• Şuan Sitemizde 39 Kişi Haber Okuyor.
 • Siirt Spor

Siirt Bilim Spor Kulübü Açıldı

Siirt Bilim Spor Kulübü Açıldı

2011-05-27 - 23:09
10 Spor Dalı, tek kulüp altında toplandı


2010 yılında kurulan Siirt Bilim Spor Kulübü'nün tanıtım ve kulüp binasının açılışı gerçekleşti.


14 Eylül Kapalı Spor Salonunda yapılan tanıtım programına, Siirt Valisi Musa Çolak, İl Emniyet Müdürü Recep Çelik ve bir çok Kurum Müdürleri katıldı. 10 dalda sporcu ve antrenörün hazır bulunduğu etkilnikte bir konuşma yapan Kulüp Başkanı Kemal Bilim:
"Bugün burada Siirt Bilim Spor Kulubü’nün tanıtım ve açılışı için toplanmış bulunmaktayız. Davetimize icabet edip, geldiğiniz için teşekkür ederim.


Kulübümüz 2010 yılının ekim ayında kurulmuş şu anda toplam 8 dalda faaliyet göstermektedir. Bunlar; tekvando, judo, voleybol, basketbol, güreş, boks, yüzme ve halk oyunlarıdır. Toplam 200 lisanslı sporcumuz bulunmaktadır. Bu sporcularımızdan bugüne kadar gerek il içinde gerek il dışında kulüp adına yapılan karşılaşmalar neticesinde Türkiye ve Avrupa dereceleri almış bulunmaktadır.

 
Şu anda birçoğunuzun kafasında Siirt’te bulunan bir iş adamı neden spor kulübü kursun, acaba ticari bir beklentisi var mı, kazancı nedir diye sorular olabilir. Öncelikle bu fikrin doğmasına neden olan milli antrenörlerimiz, her branşta fedakâr ve idealist hocalarımız ve çalıştırıcılarımız etkili olmuştur. Her zaman bir araya geldiğimizde, il dışında yapılan müsabakalarda Siirt ilinde yetişen sporcularımızın imkânlarının kısıtlı olması ve bu sporculara sahip çıkılması gerektiğini anlatırlar ve bu sporcuların ellerinden tutulduğu zaman bir Türkiye derecesi, bir Avrupa Şampiyonu, bir olimpiyat ve dünya şampiyonu çıkabileceğinden bahsediyorlardı.

 
Tabi ki zaman zaman kendi imkânlarımla, bu sporculara destek olup gerek malzeme alarak, gerek derece aldıklarında ödül vererek katkı sunuyordum.

 
Fakat branş hocalarımızın ısrarı ile bir kulüp adı altında toplamamız gerektiğini vurgulamaları bunun altından kalakalabilir miyiz düşüncesini bizde uyandırdı.

 
Benim şirketim bildiğiniz gibi yerel bir firma olup kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan bir firmadır. Ne bir holding nede Türkiye çapında bir firma değildir. Ama Siirt’te yaşayan bir iş adamı olarak Siirt’in meselelerine duyarlı olup Siirt’in dertleriyle dertlenebilen bir yapıya sahip olduğumuz için ticari faaliyetimizin yanında sosyal ve kültürel etkinlikleri ile de ilgilenmek gerektiğine inanıyorum. Bir iş adamı yaşadığı çevreye, yaşadığı topluma duyarsız olamaz. Sadece ticari faaliyetini sürdürmeyip para kazanmaktan başka, dertlerle de ilgilenmesi gerektiğine inanıyorum. Çünkü ilimizde kısıtlı imkânlarla gördüğümüz bu pırıl pırıl geleceğimizin teminatı çocuklarımıza ve gençlerimize sahip çıkıp onların yetişmesi topluma ülkemize faydalı birer fert olmalarını sağlamak hepimizin görevidir.

