• Şuan Sitemizde 61 Kişi Haber Okuyor.
Reklam
 • Siirt Spor

Neden Siirt Olmasın

Neden Siirt Olmasın

2011-05-23 - 23:40
ASA FUTBOL TURNUVASI İÇİN SİİRT, ERZURUM VE VAN ARASINDA TERCİH YAPILACAK!

 

Anadolu Spor Akademisi (ASA) Barcelon’a yolcusu...


16-22 Ekim 2011tarihleri arasında  Barcelona’da düzenlenecek olan ‘Costa Brava  U-11 Futbol Turnuvası’na davet edilen ASA, aylar öncesinden hazırlıklara başladı. Ekim ayında düzenlenecek turnuva öncesi ASA Yönetim Kurulu toplantı düzenleyerek durum değerlendirmesi yaptı. Toplantıda ASA ailesine yeni katılan Genel Koordinatör Yardımcısı Burhan Topuz ve Genel Sekreter Emine Öztürk’e rozetleri takıldı. Barcelona’da düzenlenecek olan turnuvanın ayrıntıları konuşuldu.


ASA Hukuk Danışmanı Mesut Atılgan, Genel Koordinatör Yardımcısı Burhan Topuz, Genel Sekreter Emine Öztürk ve ASA Mali Danışman Filiz Şimşek’in hazır bulunduğu toplantıda konuşan ASA Genel Koordinatörü Özcan Şimşek, ‘Costa Brava’ turnuvasına üç ilden birinden oluşturulacak olan takımın gideceğini kaydetti. Şimşek, Barcolena’da düzenlenecek olan ‘Costa Brava Futbol Turnuvası’na Erzurum, Siirt ve Van illeri arasından bir seçim yapacaklarını söyledi. Genel Koordinatör Şimşek, ASA’nın çocuklar için çıktığı yolda gücüne güç katmasının avantajlarını da bire bir gördüklerini ve yaşadıklarını vurgulayarak, “Türkiye’nin uluslararası turnuvalarda boy göstermesi ülkemizin vitrinine renk katmakla kalmıyor aynı zamanda çocuklarımızın kendilerine olan özgüvenlerini kazanarak geleceğe emin adımlar atmalarına vesile oluyor. Yeteneklerini yabancı teknik adamlar karşısında kolayca sergileme imkanı bulan miniklerimizin keşfedilmesini sağlayan bu tür turnuvalara ASA olarak her geçen gün daha da güçlenerek hazırlanmakta bizlerin birinci gayesidir. Çünkü bizler ASA olarak ne kadar gücümüze güç katarsak, miniklerimizin kendi ayakları üstünde durmaları için atacakları adımlarda o kadar pay sahibi oluruz. ASA’nın amacı miniklerin mutluluğunu artırırken, onların sosyal hayatını değiştirmek ve onların kötü alışkanlıklara yönelmesinin önüne geçmek. ASA bu amaçla yola çıktığında atılan adımlar bugün etrafında yüzlerce insanın toplanmasını sağladı. Yarın yüzlerce insan binleri bulacak” diye konuştu.


ASA ailesine yeni katılan çiçeği burnundaki Genel Sekreter Emine Öztürk, miniklerin mutluluğuna ortak olmanın yeni başarılara açılacak kapıların aralanması anlamına gediğini ifade ederek, “ASA ailesine katılmadan önce yaptığım araştırmaları gözümde canlandırıyorum ve bugüne kadar atılan adımları görünce bu ailenin içinde yer aldığım için kendimle gurur duyuyorum. ASA kısa zamanda miniklerin hayallerini süsleyen güzelliklerin gerçeğe dönüşmesini sağlamak için gönüllülerin çıktığı bir yol. Bu yol da amacımız; çocuklarımıza sporun, ahlaki değerlerle yakından ilişkili olduğu bilincini aşılamak. Bu değerler sporu özel bir eğitim aracı yapar; sporun kişisel gelişim, sosyal bütünleşme ve insani gelişim için eşsiz bir fırsat haline getirir. Oyun ruhuna yakışır bir biçimde oynamak her zaman rekabetten önce gelmesi gereken tüm insani değerlere saygı duymak gerektiğini çocuklarımıza bu sosyal projemiz sayesinde öğretmeye çalışacağız. Ve bende bu organizasyonda elimden geldiği kadar onların yanında yer alacağım” dedi.


