• Şuan Sitemizde 64 Kişi Haber Okuyor.
12 Eylül Mağduru Yakalandı

12 Eylül Mağduru Yakalandı

2011-04-24 - 18:05
12 Eylül darbesinden sonra kapatılıp dernek üyeleri tek tek tutuklanınca Diyarbakır'dan kaçan ve 1 yıl kaçak yaşayan Doktor Adnan Güllüoğlu, Mersin'de yakalanıp yargılandı.

 

12 Eylül mağdurlarından 54 yaşındaki Doktor Adnan Güllüoğlu, 12 Eylül öncesinde Diyarbakır Tıp Fakültesini okurken Kurtuluş adlı bir derneğe üye oldu. 12 Eylül döneminde Kürt ve Türk kökenli gençlerin oluşturduğu dernek, 12 Eylül darbesinden sonra kapatılıp dernek üyeleri tek tek tutuklanınca Diyarbakır'dan kaçan ve 1 yıl kaçak yaşayan Doktor Güllüoğlu, Mersin'de yakalanıp yargılandı.

 

Tam 5 yıl boyunca tutuklu kaldıktan sonra Yargıtayca cezası 2 yıl 4 gün olarak onandı. 5 yıl kadar cezaevinde kalan Doktor Güllüoğlu, 12 Eylül sonrası yaşadıklarını anlattı. Güllüoğlu, eziyet dolu geçen 5 yılını şu sözlerle dile getirdi: "Bütün suçlu suçsuz insanlar gibi bende aranmaya başlandım. Mersin'de yakalandım. Mersin'de ilk soruşturmaya alındım. Daha sonra Diyarbakır'a eylem yeri olduğu için gönderildim. Oradan da Diyarbakır Cezaevine konuldum. Cezaevinde çok şey yaşandı. Darbe olduğu dönemde ben Diyarbakır Tıp'ta son sınıf öğrencisiydim. Üç aylık bir devam mecburiyetim vardı. Üç ay sonra okulu bitirecektim.


Ondan sonra 1 yıla yakın ben aranıyordum, kaçaktım. Daha sonra 1981 yılında Mersin'de yakalandım, Diyarbakır Cezaevine konuldum."


Diyarbakır Cezaevinde yaşananları anlatmanın gerçekten çok zor olduğunu anlatan Güllüoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "İşte orada gelenleri hoş geldin dayağından sonra hücreye alıyorlardı. Hoşgeldin dayağı da dediğim 5-6 saat boyunca süren bir işkenceydi. Orada çırılçıplak hücrelere konulduk. Hücrelerden sonra bize 58 tane marş, Gençliğe Hitabe, Andımız ve İstiklal Marşı, bunları ezberledikten sonra bizleri koğuşlara verdiler. Orada 25 kişilik koğuşta biz 81 kişi kalıyorduk. 81 kişinin kaldığı koğuşta da tek 1 tuvalet vardı. Her gün tıraş olma mecburiyetimiz vardı, yemekler son dere çok az geliyordu. Her gün 58 marşı tekrarlıyorduk. Zaman zaman havalandırmaya çıkarıyorlardı" 

 

Komando yürüyüşü ile marşları söyleyip eğitim yaptırdıklarını anlatan Güllüoğlu, şöyle konuştu: "Marşları bilmeyenler için mesela Diyarbakır cezaevinde çoğu Kürt kökenliydi ve çoğu cahil insanlar olduğu için Türkçe bilmeyenlerin sayısı fazlaydı. Bilemedikleri her marş için 3 tane cop yiyorlardı. Yani bir insana o kadar marşı ezberletmek, bilmediği bir dilde bu marşları söyletmek çok zordu. Gece baskınları düzenlerlerdi. Gece baskın olduğu zaman gardiyanların çoğu içkili bir vaziyette gelip bize marşları sorarlardı. Koğuşta bir kişi marşı bilmediği zaman bütün koğuşu dayaktan geçirirlerdi. Bu dediğim baskınlar 2-3 saat sürerdi. Bir seferinde gelip koğuşu bastılar. Koğuşta ne kadar erzağımız varsa kıt kanaat kantinden aldığımız süt ve bisküvilere deterjan döküp zorla bize içirdiler."


