• Şuan Sitemizde 55 Kişi Haber Okuyor.
Güneydoğulu, Seçimin Değil Ekmeğin Peşinde

Güneydoğulu, Seçimin Değil Ekmeğin Peşinde

2011-05-24 - 18:19
Malum seçime sayılı günler var. Türkiye’nin gündeminin yegane konusu seçim. Yaşlısından gencine, çarşıda pazarda, sokakta evde, işyerinde minibüste konu dönüp dolaşıp seçime geliyor.

 

HATİCE NAZLI AYDOĞAN/İSTANBUL-

Seçimle yatıp seçimle kalkıyoruz. Siyaset gündemine damgasını vuran kasetli, şantajlı, bol istifalı sıcak gelişmeler yaşanırken bir grup işadamıyla birlikte yine  bir grup İstanbullu gazeteci olarak Limak’ın Siirt’teki baraj ve hidroelektrik santralinin açılışı için İstanbul’dan Ankara’ya hareket ediyoruz. Ankara’dan yine bir grup meslekdaşımız ve işadamlarını aldıktan sonra Batman’a doğru uçuyoruz.

 

Konu hiç dolanıp dönmeden doğrudan seçime dolayısıyla siyaset gündemine geliyor. Gazete başlıkları, kimi köşe yazarlarının makaleleri malzeme oluyor konuşmanın başlamasına. Birbirini tanıyan ya da ilk kez bu seyahatle yan yana gelenler, Türkiye’nin seçim gündemi ile ilgili görüşlerini paylaşıyor. Seçim tahminleri, yüzdeler ve olasılıklar üzerine yorumlar yapılıyor.

 

Doğu Anadolu ve Güneydoğu’nun birkaç kentine gitme fırsatım olmuştu. Ancak Batman ve Siirt  özellikle tanımak istediğim iki kentti. Bu günü birlik  ve programı yoğun gezi Batman  ve Siirt’i yakından tanıma fırsatı tanımasa da gördüklerim, hissettiklerim, Batmanlı ve Siirtlilerle konuşmalarımdan yansımaları paylaşmak istedim.

 

Batman’a indiğimizde  havalimanı şehirle ilgili nasıl bir algınız varsa hemen değiştirebilecek kadar modern.

 

Adı terör, askeri operasyon, çatışma  ve eylemlerle sıkça anılan Batman’ın merkezine doğru ilerlerken aslında İstanbul’un birbirine metrelerce yakın ancak bir o kadar da uzak mahalleleri geldi gözümün önüne. Bir yanda son derece modern ve gösterişli yapılar  diğer yanda ise çarpık kentleşmenin örnekleri.

 

Sokaklar kalabalık, Başbakan Erdoğan’ın aynı gün Siirt’te seçim mitingi var. Hazırlıklar buralara kadar taşmış anlaşılan.
Siirt’e gitmeden önce Batman Mado’da kısa bir mola vereceğimiz ve Limak yöneticileri ile açılış öncesi kısa bir toplantı yapacağımız söylendi.

 

Havalimanından bizi alan 18 araçla Batman Mado’nun önünde indik. Kalabalık bir grupla içeri girdiğimizde Batman beni hayal kırıklığı yarattı. Son derece hoş, iyi tasarlanmış modern, bahçeli bir mekan. İstanbul’dakilerden hiç farklı değil. Oysa ben kendimi kendine has özellikleri ile Batman’da hissetmek istiyordum. Oysa bambaşka bir Batman var karşımda. Televizyonda gördüklerimden duyduklarımdan eser yok. Şaskınım aslında ve şaşkınlığımı daha önce Batman’a gelen arkadaşlarımda fark ediyor. Hızlı bir yemek yeme faslında sonra seçim bölgesi olması nedeniyle Batman’da bulunan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in de Limak yöneticileri ile yapacağımız basın toplantısına katılacağını ve bir konuşma yapacağını öğreniyoruz.

 

Bakan Şimşek, memleketinde olmanın rahatlığı ile Batman’ın değişen yüzü hakkında bilgi verirken kentin geleceği ile oldukça umut verici gelişmelerden örnekler veriyor. İş ve aşın burada Batı’dan neden daha fazla önem taşıdığını anlatıyor ve artık Batman’ı terörle değil tekstille, ihracatla anılmasını istiyor haklı olarak.