“ASA hakkında yerel ve ulusal basın organlarında çıkan haberleri okurken, alınan başarılar gözlerimi kamaştırdı” ifadesini kullanan Öztürk, sözlerine şöyle devam etti;


“Katıldıkları turnuvalarda kendilerine atılan her pası gole çeviren, kendilerine uzatılan her imkanı iyi değerlendirip dünyanın gözünün Türkiye’ye çevrilmesini sağlayan minik futbolcularımızın başarılarını okurken imkansızlıklar içinde imkan arayan çocuklarımız göğsümü kabarttı. Şimdi onlarla yeni başarılara birlikte yelken açacağız. 3 yıl öne hayata geçirilen ve birinci ayağı tamamlandıktan sonra 2. aşması hayata geçenice hayalleri büyük şehirler gibi, yaşadıkları yer küçük olan yetenekli çocukları topluma ve ülkeye kazandıralım. Anadolu’nun kırsal kesimlerini kasabalarını ve Köylerini artık yaşanıla bilen yer olduğunu hissettirmek köyleri ve kırsal kesimleri boşaltıp Anadolu’nun yerleşim yerlerini yok etmeden onlara da değer verdiğimizi gösterelim. Gelecek adına istikbal arayan o çocuklarımıza bir imkan sunarak belki de bir spor ayakkabı alacak gücü olmayan o çocuklarımıza bir ayakkabı alalım olmaz mı?”


16-22 Ekim tarihlerindeki Barcelona’da düzenlenecek olan turnuvanın detaylarını konuşmak için Kayseri’den, Erzurum’a gelen Genel Koordinatör yardımcısı Burhan Topuz, Türkiye’yi temsil edecek takımın başarılı olması için elinden gelen bütün gayreti göstereceğini ifade ederek, daha önce düzenlenen turnuvalara katılan takımların bölgenin önemli şehirlerinden seçildiğini belirtti. Seçilen takımların aldıkları başarıların ülkemiz açısından önemli olduğunun altını çizen Topuz, “Dünya basını çocuklarımızın başarılarını manşetlere taşıdı. Bu başarılar ekip ruhunun bir eseri. Çocuklarımıza sonuna kadar güvenip onlara gereken desteği verince nelerin olduğunu hep birlikte gördük” dedi.


Siirt ve Van’dan toplantıya telefonla katılan ASA Teknik Sorumluları da görüşlerini belirttiler. Siirt ASA Teknik Sorumlusu Erhan Aydın, seçilecek takımın Siirt’ten olması için büyük çaba göstereceğini söyleyerek. Şehrin yöneticileriyle bu konuda görüşmelerini sürdürdüğünü kaydetti. Van Anadolu Spor Akademisi Teknik Sorumlusu Demir Demirörs ise Van’ın, Erzurum ve Siirt’e göre çocuk potansiyelinin daha önde olduğunu vurgulayarak, “Oluşturulacak takımın kaliteli ve başarılı olması için seçilecek çocukların Van’dan olması yarar sağlar. Çünkü alternatif fazla” dedi.


ASA Genel Sekreteri Emine Öztürk, Barcelona’ya gidecek takımın Erzurum’dan seçilmesinden yana görüş belirterek, bunun için gerekli adımları atmaya hazır olduğunu söyledi. Öztürk, Erzurum’un dünya arenasında boy gösteren bir şehir olduğuna vurgu yaparak, “Kış sporlarında dünya Erzurum’u konuşuyordu. Şimdi neden futbolda miniklerimizin alacağı başarıları manşetlerine taşımasınlar. Erzurumlu miniklerimiz bunu yapabilir. Çünkü Erzurum’da futbol için yapılan yatırımlar ortada ve yeterli altyapı var.  Bu nedenle Barcelona’ya gidecek takım Erzurum’dan seçilmeli” dedi.