GARDİYANLAR ACIMASIZDI


Gardiyanların tamamen keyfi davrandıklarını belirten Güllüoğlu,  "Mesela bir sefer gardiyan ceza verdi 81 kişi koğuşta sigara içsin içmesin, koğuşun bütün pencerelerini kapattılar, adam başı 5'er tane sigara yakma mecburiyetini verdiler ve o dumandan bayılan arkadaşlarımız oldu. Karşı koğuşta kendisini yakanlar olmuştu. 6 ay bizim koğuşun pencereleri kapatıldı ve ben hayatımda ilk defa bir insanın bu kadar kötü kokabileceğini gördüm. Her mahkeme dönüşünde 6 ay pencereyi açtırmadılar bize. Her mahkeme dönüşüne o havayı teneffüs ettiğimiz zaman midem bulanır kusardım.


Ayrıca mahkemeye gidiş gelişimiz bile bir rezillikti. Ellerimizden, ayaklarımızdan zincire vururlardı bizi birbirimize bağlarlardı. Konteynerlere koyup bizi mahkemeye götürürlerdi" dedi.
Cezaevi koğuşunda inanılmaz eziyetler olduğunu ifade eden Güllüoğlu, şunları söyledi: "Bize pislik yedirirlerdi. Gardiyanın kafası bozuk olduğu zaman bize pislik yedirirdi. O Diyarbakır'ın yaz sıcağında zaman zaman üç günde bir bardak su içme hakkımız vardı. Suyu idareli kullanmak zorundaydık.

 

Suyu idareli kullanma mecburiyetimizde bundan kaynaklanıyordu, tuvalet tıkanmasın diye 3 günde ya bir bardak su içerdik ya da tuvalette kullanma hakkına sahiptik. Neden çünkü tuvalet tıkandığı zaman yediriyorlardı bize. Bit vardı koğuşta. Bitlenmiştik o dönem. Mesela görüş başlı başına bir olaydı. Görüş yarım dakika en fazla bir dakika sürerdi. Çoğu arkadaşın gelen yakınları Türkçe bilmediği için hiçbir şey konuşmadan birbirlerine bakıp geri dönerlerdi. Görüş kabininde sağ ve sol tarafta iki gardiyan vardı. Düdük çaldığı andan itibaren görüş kabinini terk etme mecburiyetimiz vardı, karşı tarafta aynı şekilde kabini terk ediyordu."


İŞKENCE ALETLERİ VARDI


Güllüoğlu, cezaevinde akıl almaz işkencelerin olduğunu belirterek  sözlerine şöyle devam etti: "Bize işkence yaptıkları aletler vardı, kalas cop. Gardiyanların kullandıkları copun ön kısmı tırtırlıydı. Parmaklarımızı birbirine birleştirip o tırtırlı yeriyle parmaklarımıza vurup geriye çekerlerdi, ellerimiz kanayana kadar. Çivili sopayla dayak atarlardı. Bizim koğuşta birkaç arkadaşımıza herkesin gözü önünde cop soktular, elini dayakta çektiği için. İşkencenin çok çeşitli türleri vardı, o da gardiyanın yaratıcı gücüne kalmıştı. Mesela bir seferinde biz havalandırmaya çıktık, geceden don tutmuştu.

 

Biz havalandırmaya çıktığımız zaman o don biraz olsun çözülmüştü. 45 dakika bizi yüzükoyun yatırdılar, ondan sonra da ters dönderip 45 dakikada sırtüstü yatırdılar. Bu süre zarfında ben koğuşta düşünüyordum koğuşta yaşlı insanlar vardı, koğuşta kaç kişi hastalanacak, kaç kişi ölecek, bunların hesabını yapıyordum. Ama Allah'tan hiçbirimize de bir şey olmadı, yani öksürmedik dahi."