 

Yine örnekler veriyor çocukluğuna dair aklında kalanlardan. “Benim doğup büyüdüğüm, çobanlık yaptığım memleketimde o zamanlar Kürtçe konuşmak yasaktı. Bakın şimdi seçim otobüsümde Kürtçe şarkı çalınıyor” diyerek seçim şarkısının sözlerini tercüme ediyor bize.

Batman beni şaşırtmaya devam ediyor. Açıklamalardan sonra  konvoy halinde Siirt’e yola çıkıyoruz.

 

Şehir merkezi ardımızda kalınca Güneydoğu’nun muhteşem doğası ile baş başa kalmanın tadını çıkarmak kalıyor hepimize. Çocukluğumun en güzel günleri  geldi aklıma. Başak sarısına karışan  kırmızı gelinciklerin bende bıraktığı izler canlandı gözümde. Kendi çocuklarımı düşününce her şeye rağmen buradaki çocukların hala çok şanslı olduğunu düşündüm.

 

Yaklaşık iki saat süren yolculuktan sonra Siirt’te yaklaştığımızı yol boyunca alınan yoğun güvenlik önlemlerini görünce anladım. Neredeyse her kilometrede polis vardı. Başbakan’ın geçeceği güzergaha konuşlanmışlar.  Yol boyunca açılmış “ Başbakanımız  Siirt’e hoş geldiniz” pankartlarının hemen yanında onlarca çocuk. Onlarda kartonlara yazdıkları yazılarla karşılamaya katılmışlar. Gelen konvoyu görünce el sallama başladılar polis gözetiminde. Onlarda Başbakan’ın çocukları çok sevdiğini biliyorlar olsa gerek Başbakan’ın kendileri için getireceği oyuncakları beklemekteler.

 

Yol boyunca çocuklardan oluşmuş irili ufaklı gülen gözlerle el salladık  birbirimize.İsimlerimizi bilmeden, kim olduğumuzu, ne olduğumuzu bilmeden, sadece gözlerimizle, birbirimize el sallayarak  tanıdık birbirimizi.

 

Ben yabancı hissetmedim kendimi onlarda yabancı hissettirmediler,  Batman şaşırtmaya devam ediyor. Siirt’te Batman gibi sitelerle gecekonduların kucak kucağa, fakirlikle zenginliğin yan yana kah kıskanarak kah imrenerek yaşandığı  bir kent. İstanbul’dan farkı ise bu iki kutup arasında bir başka basamağın olmayışı . Ya çok zengin ya da çok fakir. Ortası yok, uçurum o kadar derin hissediliyor.

Siirt’e has kahvehaneler ve restoranlar yanında bilinen tüm yerli yabancı markaların tabelalarını görmek mümkün. Sanırım gittiğiniz bir kentin dokusunu daha iyi hissedebilmek için sokaklarında gezinmek, yemeklerini yemek, soluklanıp bir yer bulup çayını içmek gerekiyor.

 

Şehir merkezinden  projenin bulunduğu Tillo bölgesindeki şantiyeye yol alıyoruz.Ne zor ne yaman bir coğrafya. Ağaçsız tepeler, araziler ve yine yol boyunca  güvenlik koridorları. Şantiyede verdiğimiz kısa bir moladan sonra tekrar stabilize yoldan Botan Çayı’nın üzerinde bulunan devasa baraj ve hidroelektrik santral manzarası eşliğinde aşağıya iniyoruz. Tehlikeli ve çok virajlı bir yol. Böyle devasa bir projenin amansız doğa koşullarına rağmen gerçekleştirilmiş olması şaşırtıyor insanı. Buraya yol açmak,malzeme taşımak, harfiyat yapmak, inşa etmek, ne büyük emek ve zahmet.

Bölge insanı mutlu. Her yeni yatırım Batmanlı için iş demek, aş demek. Çoluk çocuğa gelecek demek. Buralara yapılan yatırımlar bu nedenle çok önemli. Bölge halkı daha çok yatırımın ne anlama geldiğini biliyor.

Tören alanına önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan eşiyle geliyor. Yerini almasıyla birlikte çocuklarında aralarında bulunduğu bir kalabalık çarpıyor gözümüze. Anne ve babalar çocuklarını Başbakanla tanıştırma telaşında. Önce el öpülüyor, sonra Erdoğan ve eşi çocukları kucaklayıp öpüyor , birkaç kısa sorunun ardından görevlerini tamamlamış olmanın verdiği edayla gözleri Başbakan’ın verdiği oyuncaklarda yerlerine dönüyor çocuklar. Kızlara bebek, erkeklere araba, uçak , kamyon … Başbakan’ının elinden oyuncak almak, yanında oturmak , sohbet etme ayrıcalığına kavuşmak önemli. Şu oyuncaklarda uzun yıllar bir Başbakan hediyesi olarak saklanabilecek kadar kaliteli olsa geçti diye  içimden.Ben çocuk olsam saklardım...