Toplantıya katılan Hukuk Danışmanı Mesut Atılgan ve Mali Danışman Filiz Şimşek turnuvaya katılacak takımların hangi ilden seçilirse seçilsin Türkiye’yi başarıyla temsil edeceklerini ifade ettiler.

Bu haber 4083 defa okundu.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siirt56.com sorumlu tutulamaz.

Ad Soyad

Yorum

HENÜZ YORUM YAPILAMAMIŞ, İLK YORUMU SİZ YAPIN!!!Siirt Spor Kategorisine Ait Diğer Haberler

Birimler Arası Voleybol Turnuvası Final Maçı Oynanacak

Birimler Arası Voleybol Turnuvası Final Maçı OynanacakSiirt Devlet Hastanesi, çalışan personeller arasında dayanışmayı artırmak, personelin yoğun iş stresinden uzaklaşmasını sağlamak amacıyla birimler arası voleybol turnuvası düzenledi

 • 0 yorum
 • 28 kere okundu

Olağanüstü Kongre, 15 Gün Ertelendi

Olağanüstü Kongre, 15 Gün ErtelendiFutbolseverler, durumun nasıl olacağını merakla bekliyorlar.

 • 0 yorum
 • 1895 kere okundu

Kendi Evinde Bile Kazanamıyor

Kendi Evinde Bile KazanamıyorSpor Toto 3. Lig 1. Grup'ta oynanan Siirtspor kendi saha ve seyircisi karşısında Adliyespor’a 2-1 yenildi.

 • 0 yorum
 • 2227 kere okundu

Ankara Adliye Spor Maçı Kader Maçımız

Ankara Adliye Spor Maçı Kader Maçımız"Ankara Adliye spor maçı bizim için çok önemli, rakibimiz arasında bir puan fark var" dedi.

 • 0 yorum
 • 1854 kere okundu

SiirtSpor Daha Kötü Duruma Geliyor

SiirtSpor Daha Kötü Duruma GeliyorSpor Toto 3.Lig 1. Grupta mücadele eden Siirt spor oyuncuları kendilerine maç başı verilen ücretlerin halen ödenmediğinde idmanlara inmeme kararı aldıkları öğrenildi.

 • 0 yorum
 • 941 kere okundu

Siirtspor Deplasmandan 1 Puanla Ayrıldı!

Siirtspor Deplasmandan 1 Puanla Ayrıldı!Spor Toto 3.Lig 1.Grup'ta mücadele eden temsilcimiz Siirtspor K.Maraş deplasmanından 1 puanla ayrıldı.

 • 0 yorum
 • 2061 kere okundu

Sana Sahip Çıkamıyorlar SiirtSpor

Sana Sahip Çıkamıyorlar SiirtSporSiirt'in kanayan yarası haline gelen Siirtspor, hala sahipsiz ve ortada bekliyor.

 • 0 yorum
 • 2329 kere okundu

Siirt Spor 2-1 Mağlup Oldu

Siirt Spor 2-1 Mağlup OlduSpor Toto 3.Lig 1.grupta mücadele eden SiirtSpor kendi saha ve seyircisi önünde konuk ettiği Kızılcabölükspor'a yenildi. 27 Ekim 2013 Pazar 23:08

 • 0 yorum
 • 2414 kere okundu

Batğı, Hakemlik Müessesine Yapılacak Her Türlü Saldırıyı Kınadı

Batğı, Hakemlik Müessesine Yapılacak Her Türlü Saldırıyı KınadıSiirtspor Kulübü Başkanı Zekeriya Batğı, hakemlik müessessine yapılacak her türlü saldırıyı kınadıklarını bildirdi.