Kendisinden önce çok ayaklanma olduğunu anlatan Güllüoğlu, sözlerine şöyle devam etti: "Ben çok fazla ceza yemeyeceğimi bildiğim için cezaevinde ayaklanma veya baş çekme gibi bir sorunum yoktu. Bir de tek başıma bir insandım. Cezaevi doktoru Orhan Ö. idi. Benim Ankara Tıp'tan okul arkadaşım. Orhan Ö, Ankara Tıp'taki diğer arkadaşları da sola mensup diğer arkadaşlarında cezaevine gelmesi için bana özel soruşturma yaptırtırdı. Esat Oktay Yıldıran, Ali Osman Aydın o arkadaşların gelmesi için baskı yaptırdılar. O baskı döneminde Diyarbakır cezaevinde 83 baş kaldırısı başladı. Ben de ona katıldım. Ben de bir ay yemek yemedim."


Ölüm orucuna katıldığını belirten Güllüoğlu, o günleri şöyle anlattı: "Ondan sonra bizleri hücrelere aldılar. O görmediğimiz yemekleri her gün getirip hücrenin kapısının önüne indirirlerdi, direnişi kırdırmak için. Bunu da gururla söylüyorum, Türkiye'de başarıya ulaşılan ilk direnişti, cezaevindeki ilk direnişti. Tabi bu direnişten sonra elbise direnişi başladı. Elbise direnişinde de Necmettin Büyükkaya diye çok saygı duyduğum bir ağabeyimizi kaybettik. Döve döve öldürdüler.

 

Zaman zaman çay almamız için izin verirlerdi gardiyanlar ama çayı alıp o çayı koğuşa içirmek resmen başlı başına bir olaydı. Kaynayan su kazanları var, hortumla bize çektirirlerdi sıcak suyu. Suyu çektiğin zaman mutlaka boğazına gidiyordu ve boğaza gittiği zaman sıcak su boğazı yakıyordu, giderken ve gelirken sürekli dayak vardı. Sırf koğuşun çay içmesi için bazı gönüllü arkadaşlar gidip bunları getirirlerdi."


Yakalanmadan önce kaçmayı düşünmediğini vurgulayan Gülüoğlu, şunları söyledi: "Ben kaçmayı düşünmedim ve Türkiye'de hâla bir takım şeylerin yapılacağına inandığım için Türkiye'de kaldım. Ama en son çember daraldığı dönemlerde Kıbrıs Türk kesimine gitmeyi düşünüyordum. Çünkü, Rum kesimine giden kaçakları Rum Televizyonuna çıkarıp Türkiye'nin aleyhine konuşturduklarını biliyordum ve bunu yapmayacağım içinde orada barınamayacağımı biliyordum. En son Mersin'den yurt dışına çıkmaya karar verdiğim sırada ihbar üzerine yakalandım."


Cezaevinden çıktıktan sonra yarım kalan okulunu bitirdiğini dile getiren Güllüoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Cezaevinden çıktıktan sonra okulu bitirdim. Tekirdağ'da mecburi hizmetimi yaparken, dava sonuçlandı ve telgraf emriyle görevime son verildi. Ondan sonra da benden 5 yıl ceza isteniyordu, 2 yıl 4 gün yatmam gerekirdi, beni günü gününde 5 yıl yatırdılar. İhtisas hakkımı elimden aldılar, ihtisas yapamadım sakıncalı olduğum için. Bizim grubumuz Kurtuluş'tu. Kurtuluş, silahlı devrimi savunan bir grup değildi. İstanbul, Mersin, İzmir ve Ankara'daki gruptaki arkadaşlar 141'den yargılandı. Biz sırf Kürt kökenli olduğumuz, Diyarbakır cezaevinde yattığımız için 168'den bize ceza verdiler. Bu da başlı başına bir skandaldır."