 

Neyse, aşağıya doğru inerken gözüme ve aklıma takılan ise  tepedeki şantiyeden töreni izleyen ve fotoğraf çeken işçiler oldu. Onlar neden katılmadılar acaba törene. Bu işte en büyük pay bu işin sahibi, mimarı, mühendisi kadar kendilerinindi oysa. Bizden çok onlar burada olmalı. Hatta alın teriyle verdikleri emeğin karşılığı olarak tebrik edilmeliydi. Unutuldular galiba.

 

Törenle birlikte görevimizde bitti.Yol uzun, gelirken ki kadar heyecanlı değiliz. Zorlu bir tırmanıştan sonra Siirt’e oradan Batman’a geçeceğiz. Gece karanlığında ilerlerken günün kritiğini yapıyoruz arkadaşlarla. Aracımıza  Siirt’in ilk ve tek muhtarı biniyor. Siirt’i bir de ondan dinliyoruz. Siyaseti yakından takip ediyor, detaylar onda. Aslen Konyalı ama  eşinin görevi nedeniyle Siirt’te yaşıyor. Üç çocuk annesi ama muhtarlık ve siyaset  bunun önüne geçmiş kendisi söyledi. Muhtar seçilme sürecini,  mahallesine hizmet götürürken yaşadığı sıkıntıları anlattı şehir merkezine gelene kadar.

 

O inince araç şoförümüze sorular sormaya başladık. Konu ister istemez Siirt’e, Batman’a, siyasete, Kürt sorununa, yeni anayasaya, işe ve ekmeğe geldi.

 

“Buraları televizyondan gördüğünüz gibi değil.Terörün kol gezdiği bir yer değil burası, evet  olaylar oluyor ama. Medya yaşananları çok abartıyor” diyerek yükleniyor hepimize.

Sessisiz. Demek buradan bizde böyle görünüyoruz .Tam anlayamıyoruz demek  birbirimizi.
Devam ediyor biz sormadan.

“ Buranın insanı ne bölünme ne anayasa peşinde. Varsa yoksa ekmeği. İş istiyor, çoluğuna çocuğuna aş istiyor. BDP etkin buralarda. Kepenk kapatma eylemleri esnafı bezdirdi. Kapatmak istemiyor, zarar edecek ama itiraz edemiyor. Çünkü kavga istemiyor.

AKP’de etkin ama CHP’nin işi çok zor. Burada AKP ve BDP’ye parti için oy verilir.CHP’ye partiye değil adaya  verilir. Buradan milletvekili çıkarması zor"

 

Belediyeler BDP’li de olsa da memnun değiliz. Diyarbakır Belediyesi iyi çalışıyor. Bizde ise hizmet yok” diyor.

 

BDP’ye oy verecek Batmanlı  şoförümüz  ama belediyecilikte AKP’yi istiyor.”Belediyecilikte AKP iyi, onlar gelse sorunlarımız çözülür” diyecek kadar samimi.

Unutmadan o gün yaptığı işten zarar etmiş. Cepten yemiş anlayacağınız. Batmanlı ama Siirt’e gelmemiş hiç. Yolları da bilmediği için yaktığı benzinin yevmiyesine ancak yettiğini söyledi.Yanına kâr kalan Siirt’i görmek ve bizlerle tanışmak olmuş. O söylemedi "yazın" diye ama bizde kalmasın, iletelim istedim.

Günübirlik,uzun ve yorucu yolculuğumuz yine Ankara üzerinden İstanbul oldu.Batman ve Siirt sokaklarında gezemesem de soluklanıp  bir çaylarını içip sohbet  edemesem de beklentilerimden farklı iki şehir görmek  algılarımızın  bizi nasıl yanılttığını, olaylara ve insanlara bakışımızın onları tanıdıkça değiştiğini görme  fırsatını verdi.

Kafamdaki Batman ve Siirt’in yerinde artık bambaşka iki şehir var. Bizden kilometrelerce uzakta ancak bir o kadar da yakında.

(Gazeteport)

Bu haber 7729 defa okundu.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siirt56.com sorumlu tutulamaz.