 
Bu davranışımız ve kurulan kulübün gerek Siirt’te, gerek il dışında yaşayan işadamlarımızın ellerini taşın altına koyup bu çocuklarımız için bir şeyler yapması hepimizin görevidir.  Bizler diğer işadamları için örnek olup, bir model olabilirsek kendimizi mutlu sayacağız.

 
Bu arada konumuzun dışında da olsa Siirt ile ilgili birkaç konuda düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

 
Bilindiği gibi Siirt ilimiz 90’lı yıllara gelindiğinde 3 parçaya ayrılmış kendisinde 2 il daha; Batman ve Şırnak illerini doğurmuş, doğal kaynakları ve dinamikleri diğer il olan ilçelerinde kalmıştır. Ayrıca il merkezinden Türkiye’nin diğer büyük şehirlerine büyük bir göç yaşanmıştır. Bu göç hem beyin göçü hem de sermaye göçü olmuştur. Dolayısıyla ticaret ve yatırım yapma yeteneği hemen hemen tükenmiştir. Bunun aksine köylerini terk edip il merkezine tersi bir göç olmuş ama bu göç gelen insanlarında sorunlarını beraber getirmiştir. Dolayısıyla şehrin problemleri artmış; işsizlik ve fakirlik çoğalmış bulunmaktadır. Ve bildiğiniz gibi şehrin yarısına yakını yeşil kart sahibi olmuş ve hani derler ya adeta şehrin üzerine ölü toprağı serilmiş herkes mutsuz olmuş ve şehir dip noktasına vurmuştur. Ama bu kadar olumsuzluklara rağmen son zamanlarda artık ilimizde güzel şeyler oluyor. Umutlarımızı tekrar yeşerten, geleceğe daha güvenli bakmamıza neden olan hadiseler gerçekleşiyor.

 
Bunlardan birkaçını sayacak olursak; Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımızın birlikte açtıkları Alkumru Barajı ve yeni barajların temel atma törenleri, tarım bakanlığı katkılarıyla kurulan işletmeler, eğitim, sağlık ve açılan banka şubelerimiz ve Türkiye’deki marka mağazalarımızın konularındaki yatırımlardır.

 
Ayrıca daha önce 2 kişinin bir araya gelip ortak olmasının zor olduğu Siirt’te, benim etim kurulu başkanlığını yaptığım 100 kişinin bir araya gelerek birikimlerimizi koyarak oluşturduğumuz Siirt Güç Birliği Siirt’in markası olan birlik süt ve süt ürünleri fabrikamızın seri üretime başlaması artık Siirt’te bir şeyler olabiliyor denilmesini sağlayan bir model olmuştur. Artık “Birlikten Kuvvet Doğar” sözünü “Birlikten Kuvvet Doğdu” şeklinde söyleyebiliriz.

 
Bunları anlatmamdaki maksadım bilindiği gibi her bir asır veya çeyrekte iş dünyasında bir ekol veya bir akım var. Örneğin bilişim çağı veya işte tekstil dönemi, makine dönemi, finans dönemi vs gibi. Ama şuanda bulunduğumuz zaman artık birleşme zamanı. Bakıyoruz asırlık firmalar bir araya gelip birleşiyorlar. Bu da bize her alanda bir araya gelip Siirt’in sorunlarını birlikte çözmemiz gerektiğini gösteriyor.

 
Etnik yapısı ne olursa olsun, havasını soluduğumuz, suyunu içtiğimiz bu şehre sahip çıkıp birleşerek ve lobi faaliyetleri yaparak sorunları çözebiliriz.


Son olarak şunları söylemek istiyorum; bu gençlerimize, çocuklarımıza güzel bir Siirt bırakmak istiyorsak, hepimizin elinden geleni yapması, bir araya gelip birlik, beraberlik, içinde kenetlenmemiz gerekmektedir.
 

