Herkesi Kapsayacak Duruma Gelir

Türker: Kaset Olayı Başbakanı Dahil Herkesi Kapsayacak Duruma GelirDSP Genel Başkanı Masum Türker, kaset depremiyle sarsılan MHP'ye yapılanların haksızlık olduğunu belirterek, 'Bu bir oyun. Yalnız bu oyun, sadece MHP'yi değil, Türkiye'de siyaset yapan herkesi, Başbakan dahil herkesi kapsayacak noktaya geldi' dedi.

 • 3 yorum
 • 3004 kere okundu

Arınç 'Kılıçdaroğlu Oy İçin BDP ile Aynı Çizgide Bulunuyor'

Arınç 'Kılıçdaroğlu Oy İçin BDP ile Aynı Çizgide Bulunuyor'Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bölgeden oy alabilmek için BDP ile aynı çizgide durduğunu savundu.

 • 2 yorum
 • 2829 kere okundu

Savcilar Bahçeli'yi Dinlesin

Savcilar Bahçeli'yi DinlesinEski DYP Genel Sekreteri Tevfik Diker, "Savcılar beni değil MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi dinlemelidirler" dedi.

 • 2 yorum
 • 3162 kere okundu

Arınç'tan CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na İhanet Suçlaması

Arınç'tan CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na İhanet SuçlamasıBaşbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Bülent Arınç, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Hakkari'de söyledikleri duyunca hayal kırıklığına uğradığını belirtti.

 • 3 yorum
 • 2846 kere okundu

Farklı Ülkücüler Rest Çekti

Farklı Ülkücüler Rest Çekti MHP Genel Başkan yardımcılarının görüntülerini yayınlayarak istifalarına neden olan internet sitesinden son dakika resti

 • 2 yorum
 • 4884 kere okundu

Recep Akdağ'dan özür telefonu!

Recep Akdağ'dan özür telefonu!Batman'da kendisine sorunlarını anlatan görme engelli vatandaş Nurullah Memetoğlu'na tepki gösteren ve "iş bulmuşsun daha ne istiyorsun" diyen Recep Akdağ, Mehmetoğlu'nu telefonla arayarak özür diledi.

 • 0 yorum
 • 4351 kere okundu

İstifa Et Tehditi

İstifa Et TehditiDaha önce ilişki kasetlerini yayınlayarak dört MHP'linin istifasına neden olan Farklı Ülkücülük adlı site bu kez Bahçeli'yi tehdit etti: 18 Mayıs'a kadar bırak, yoksa yeni kaset yolda.

 • 2 yorum
 • 3454 kere okundu

Kılıçdaroğlu: MHP barajı geçer!

Kılıçdaroğlu: MHP barajı geçer!Partisinin Konya mitinginde gündeme ilişkin soruları yanıtlayan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, MHP'nin baraj sorunu olmadığını dile getirdi.

 • 2 yorum
 • 3714 kere okundu

SAADET PARTİSİ SİİRT TE MİTİNG DÜZENLİYOR

SAADET PARTİSİ SİİRT TE MİTİNG DÜZENLİYOR12 Haziran’da Yapılacak Olan 24. Dönem Milletvekilliği Seçimlerine az bir süre kala Saadet Partisi Siirt İl Başkanlığı Cumhuriyet Meydanında Miting Yapacak.

 • 5 yorum
 • 4796 kere okundu

Kurtulmuş Ak Partinin İsmini Değiştirdi

Kurtulmuş Ak Partinin İsmini DeğiştirdiHAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş;

 • 3 yorum
 • 4779 kere okundu

Elektrik Borcunu Affedeceğim

Elektrik Borcunu AffedeceğimCHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Seçim Vaadlerini Bir Yenisini daha Ekledi.

 • 3 yorum
 • 3305 kere okundu

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na Yanıt

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na YanıtBaşbakan Erdoğan Kılıçdaroğlu'nun Televizyona Çıkma teklifine Yanıt Verdi.

 • 4 yorum
 • 3310 kere okundu

Başbakan Erdoğan'ın Çılgın Projesi

Başbakan Erdoğan'ın Çılgın ProjesiBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sır gibi sakladığı ve herkesin merakla beklediği 'çılgın proje' bugün açıklanıyor.