Ad Soyad

Yorum

HENÜZ YORUM YAPILAMAMIŞ, İLK YORUMU SİZ YAPIN!!!Kategorisine Ait Diğer Haberler

Seçim Öncesi Nabız Yoklaması Başladı

Seçim Öncesi Nabız Yoklaması BaşladıAlfabetik sıraya göre Siirt'te öne çıkan adaylardan bazıları

 • 11 yorum
 • 22532 kere okundu

BDP Kurtalan'da Seçim Startı Verdi

BDP Kurtalan'da Seçim Startı VerdiBDP Kurtalan ilçe örgütü, yapılacak olan yerel seçim çalışmaları için halkla toplantı düzenledi

 • 10 yorum
 • 19558 kere okundu

Nüfus Müdürlüğü'nden Seçim Uyarısı

Nüfus Müdürlüğü'nden Seçim UyarısıSiirt Nüfus İl Müdürlüğü, 30 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlerde vatandaşların adreslerini doğru vermesini istedi

 • 9 yorum
 • 19343 kere okundu

Ali İlbaş'tan Basın Toplantısında Önemli Mesajlar!

Ali İlbaş'tan Basın Toplantısında Önemli Mesajlar!AK Parti Siirt Belediye Başkan Adayı Ali İlbaş basın mensuplarıyla bir araya geldi

 • 10 yorum
 • 6942 kere okundu

HÜDAPAR ADAYLARINI AÇIKLADI

HÜDAPAR ADAYLARINI AÇIKLADIHüdapar'ın Siirt Adayı MEHMET TETİK

 • 10 yorum
 • 20201 kere okundu

Yener TANIK Basın Toplantısı Düzenledi

Yener TANIK Basın Toplantısı DüzenlediSabah kahvaltısında basın mensuplarıyla bir araya gelen Ak Parti Belediye Başkan Aday Adayı TANIK Belediyenin yapması gerekenleri projeler halinde sunup Siirt'in kalkınmasına yardımcı olabilecek fikirleri dile getirdi.

 • 35 yorum
 • 19617 kere okundu

Bayan Başkan Aday Adayı

Bayan Başkan Aday AdayıSiirt’te 2014 Mart yerel seçimleri Belediye Başkanlığı için aday adaylığı için başvuran tek kadın aday adayı Hatice Tay oldu.

 • 10 yorum
 • 20866 kere okundu

Cemal SİLAH Aday Adaylığını Açıkladı

Cemal SİLAH Aday Adaylığını Açıkladıİş Bankasından emekli olan Cemal Silah AK Parti Siirt Belediye Başkan aday adaylığı için resmi müracaatını yaptı.

 • 10 yorum
 • 6033 kere okundu

İşadamı Çalapkulu, Tillo'ya Belediyesine Talip

İşadamı Çalapkulu, Tillo'ya Belediyesine TalipSiirtli İşadamı Mansur Çalapkulu AK Parti’den Tillo Belediyesi'ne talip olduğu açıkladı.

 • 7 yorum
 • 5053 kere okundu

Yener TANIK Aday Adaylığını Açıkladı

Yener TANIK Aday Adaylığını AçıkladıAk Parti adına Belediye Başkanlık Aday Adayları arasına Kızılay Siirt Şubesi Başkanı Yener TANIK' ta katıldı.

 • 8 yorum
 • 4162 kere okundu

Seyfettin AYDIN BDP Belediye Başkan Aday Adayı

Seyfettin AYDIN BDP Belediye Başkan Aday AdayıBarış ve Demoktasi Partisi (BDP) Siirt Belediye Meclis Üyesi Seyfettin AYDIN, BDP'den Siirt Belediye Başkan adaylığı için başvuruda bulundu.

 • 40 yorum
 • 4760 kere okundu

CHP'DEN ALACAĞIM VAR

CHP'DEN ALACAĞIM VARSeçim Mağduru Siirtli Tabelacı CHP'den alacağını istiyor

 • 8 yorum
 • 27057 kere okundu

SİİRT SAADET PARTİSİNDEN DUYURU

SİİRT SAADET PARTİSİNDEN DUYURUSiirtli hemşehrilerime teşekkürler

 • 12 yorum
 • 11199 kere okundu

Fevzi Sevgili'nin Köyünde BDP Fark Attı

Fevzi Sevgili'nin Köyünde BDP Fark AttıAk parti aday adayı olan ve aday olamadıktan sonra beraberindeki