Beni sabırla dinlediğiniz için hepinize Saygılar sunarım"


Konuşmanın ardından Vali Çolak da bir konuşma yaptı. Konuşmaların ardından Kulüp Başkanı Bilim, Vali Çolak'a desteklerinden ötürü plaket takdim etti. Tanıtım etkinliği Siirt Bilim Spor Kulübü Halk Oyunlar Ekibinin gösterisiyle son buldu.


Tanıtım etkinliğinin ardından Medine Caddesi üzerinde bulunan Kulüp Binasına geçildi. Binanın açılış kurdelesini Siirt Valisi Musa Çolak, İl Emniyet Müdürü Recep Güven ve Kulüp Başkanı M.Kemal Bilim kesti. İş ve Spor dünyasından tanınmış yüzlerin katıldığı açılış, kokteylle devam etti.

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 8590 defa okundu.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siirt56.com sorumlu tutulamaz.

Ad Soyad

Yorum

HENÜZ YORUM YAPILAMAMIŞ, İLK YORUMU SİZ YAPIN!!!Siirt Spor Kategorisine Ait Diğer Haberler

Olağanüstü Kongre, 15 Gün Ertelendi

Olağanüstü Kongre, 15 Gün ErtelendiFutbolseverler, durumun nasıl olacağını merakla bekliyorlar.

 • 1 yorum
 • 20967 kere okundu

Kendi Evinde Bile Kazanamıyor

Kendi Evinde Bile KazanamıyorSpor Toto 3. Lig 1. Grup'ta oynanan Siirtspor kendi saha ve seyircisi karşısında Adliyespor’a 2-1 yenildi.

 • 1 yorum
 • 19997 kere okundu

Ankara Adliye Spor Maçı Kader Maçımız

Ankara Adliye Spor Maçı Kader Maçımız"Ankara Adliye spor maçı bizim için çok önemli, rakibimiz arasında bir puan fark var" dedi.

 • 0 yorum
 • 23857 kere okundu

SiirtSpor Daha Kötü Duruma Geliyor

SiirtSpor Daha Kötü Duruma GeliyorSpor Toto 3.Lig 1. Grupta mücadele eden Siirt spor oyuncuları kendilerine maç başı verilen ücretlerin halen ödenmediğinde idmanlara inmeme kararı aldıkları öğrenildi.

 • 1 yorum
 • 2671 kere okundu

Siirtspor Deplasmandan 1 Puanla Ayrıldı!

Siirtspor Deplasmandan 1 Puanla Ayrıldı!Spor Toto 3.Lig 1.Grup'ta mücadele eden temsilcimiz Siirtspor K.Maraş deplasmanından 1 puanla ayrıldı.

 • 2 yorum
 • 19349 kere okundu

Sana Sahip Çıkamıyorlar SiirtSpor

Sana Sahip Çıkamıyorlar SiirtSporSiirt'in kanayan yarası haline gelen Siirtspor, hala sahipsiz ve ortada bekliyor.

 • 1 yorum
 • 21111 kere okundu

Siirt Spor 2-1 Mağlup Oldu

Siirt Spor 2-1 Mağlup OlduSpor Toto 3.Lig 1.grupta mücadele eden SiirtSpor kendi saha ve seyircisi önünde konuk ettiği Kızılcabölükspor'a yenildi. 27 Ekim 2013 Pazar 23:08

 • 1 yorum
 • 19537 kere okundu

Batğı, Hakemlik Müessesine Yapılacak Her Türlü Saldırıyı Kınadı

Batğı, Hakemlik Müessesine Yapılacak Her Türlü Saldırıyı KınadıSiirtspor Kulübü Başkanı Zekeriya Batğı, hakemlik müessessine yapılacak her türlü saldırıyı kınadıklarını bildirdi.

 • 0 yorum
 • 2045 kere okundu

Siirtspor 1 Puana Razı Oldu!

Siirtspor 1 Puana Razı Oldu!Spor Toto 3.Lig 1.Grup'ta mücadele eden temsilcimiz Siirtspor, deplasmanda karşı karşıya geldiği İstanbulspor maçından beraberlikle ayrıldı.