12 Eylül 2010 Referandumunu da değerlendiren Güllüoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu son referandumda evet oyu kullandım, evet oyununda çoğalması için elimden geleni yaptım. O dönem deniyordu ki AK Parti'nin Anayasası. Şimdi partilerin Anayasası olmaz, halkın Anayasası olur ve yetmez ama evet diyenlerdenim. Son Kürt açılımını da sonuna kadar destekliyorum.

 

Türkiye'nin önünü açmak için biz önce kendi içimizde barışı sağlamak zorundayız. Kendi içimizde barışı sağlayamazsak, Türkiye hiçbir meselesini çözemez. Bu ittihat ve terakiden kalma ve Kemalizm ile de bütünleşen mantığı kırmamız gerekiyor. Günümüzde artık bunun yeri yoktur, dünyada yeri yoktur. Ben Mustafa Kemal Atatürk'ü eleştirmiyorum, eleştirilecek yanları da vardır mutlaka. Ama 1938 yılında ölmüş bir adamı 2010'da aynı düşünceyi tekrarlayıp aynı düşünceyi hayata geçirmenin mitop olduğunu biliyorum ve yanlıştır da. Günümüzde dünya değişti, Türkiye değişti ve bunlara uyum sağlayan yeni şeyler yapmamız gerekiyor."


Hakkını aramak için dava açmayı düşündüğünü de söyleyen Güllüoğlu, konuşmalarını şöyle tamamladı: "Dava açmak her zaman içimdeydi. Ama bir türlü bugünleri göreceğimize inanmıyordum. Bugün o Generalleri, Ergenekon grubunu ve bu diğer Balyoz gruplarını televizyonlarda gördükçe, hâla insanlığın var olduğuna ve hala insanların vicdan taşıdığına inancım artıyor. Bu dava sonuçlanmasa Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AHİM) kadar götüreceğim. Biz Diyarbakır'da dava açtık bir grup olarak. Yaklaşık 700 kişi.


Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı benden doktor raporu istemişti. 30 yıl önce gördüğüm işkencelere dair, benden rapor istemişti. Ben de o raporların hepsini tamamlayıp gönderdim. Son alarak diyeceğim, bizim adlarımız farklı, köken olarak farklı uluslardanız, farklı milletlerden olabiliriz ama hepimizin soyadı Türkiye diyorum"

Bu haber 2933 defa okundu.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siirt56.com sorumlu tutulamaz.

Ad Soyad

Yorum

HENÜZ YORUM YAPILAMAMIŞ, İLK YORUMU SİZ YAPIN!!!Kategorisine Ait Diğer Haberler

Siirt Belediye Başkan Adayı İlbaş'a Coşkulu Karşılama

Siirt Belediye Başkan Adayı İlbaş'a Coşkulu Karşılama AK Parti'nin Siirt Belediye Başkan adayı Ali İlbaş, İstanbul'daki adaylık açıklamasının ardından döndüğü Siirt'te, 500 araçlık konvoy tarafından karşılandı

 • 0 yorum
 • 2453 kere okundu

Ak Parti Belediye Aday Adayı Fevzi SEVGİLİ

Ak Parti Belediye Aday Adayı Fevzi SEVGİLİ Aday Adayı olan Fevzi SEVGİLİ basın mensupları ile kahvaltıda bir araya gelerek Başkan olduğu takdirde yapacağı projelerden bahsetti.

 • 0 yorum
 • 2854 kere okundu

Her Partinin Milli İçeceği Farklı!

Her Partinin Milli İçeceği Farklı!Başbakan Erdoğan'ın

 • 1 yorum
 • 10688 kere okundu

Kışanak'tan Bayrak Hassasiyeti!

Kışanak'tan Bayrak Hassasiyeti!Gültan Kışanak yere düşen Türk bayrağının yerden kaldırılmasını talep ederek, asılana kadar konuşmasına ara verdi.