 • 0 yorum
 • 364 kere okundu

Siirtspor 1 Puana Razı Oldu!

Siirtspor 1 Puana Razı Oldu!Spor Toto 3.Lig 1.Grup'ta mücadele eden temsilcimiz Siirtspor, deplasmanda karşı karşıya geldiği İstanbulspor maçından beraberlikle ayrıldı.

 • 1 yorum
 • 10004 kere okundu

Siirt Spor Yücel Çolak'la Kazanmaya Devam Ediyor

Siirt Spor Yücel Çolak'la Kazanmaya Devam EdiyorSiirt Spor gol yemeden kazanmaya devam ediyor

 • 1 yorum
 • 854 kere okundu

Ensar Uğuz, Milli Takım Seçmelerinde Birinci Oldu

Ensar Uğuz, Milli Takım Seçmelerinde Birinci Oldu12-16 Şubat 2012 tarihleri arasında Alanya’da yapılan Gençler Dünya şampiyonası Milli Takım seçmesi ne katılan sporcumuz Ensar UĞUZ seçmelerde birinci oldu

 • 3 yorum
 • 12603 kere okundu

Tanju Çolak, Kanal56'da Soruları Yanıtladı

Tanju Çolak, Kanal56'da Soruları YanıtladıTANJU ÇOLAK KANAL 56’DA ŞİMŞEK VE YILMAZ’IN SORULARINI YANITLADI

 • 1 yorum
 • 524 kere okundu

Siirt Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden Duyuru

Siirt Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden DuyuruGENÇLİK VE SPOR MÜDÜRLÜĞÜNDEN DUYURU

 • 3 yorum
 • 16838 kere okundu

Başarılı Sporculara Hediyeler Verildi

Başarılı Sporculara Hediyeler VerildiBaşarılı Sporculara Hediyeler Verildi

 • 2 yorum
 • 1100 kere okundu

Lig Bitti, Takımdan Ses Seda Yok!

Lig Bitti, Takımdan Ses Seda Yok!Siirt spor’la ilgili bir açıklama yapılması beklentisine dikkat çekiyoruz.

 • 5 yorum
 • 14192 kere okundu

Siirt Polis Gücü Sezona Hızlı Başladı

Siirt Polis Gücü Sezona Hızlı BaşladıSİİRT POLİS GÜCÜ SPOR, TEKNİK DİREKTÖR ENVER IŞIKTAŞ İLE ANLAŞTI

 • 2 yorum
 • 11738 kere okundu

Valilik Kupası Halı Saha Turnuvası Sona Erdi

Valilik Kupası Halı Saha Turnuvası Sona ErdiValilik Kupası Halı Saha Turnuvası sona erdi.

 • 3 yorum
 • 12235 kere okundu

Siirt Bilim Spor Kulübü Açıldı

Siirt Bilim Spor Kulübü Açıldı10 Spor Dalı, tek kulüp altında toplandı

 • 0 yorum
 • 6065 kere okundu

Milli Yüzücümüz Uğur Yumuk, Vali Çolak'tan İş İstiyor

Milli Yüzücümüz Uğur Yumuk, Vali Çolak'tan İş İstiyorTürkiye’yi bir Siirtli olarak en iyi şekilde temsil etmeye çalıştığını belirten Uğur Yumuk’un bir de isteği var; o da Siirt’e dönüşünde Vali Musa Çolak’ın kendisine iş imkânı sağlaması.

 • 3 yorum
 • 6249 kere okundu

Siirt Taekwondocuları Kuşak Terfi Sınavı

Siirt Taekwondocuları Kuşak Terfi SınavıSiirt Taekwondo Duyuru

 • 2 yorum
 • 2983 kere okundu

Siirt Bilim Spor Kulübü Açılışına Davet

Siirt Bilim Spor Kulübü Açılışına DavetSiirt Bilim Spor Kulübü, bugün görkemli bir törenle açılıyor.