 • 2 yorum
 • 12065 kere okundu

Siirt Spor Yücel Çolak'la Kazanmaya Devam Ediyor

Siirt Spor Yücel Çolak'la Kazanmaya Devam EdiyorSiirt Spor gol yemeden kazanmaya devam ediyor

 • 2 yorum
 • 20397 kere okundu

Ensar Uğuz, Milli Takım Seçmelerinde Birinci Oldu

Ensar Uğuz, Milli Takım Seçmelerinde Birinci Oldu12-16 Şubat 2012 tarihleri arasında Alanya’da yapılan Gençler Dünya şampiyonası Milli Takım seçmesi ne katılan sporcumuz Ensar UĞUZ seçmelerde birinci oldu

 • 3 yorum
 • 14360 kere okundu

Tanju Çolak, Kanal56'da Soruları Yanıtladı

Tanju Çolak, Kanal56'da Soruları YanıtladıTANJU ÇOLAK KANAL 56’DA ŞİMŞEK VE YILMAZ’IN SORULARINI YANITLADI

 • 1 yorum
 • 19748 kere okundu

Siirt Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden Duyuru

Siirt Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden DuyuruGENÇLİK VE SPOR MÜDÜRLÜĞÜNDEN DUYURU

 • 3 yorum
 • 19175 kere okundu

Başarılı Sporculara Hediyeler Verildi

Başarılı Sporculara Hediyeler VerildiBaşarılı Sporculara Hediyeler Verildi

 • 2 yorum
 • 19917 kere okundu

Lig Bitti, Takımdan Ses Seda Yok!

Lig Bitti, Takımdan Ses Seda Yok!Siirt spor’la ilgili bir açıklama yapılması beklentisine dikkat çekiyoruz.

 • 5 yorum
 • 16049 kere okundu

Siirt Polis Gücü Sezona Hızlı Başladı

Siirt Polis Gücü Sezona Hızlı BaşladıSİİRT POLİS GÜCÜ SPOR, TEKNİK DİREKTÖR ENVER IŞIKTAŞ İLE ANLAŞTI

 • 8 yorum
 • 13647 kere okundu

Valilik Kupası Halı Saha Turnuvası Sona Erdi

Valilik Kupası Halı Saha Turnuvası Sona ErdiValilik Kupası Halı Saha Turnuvası sona erdi.

 • 3 yorum
 • 14033 kere okundu

Siirt Bilim Spor Kulübü Açıldı

Siirt Bilim Spor Kulübü Açıldı10 Spor Dalı, tek kulüp altında toplandı

 • 0 yorum
 • 8591 kere okundu

Milli Yüzücümüz Uğur Yumuk, Vali Çolak'tan İş İstiyor

Milli Yüzücümüz Uğur Yumuk, Vali Çolak'tan İş İstiyorTürkiye’yi bir Siirtli olarak en iyi şekilde temsil etmeye çalıştığını belirten Uğur Yumuk’un bir de isteği var; o da Siirt’e dönüşünde Vali Musa Çolak’ın kendisine iş imkânı sağlaması.

 • 5 yorum
 • 8563 kere okundu

Siirt Taekwondocuları Kuşak Terfi Sınavı

Siirt Taekwondocuları Kuşak Terfi SınavıSiirt Taekwondo Duyuru

 • 2 yorum
 • 4865 kere okundu

Siirt Bilim Spor Kulübü Açılışına Davet

Siirt Bilim Spor Kulübü Açılışına DavetSiirt Bilim Spor Kulübü, bugün görkemli bir törenle açılıyor.

 • 13 yorum
 • 6898 kere okundu

Neden Siirt Olmasın

Neden Siirt OlmasınASA FUTBOL TURNUVASI İÇİN SİİRT, ERZURUM VE VAN ARASINDA TERCİH YAPILACAK!