 • 1 yorum
 • 7779 kere okundu

Çok başlılık ortadan kalkacak

Çok başlılık ortadan kalkacakAk Parti’nin yeni anayasada yargı değişikliği önerisiyle ilgili polemik sürüyor. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ‘Ak Parti yargıyı tek çatı altında birleştiren bir adım attı” dedi

 • 0 yorum
 • 7915 kere okundu

Yeni Proje 'Benim de Fikrim Var'

Yeni Proje 'Benim de Fikrim Var'Siirt Valiliğinin başlattığı yeni proje; “Benim de Fikrim Var”

 • 2 yorum
 • 8003 kere okundu

Siirtli AK Bayanlardan Coşkulu Kutlama

Siirtli AK Bayanlardan Coşkulu KutlamaAK Parti Siirt Kadın Kolları tarafından düzenlenen "mevlit" konulu konferansa ilgi yoğundu

 • 2 yorum
 • 8116 kere okundu

AK Parti Siirt 4. Olağan İl Kongresine Hazırlanıyor

AK Parti Siirt 4. Olağan İl Kongresine Hazırlanıyor5 Mayıs 2012'de Siirt AK Parti Teşkilatı Yenilenecek

 • 0 yorum
 • 11269 kere okundu

HAS Parti’den dev anayasa anketi

HAS Parti’den dev anayasa anketiHAS Parti anayasa çalışmaları çerçevesinde ülke çapında dev bir anayasa anket çalışması başlattı. Teşkilatlarca yürütülecek ankette 500 bin kişiye ulaşılması hedefleniyor.

 • 3 yorum
 • 18016 kere okundu

Kadın Vekil Sayısı 77´ye Çıktı

Kadın Vekil Sayısı 77´ye ÇıktıTBMM'de 50 olan kadın milletvekili sayısı bu seçimle birlikte 77'e çıktı

 • 2 yorum
 • 10480 kere okundu

Ak Parti Milletvekili Demirkıran: Bu Millet Türkçe Ezandan Çok Çekti

Ak Parti Milletvekili Demirkıran: Bu Millet Türkçe Ezandan Çok ÇektiSiirt Milletvekili Afif Demikıran, Gündemdeki Kürtçe Ezan Konusunda Açıklamada bulundu

 • 5 yorum
 • 7547 kere okundu

Yeni Bakanlar Kurulu Yapısı

Yeni Bakanlar Kurulu YapısıBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, bakanlar kurulunun yeni yapısının başbakan dahil 25 üyeden oluştuğunu belirterek, 'Yeni yapı, başbakan, 4 adet başbakan yardımcılığı, 20 adet de icracı bakanlık buluyor.'

 • 4 yorum
 • 4959 kere okundu

Arınç Açılışa Katıldı

Arınç Açılışa KatıldıOsmangazi Belediyesi tarafından restore edilen ve ayağa kaldırılan Sümbüllü Bahçe Konağı, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın katıldığı törenle açıldı.

 • 3 yorum
 • 4820 kere okundu

Rauf Denktaş'ın sağlık durumu

Rauf Denktaş'ın sağlık durumu Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'nde tedavisine devam edilen Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın sağlık durumunun

 • 1 yorum
 • 4919 kere okundu

Boyner'den Arınç'a Zehir Zemberek Cevap

Boyner'den Arınç'a Zehir Zemberek CevapBaşbakan Yardımcısı Arınç'a yanıt veren TÜSİAD Başkanı Boyner,

 • 2 yorum
 • 3298 kere okundu

Türker: Kaset Olayı Başbakanı Dahil Herkesi Kapsayacak Duruma Gelir

Türker: Kaset Olayı Başbakanı Dahil Herkesi Kapsayacak Duruma GelirDSP Genel Başkanı Masum Türker, kaset depremiyle sarsılan MHP'ye yapılanların haksızlık olduğunu belirterek, 'Bu bir oyun. Yalnız bu oyun, sadece MHP'yi değil, Türkiye'de siyaset yapan herkesi, Başbakan dahil herkesi kapsayacak noktaya geldi' dedi.