 • 12 yorum
 • 4932 kere okundu

Neden Siirt Olmasın

Neden Siirt OlmasınASA FUTBOL TURNUVASI İÇİN SİİRT, ERZURUM VE VAN ARASINDA TERCİH YAPILACAK!

 • 3 yorum
 • 4084 kere okundu

Siirt Stretball Şöleni Başlıyor

Siirt Stretball Şöleni BaşlıyorSODES STREETBALL ŞÖLENİ BAŞLIYOR

 • 0 yorum
 • 3212 kere okundu

Adnan Öktüren, Basın Toplantısı Düzenliyor

Adnan Öktüren, Basın Toplantısı DüzenliyorSiirt Spor yönetimi bu akşam basın toplantısı düzenliyor

 • 3 yorum
 • 6097 kere okundu

Siirt Spor Maçlara, Yıldızlar Spor Kulübünde Hazırlanıyor

Siirt Spor Maçlara, Yıldızlar Spor Kulübünde HazırlanıyorTakımımız Siirt Spor, gücünü Yıldızlar Spor Kulübünde çalışarak arttırıyor

 • 4 yorum
 • 5205 kere okundu

Siirt Spor, Kırıkhan Spor´u 3-1 Yendi

Siirt Spor, Kırıkhan Spor´u 3-1 YendiYağışlı havada oynanan maçta Siirt Spor, hakkettiği puanı aldı

 • 6 yorum
 • 6547 kere okundu

Amerika State Opende Yusuf Ekin Başarısı

Amerika State Opende Yusuf Ekin Başarısı5 Mart 2011 Cumartesi günü düzenlenen Amerika'nın en büyük 4. turnuvası olan New York State Open Taekwondo Şampiyonası 580 sporcunun katılılı ile gerçekleşti

 • 4 yorum
 • 3665 kere okundu

Siirt Spor, Keçiören´e Gücünü Gösterdi

Siirt Spor, Keçiören´e Gücünü Gösterdi3 Nisan Pazar günü oynanan Siirt Spor - Keçiören Gücü Spor 2 kırmızı kartla 2-1 Sona Erdi

 • 2 yorum
 • 4040 kere okundu

Siirt Spor Teknik Direktörü Ramazan Silin 7 Haftalık Hedefini Açıkladı

Siirt Spor Teknik Direktörü Ramazan Silin 7 Haftalık Hedefini AçıkladıSiirtspor teknik direktörü Ramazan Silin yaptığı açıklamada kalan 7 haftada alabildiğimiz kadar puan alıp korkulu rüya görmek istemiyoruz dedi.

 • 2 yorum
 • 3496 kere okundu

Ensar UĞUZ Taekwondo Turnuvasında 2. Oldu

Ensar UĞUZ Taekwondo Turnuvasında 2. OlduEnsar UĞUZ Taekwondo Turnuvasında 2. Oldu

 • 0 yorum
 • 4502 kere okundu

Onsekizinci Nazım Canca Ümitler Avrupa Kupası Kampında İki Siirtli

Onsekizinci Nazım Canca Ümitler Avrupa Kupası Kampında İki SiirtliSiirt’ten Abdurrahim Kaymaz, 18. Nazım CANCA Avrupa Kupasında antrenör olarak görevliyken Süzdar Yıldız da 44 kg. sporcu olarak katıldılar.

 • 0 yorum
 • 2664 kere okundu

TAEKWONDOCUMUZ ENSAR UĞUZ, İSPANYA´DA

TAEKWONDOCUMUZ ENSAR UĞUZ, İSPANYA´DA26–27 Mart 2011 tarihleri arasında İspanya’da yapılacak olan Uluslararası müsabakaya ülkemizi temsil etmek üzere Bilim spor kulübü sporcusu Ensar UĞUZ bugün (23 Mart 2011) Türk milli takımı olarak ispanya’ya gitti.