 • 3 yorum
 • 5880 kere okundu

Siirt Stretball Şöleni Başlıyor

Siirt Stretball Şöleni BaşlıyorSODES STREETBALL ŞÖLENİ BAŞLIYOR

 • 0 yorum
 • 5015 kere okundu

Adnan Öktüren, Basın Toplantısı Düzenliyor

Adnan Öktüren, Basın Toplantısı DüzenliyorSiirt Spor yönetimi bu akşam basın toplantısı düzenliyor

 • 3 yorum
 • 7986 kere okundu

Siirt Spor Maçlara, Yıldızlar Spor Kulübünde Hazırlanıyor

Siirt Spor Maçlara, Yıldızlar Spor Kulübünde HazırlanıyorTakımımız Siirt Spor, gücünü Yıldızlar Spor Kulübünde çalışarak arttırıyor

 • 4 yorum
 • 7523 kere okundu

Siirt Spor, Kırıkhan Spor´u 3-1 Yendi

Siirt Spor, Kırıkhan Spor´u 3-1 YendiYağışlı havada oynanan maçta Siirt Spor, hakkettiği puanı aldı

 • 6 yorum
 • 9194 kere okundu

Amerika State Opende Yusuf Ekin Başarısı

Amerika State Opende Yusuf Ekin Başarısı5 Mart 2011 Cumartesi günü düzenlenen Amerika'nın en büyük 4. turnuvası olan New York State Open Taekwondo Şampiyonası 580 sporcunun katılılı ile gerçekleşti

 • 4 yorum
 • 5704 kere okundu

Siirt Spor, Keçiören´e Gücünü Gösterdi

Siirt Spor, Keçiören´e Gücünü Gösterdi3 Nisan Pazar günü oynanan Siirt Spor - Keçiören Gücü Spor 2 kırmızı kartla 2-1 Sona Erdi

 • 2 yorum
 • 6279 kere okundu

Siirt Spor Teknik Direktörü Ramazan Silin 7 Haftalık Hedefini Açıkladı

Siirt Spor Teknik Direktörü Ramazan Silin 7 Haftalık Hedefini AçıkladıSiirtspor teknik direktörü Ramazan Silin yaptığı açıklamada kalan 7 haftada alabildiğimiz kadar puan alıp korkulu rüya görmek istemiyoruz dedi.

 • 2 yorum
 • 5030 kere okundu

Ensar UĞUZ Taekwondo Turnuvasında 2. Oldu

Ensar UĞUZ Taekwondo Turnuvasında 2. OlduEnsar UĞUZ Taekwondo Turnuvasında 2. Oldu

 • 1 yorum
 • 9930 kere okundu

Onsekizinci Nazım Canca Ümitler Avrupa Kupası Kampında İki Siirtli

Onsekizinci Nazım Canca Ümitler Avrupa Kupası Kampında İki SiirtliSiirt’ten Abdurrahim Kaymaz, 18. Nazım CANCA Avrupa Kupasında antrenör olarak görevliyken Süzdar Yıldız da 44 kg. sporcu olarak katıldılar.

 • 0 yorum
 • 3808 kere okundu

TAEKWONDOCUMUZ ENSAR UĞUZ, İSPANYA´DA

TAEKWONDOCUMUZ ENSAR UĞUZ, İSPANYA´DA26–27 Mart 2011 tarihleri arasında İspanya’da yapılacak olan Uluslararası müsabakaya ülkemizi temsil etmek üzere Bilim spor kulübü sporcusu Ensar UĞUZ bugün (23 Mart 2011) Türk milli takımı olarak ispanya’ya gitti.

 • 3 yorum
 • 8995 kere okundu

SİİRTSPOR´DA RAMAZAN SİLİN DÖNEMİ

SİİRTSPOR´DA RAMAZAN SİLİN DÖNEMİSiirt Spor’da Cengiz Demir’in istifasından boşalan teknik direktörlük görevine Ramazan Silin getirildi. Ramazan Silin sezon başında Hatay Spor’da görev yapmıştı. Yönetimle yaşadığı sıkıntılardan dolayı görevi bırakan Silin, ligin bitimine 8 hafta kala Sii

 • 2 yorum
 • 6257 kere okundu

Sporcu Olan Bunu Yapamaz! Yapanlara Ne Demeli?