 • 6 yorum
 • 4549 kere okundu

Başbakan 'Çılgın Proje' yi Açıklıyor

Başbakan 'Çılgın Proje' yi AçıklıyorHerkesin merakla beklediği 'çılgın proje'yi Başbakan Erdoğan bugün açıklayacak

 • 0 yorum
 • 3100 kere okundu

Bahçeli'den Erdoğan'a Cevap

Bahçeli'den Erdoğan'a CevapMHP Lideri Devlet Bahçeli İzmir'de Partisinin Milletvekili Adaylarını Tanıtma Toplantısında Hükümeti Sert Dille eleştirdi.

 • 5 yorum
 • 2909 kere okundu

12 Eylül Mağduru Yakalandı

12 Eylül Mağduru Yakalandı12 Eylül darbesinden sonra kapatılıp dernek üyeleri tek tek tutuklanınca Diyarbakır'dan kaçan ve 1 yıl kaçak yaşayan Doktor Adnan Güllüoğlu, Mersin'de yakalanıp yargılandı.

 • 1 yorum
 • 2933 kere okundu

BBP'nin Seçim Beyannamesi

BBP'nin Seçim Beyannamesi Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Yalçın Topçu, seçim beyannamesini açıkladı.

 • 2 yorum
 • 3160 kere okundu

Kemal Kılıçdaroğlu Samsun'da

Kemal Kılıçdaroğlu Samsun'daCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, özel uçakla Samsun'a geldi.

 • 1 yorum
 • 2866 kere okundu

Başbakan Erdoğan Hastane Açtı

Başbakan Erdoğan Hastane AçtıBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kavacık'ta bulunan Medistate Hastanesi'nin açılışına katıldı.

 • 4 yorum
 • 2513 kere okundu

Bozkurtla değil insanla dolaşıyorum

Bozkurtla değil insanla dolaşıyorumBaşbakan Erdoğan, 'Bin bozkurtumla geleyim, Kasımpaşa'ya kadar kaçarsın' diyen Bahçeli'ye Bayburt'tan sert çıktı: Sayın Bahçeli sen bozkurtlarla mı dolaşıyorsun? Ben eşref-i mahluk olan insanlarla dolaşıyorum

 • 1 yorum
 • 2326 kere okundu

Numan Kurtulmuş : 12 Eylül Vetoları Gibi

Numan Kurtulmuş : 12 Eylül Vetoları GibiYSK'nın 12 bağımsız aday için aldığı karara Numan Kurtulmuş'tan sert tepki

 • 0 yorum
 • 2263 kere okundu

Çetin Doğan milletvekili adayı oldu

Çetin Doğan milletvekili adayı olduEmekli orgeneral Çetin Doğan, Cumhuriyet Güçbirliği'nden İstanbul 2. Bölge Bağımsız Milletvekili adayı oldu.

 • 1 yorum
 • 2474 kere okundu

Ufuk Uras'tan Kravatlı Eylem

Ufuk Uras'tan Kravatlı EylemTBMM 'de Ak Parti'nin Grup Önerisi İçin Kürsüye Çıkan Uras Kılık Kıyafet Özgürlüğünün Olmadığını Protesto Etmek İçin Konuşmasının Sonunda Kravatını Çıkarıp Kürsüye Bıraktı.

 • 2 yorum
 • 2558 kere okundu

Süpriz Seçim İttifakı

Süpriz Seçim İttifakı Saadet Partisi, Demokrat Parti ve Türkiye Partisi ile ittifakta anlaştıklarını açıkladı, Demokrat Parti yalanladı.

 • 0 yorum
 • 2611 kere okundu

DEMİRTAŞ KURTALAN´DAN HALKA SESLENDİ

DEMİRTAŞ KURTALAN´DAN HALKA SESLENDİDEMİRTAŞ; SİZİN ZULMÜNÜZ ÖNÜNDE BOYUN EĞEN NAMERTTİR

 • 10 yorum
 • 6894 kere okunduKÖŞE YAZARLARIRSS © 2010-2014 Siirt56.com - Güncel Siirt Haberleri
Site içeriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır

Siirt 56