 • 2 yorum
 • 4523 kere okundu

SİİRTSPOR´DA RAMAZAN SİLİN DÖNEMİ

SİİRTSPOR´DA RAMAZAN SİLİN DÖNEMİSiirt Spor’da Cengiz Demir’in istifasından boşalan teknik direktörlük görevine Ramazan Silin getirildi. Ramazan Silin sezon başında Hatay Spor’da görev yapmıştı. Yönetimle yaşadığı sıkıntılardan dolayı görevi bırakan Silin, ligin bitimine 8 hafta kala Sii

 • 2 yorum
 • 4132 kere okundu

Sporcu Olan Bunu Yapamaz! Yapanlara Ne Demeli?

Sporcu Olan Bunu Yapamaz! Yapanlara Ne Demeli?Kurtalan Spor, Yenilmenin Faturasını Siirt'e Kesti

 • 66 yorum
 • 6012 kere okundu

İlçin: Şansızlık Yakamızı Bırakmıyor

İlçin: Şansızlık Yakamızı BırakmıyorSİİRTSPOR FUTBOL ŞUBE SORUMLUSU BARIŞ İLÇİN ŞANSIZLIĞIN YAKALARINI BIRAKMADIĞINI SÖYLEDİ

 • 3 yorum
 • 3452 kere okundu

Halk Oyunları Yarışmaları Cumartesi Günü Yapılacak

Halk Oyunları Yarışmaları Cumartesi Günü YapılacakHalk Oyunları Federasyonu Başkanlığının 2011 yılı faaliyet programında yer alan Kulüplerarası Halk Oyunları İl yarışmaları 26 Mart 2011 Cumartesi günü saat 10.00’da İlimiz 14 Eylül Kapalı Spor Salonunda yapılacağı Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü’nden öğrenil

 • 1 yorum
 • 3153 kere okundu

Siirt Spor´un Şansı Bir Türlü Gülmüyor

Siirt Spor´un Şansı Bir Türlü GülmüyorSİİRTSPOR:0 - GÖLCÜKSPOR:1

 • 2 yorum
 • 4706 kere okundu

MOSTAR GENÇLİK TURNUVASI BAŞLADI.

MOSTAR GENÇLİK TURNUVASI BAŞLADI.Siirt Şefkat Sosyal Yardımlaşma Eğitim Kültür Ve Hizmet Derneğinin 2011 Yılı Mostar Gençlik Halı Saha Turnuvası 25 Takımla Start Verdi.

 • 1 yorum
 • 2965 kere okundu

Siirt Spor - Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Maçında Olay Çıktı

Siirt Spor - Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Maçında Olay ÇıktıSpor Toto ligi 3 grupta mücadele eden Siirt Sporun bu gün kendi sahasında Diyarbakırbüyük şehir Belediye Spor maçında olaylar çıktı. Olaylarda aralarında yönetim kurulu üyesi ve Taraftarlar Derneği Başkanı Çetin Akınay’ ın da bulunduğu 4 kişi yaralandı

 • 10 yorum
 • 5486 kere okundu

Ethem Sancak: Artık Zengin Değilim

Ethem Sancak: Artık Zengin DeğilimSancak, 'Eskiden ilk 20 zenginden biriydim, şimdi sondan yirminciyim' - Star Gazetesi ve Kanal 24'ün sahibi iş adamı Ethem Sancak, 2015'te TÜSİAD'ın b

 • 8 yorum
 • 467 kere okundu

Hakem Yılmaz Butur, Siirt56´yı Ziyaret Etti

Hakem Yılmaz Butur, Siirt56´yı Ziyaret EttiTarafsız haberciliğiyle gönüllere taht kuran Siirt56'yı ziyaret eden Yılmaz Butur, çalışmalarımızda başarılar diledi.

 • 11 yorum
 • 614 kere okundu

   
Siirt Yerel Medyası, İnternet Haberciliği ve Muhammed Kurt  

KÖŞE YAZARLARIRSS © 2010-2019 Siirt, Siirt56 Haber | Siirt Haberleri
Site içeriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır

Siirt 56