Sporcu Olan Bunu Yapamaz! Yapanlara Ne Demeli?Kurtalan Spor, Yenilmenin Faturasını Siirt'e Kesti

 • 84 yorum
 • 7772 kere okundu

İlçin: Şansızlık Yakamızı Bırakmıyor

İlçin: Şansızlık Yakamızı BırakmıyorSİİRTSPOR FUTBOL ŞUBE SORUMLUSU BARIŞ İLÇİN ŞANSIZLIĞIN YAKALARINI BIRAKMADIĞINI SÖYLEDİ

 • 3 yorum
 • 4841 kere okundu

Halk Oyunları Yarışmaları Cumartesi Günü Yapılacak

Halk Oyunları Yarışmaları Cumartesi Günü YapılacakHalk Oyunları Federasyonu Başkanlığının 2011 yılı faaliyet programında yer alan Kulüplerarası Halk Oyunları İl yarışmaları 26 Mart 2011 Cumartesi günü saat 10.00’da İlimiz 14 Eylül Kapalı Spor Salonunda yapılacağı Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü’nden öğrenil

 • 2 yorum
 • 4325 kere okundu

Siirt Spor´un Şansı Bir Türlü Gülmüyor

Siirt Spor´un Şansı Bir Türlü GülmüyorSİİRTSPOR:0 - GÖLCÜKSPOR:1

 • 3 yorum
 • 6717 kere okundu

MOSTAR GENÇLİK TURNUVASI BAŞLADI.

MOSTAR GENÇLİK TURNUVASI BAŞLADI.Siirt Şefkat Sosyal Yardımlaşma Eğitim Kültür Ve Hizmet Derneğinin 2011 Yılı Mostar Gençlik Halı Saha Turnuvası 25 Takımla Start Verdi.

 • 1 yorum
 • 4113 kere okundu

Siirt Spor - Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Maçında Olay Çıktı

Siirt Spor - Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Maçında Olay ÇıktıSpor Toto ligi 3 grupta mücadele eden Siirt Sporun bu gün kendi sahasında Diyarbakırbüyük şehir Belediye Spor maçında olaylar çıktı. Olaylarda aralarında yönetim kurulu üyesi ve Taraftarlar Derneği Başkanı Çetin Akınay’ ın da bulunduğu 4 kişi yaralandı

 • 10 yorum
 • 7104 kere okundu

Siirt Gençlerbirliği Maçında Skandal Yaşandı

Siirt Gençlerbirliği Maçında Skandal YaşandıVan’da sağlık skandalı

 • 1 yorum
 • 6631 kere okundu

Ethem Sancak: Artık Zengin Değilim

Ethem Sancak: Artık Zengin DeğilimSancak, 'Eskiden ilk 20 zenginden biriydim, şimdi sondan yirminciyim' - Star Gazetesi ve Kanal 24'ün sahibi iş adamı Ethem Sancak, 2015'te TÜSİAD'ın b

 • 23 yorum
 • 226105 kere okundu

Hakem Yılmaz Butur, Siirt56´yı Ziyaret Etti

Hakem Yılmaz Butur, Siirt56´yı Ziyaret EttiTarafsız haberciliğiyle gönüllere taht kuran Siirt56'yı ziyaret eden Yılmaz Butur, çalışmalarımızda başarılar diledi.

 • 25 yorum
 • 200111 kere okundu

   
Siirt Yerel Medyası, İnternet Haberciliği ve Muhammed Kurt  

KÖŞE YAZARLARIRSS © 2010-2014 Siirt, Siirt Haber | Haberleri | Haberler
Site içeriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır

Siirt 56