 • 3 yorum
 • 3005 kere okundu

Arınç 'Kılıçdaroğlu Oy İçin BDP ile Aynı Çizgide Bulunuyor'

Arınç 'Kılıçdaroğlu Oy İçin BDP ile Aynı Çizgide Bulunuyor'Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bölgeden oy alabilmek için BDP ile aynı çizgide durduğunu savundu.

 • 2 yorum
 • 2829 kere okundu

Savcilar Bahçeli'yi Dinlesin

Savcilar Bahçeli'yi DinlesinEski DYP Genel Sekreteri Tevfik Diker, "Savcılar beni değil MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi dinlemelidirler" dedi.

 • 2 yorum
 • 3162 kere okundu

Arınç'tan CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na İhanet Suçlaması

Arınç'tan CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na İhanet SuçlamasıBaşbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Bülent Arınç, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Hakkari'de söyledikleri duyunca hayal kırıklığına uğradığını belirtti.

 • 3 yorum
 • 2847 kere okundu

Farklı Ülkücüler Rest Çekti

Farklı Ülkücüler Rest Çekti MHP Genel Başkan yardımcılarının görüntülerini yayınlayarak istifalarına neden olan internet sitesinden son dakika resti

 • 2 yorum
 • 4886 kere okundu

Recep Akdağ'dan özür telefonu!

Recep Akdağ'dan özür telefonu!Batman'da kendisine sorunlarını anlatan görme engelli vatandaş Nurullah Memetoğlu'na tepki gösteren ve "iş bulmuşsun daha ne istiyorsun" diyen Recep Akdağ, Mehmetoğlu'nu telefonla arayarak özür diledi.

 • 0 yorum
 • 4351 kere okundu

İstifa Et Tehditi

İstifa Et TehditiDaha önce ilişki kasetlerini yayınlayarak dört MHP'linin istifasına neden olan Farklı Ülkücülük adlı site bu kez Bahçeli'yi tehdit etti: 18 Mayıs'a kadar bırak, yoksa yeni kaset yolda.

 • 2 yorum
 • 3454 kere okundu

Kılıçdaroğlu: MHP barajı geçer!

Kılıçdaroğlu: MHP barajı geçer!Partisinin Konya mitinginde gündeme ilişkin soruları yanıtlayan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, MHP'nin baraj sorunu olmadığını dile getirdi.

 • 2 yorum
 • 3714 kere okundu

SAADET PARTİSİ SİİRT TE MİTİNG DÜZENLİYOR

SAADET PARTİSİ SİİRT TE MİTİNG DÜZENLİYOR12 Haziran’da Yapılacak Olan 24. Dönem Milletvekilliği Seçimlerine az bir süre kala Saadet Partisi Siirt İl Başkanlığı Cumhuriyet Meydanında Miting Yapacak.

 • 5 yorum
 • 4797 kere okundu

Kurtulmuş Ak Partinin İsmini Değiştirdi

Kurtulmuş Ak Partinin İsmini DeğiştirdiHAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş;

 • 3 yorum
 • 4780 kere okundu

Elektrik Borcunu Affedeceğim

Elektrik Borcunu AffedeceğimCHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Seçim Vaadlerini Bir Yenisini daha Ekledi.

 • 3 yorum
 • 3305 kere okundu

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na Yanıt

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na YanıtBaşbakan Erdoğan Kılıçdaroğlu'nun Televizyona Çıkma teklifine Yanıt Verdi.

 • 4 yorum
 • 3311 kere okundu

Başbakan Erdoğan'ın Çılgın Projesi

Başbakan Erdoğan'ın Çılgın ProjesiBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sır gibi sakladığı ve herkesin merakla beklediği 'çılgın proje' bugün açıklanıyor.

 • 6 yorum
 • 4549 kere okundu

Başbakan 'Çılgın Proje' yi Açıklıyor

Başbakan 'Çılgın Proje' yi AçıklıyorHerkesin merakla beklediği 'çılgın proje'yi Başbakan Erdoğan bugün açıklayacak

 • 0 yorum
 • 3100 kere okundu

Bahçeli'den Erdoğan'a Cevap

Bahçeli'den Erdoğan'a CevapMHP Lideri Devlet Bahçeli İzmir'de Partisinin Milletvekili Adaylarını Tanıtma Toplantısında Hükümeti Sert Dille eleştirdi.

 • 5 yorum
 • 2910 kere okundu

12 Eylül Mağduru Yakalandı

12 Eylül Mağduru Yakalandı12 Eylül darbesinden sonra kapatılıp dernek üyeleri tek tek tutuklanınca Diyarbakır'dan kaçan ve 1 yıl kaçak yaşayan Doktor Adnan Güllüoğlu, Mersin'de yakalanıp yargılandı.

 • 1 yorum
 • 2934 kere okundu

BBP'nin Seçim Beyannamesi

BBP'nin Seçim Beyannamesi Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Yalçın Topçu, seçim beyannamesini açıkladı.

 • 2 yorum
 • 3160 kere okundu

Kemal Kılıçdaroğlu Samsun'da

Kemal Kılıçdaroğlu Samsun'daCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, özel uçakla Samsun'a geldi.

 • 1 yorum
 • 2866 kere okundu

Başbakan Erdoğan Hastane Açtı

Başbakan Erdoğan Hastane AçtıBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kavacık'ta bulunan Medistate Hastanesi'nin açılışına katıldı.

 • 4 yorum
 • 2513 kere okundu

Bozkurtla değil insanla dolaşıyorum

Bozkurtla değil insanla dolaşıyorumBaşbakan Erdoğan, 'Bin bozkurtumla geleyim, Kasımpaşa'ya kadar kaçarsın' diyen Bahçeli'ye Bayburt'tan sert çıktı: Sayın Bahçeli sen bozkurtlarla mı dolaşıyorsun? Ben eşref-i mahluk olan insanlarla dolaşıyorum

 • 1 yorum
 • 2326 kere okundu

Numan Kurtulmuş : 12 Eylül Vetoları Gibi

Numan Kurtulmuş : 12 Eylül Vetoları GibiYSK'nın 12 bağımsız aday için aldığı karara Numan Kurtulmuş'tan sert tepki

 • 0 yorum
 • 2263 kere okundu

Çetin Doğan milletvekili adayı oldu

Çetin Doğan milletvekili adayı olduEmekli orgeneral Çetin Doğan, Cumhuriyet Güçbirliği'nden İstanbul 2. Bölge Bağımsız Milletvekili adayı oldu.

 • 1 yorum
 • 2474 kere okundu

Ufuk Uras'tan Kravatlı Eylem

Ufuk Uras'tan Kravatlı EylemTBMM 'de Ak Parti'nin Grup Önerisi İçin Kürsüye Çıkan Uras Kılık Kıyafet Özgürlüğünün Olmadığını Protesto Etmek İçin Konuşmasının Sonunda Kravatını Çıkarıp Kürsüye Bıraktı.

 • 2 yorum
 • 2558 kere okundu

Süpriz Seçim İttifakı

Süpriz Seçim İttifakı Saadet Partisi, Demokrat Parti ve Türkiye Partisi ile ittifakta anlaştıklarını açıkladı, Demokrat Parti yalanladı.

 • 0 yorum
 • 2611 kere okundu

DEMİRTAŞ KURTALAN´DAN HALKA SESLENDİ

DEMİRTAŞ KURTALAN´DAN HALKA SESLENDİDEMİRTAŞ; SİZİN ZULMÜNÜZ ÖNÜNDE BOYUN EĞEN NAMERTTİR

 • 10 yorum
 • 6894 kere okunduKÖŞE YAZARLARIRSS © 2010-2014 Siirt56.com - Güncel Siirt Haberleri
Site içeriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır

Siirt 56