 • 24 yorum
 • 10490 kere okundu

Ak Parti Siirt İl Başkanlığı Teşekkür Mesajı

Ak Parti Siirt İl Başkanlığı Teşekkür MesajıMartı Sevdiği Denizden Vazgeçmemiştir

 • 35 yorum
 • 16644 kere okundu

Seçim Sonrası Esnaf Ziyareti

Seçim Sonrası Esnaf ZiyaretiAfif Demirkıran, bugün esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi

 • 18 yorum
 • 15071 kere okundu

Siirt´te Milletvekili Seçim Kutlamalarına Kan Bulaştı

Siirt´te Milletvekili Seçim Kutlamalarına Kan BulaştıSiirt’te Bağımsız milletvekili seçilen BDP’li Gülten Kışanak, milletvekilliği kutlaması sırasında çıkan olaylarda polisin müdahalesine tepki gösterdi. Kışanak Polisi protesto etmek için cumhuriyet meydanında oturama eylemi yaptı.

 • 24 yorum
 • 11142 kere okundu

Siirt´te Seçim Sonrası Sandıklar Adliye Sarayına Getirildi

Siirt´te Seçim Sonrası Sandıklar Adliye Sarayına GetirildiSiirt’te Milletvekilliği Genel Seçimleri için sabah 07: 00'de başlayan oy verme işlemleri sona erdi.

 • 13 yorum
 • 14060 kere okundu

Siirt´te 13 Kişi Gözaltına Alındı

Siirt´te 13 Kişi Gözaltına AlındıSiirt merkezde farklı suçlardan sandığa giden 13 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan 2 kişi sandığa giden vatandaşları etkilemeye yönelik çalışma içerisinde bulunduğu gerekçesi ile gözaltına alındı.

 • 13 yorum
 • 7716 kere okundu

Seçim Sonuçları Google´den Açıklanıyor

Seçim Sonuçları Google´den AçıklanıyorCihan Haber Ajansıyla anlaşan dünya arama devi Google Genel Seçim Sonuçlarını an ve an yayınlıyor

 • 10 yorum
 • 6049 kere okundu

Sandıkların Yarısından Fazlası Açıldı

Sandıkların Yarısından Fazlası AçıldıSiirt İl ve İlçelerinde Bulunan Sandıkların Yarısından Fazlası Açıldı.

 • 12 yorum
 • 7233 kere okundu

Siirt Seçim Sonuçları

Siirt Seçim SonuçlarıSiirt milletvekillerini bu sayfamızda bulabileceksiniz. Partiler milletvekillerini açıkladıklarında güncellenecek olan sayfamızda, 2011 Seçim Sonuçları da anlık olarak eklenecektir.

 • 74 yorum
 • 7439 kere okundu

Oy Kullanma Saatleri ( Tıkla Öğren )

Oy Kullanma Saatleri ( Tıkla Öğren )Hangi iller saat kaçta oy kullanacak?

 • 11 yorum
 • 15996 kere okundu

AK Parti ile CHP Arasındaki Klip Savaşı

AK Parti ile CHP Arasındaki Klip Savaşı AKP’lilerin son günlerde popüler olan seçim şarkısına CHP’lilerden yanıt geldi.

 • 15 yorum
 • 16968 kere okundu

Vali Çolak, Seçimin Güvenliği İçin Tedbir Aldıklarını Söyledi

Vali Çolak, Seçimin Güvenliği İçin Tedbir Aldıklarını SöylediVALİ MUSA ÇOLAK, “SEÇİMİN HUZUR VE GÜVEN İÇERİSİNDE GEÇMESİ İÇİN HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALDIKLARINI” SÖYLEDİ

 • 8 yorum
 • 6910 kere okundu

Diyar, Siirt'te Konser Verecek

Diyar, Siirt'te Konser VerecekBDP'nin desteklediği Milletvekili Adayı Gültan Kışanak, Çarşmaba günü miting yapacak

 • 14 yorum
 • 14018 kere okundu

Seçmen Sandık Güvenliği İstiyor

Seçmen Sandık Güvenliği İstiyorTürkiye 12 Hazirana Kitlendi

 • 10 yorum
 • 5156 kere okundu

Demirkıran, Güres Caddesi Esnafını Gezdi

Demirkıran, Güres Caddesi Esnafını GezdiAk parti milletvekili ve yeni dönem milletvekili adayı Afif Demirkıran, Güres caddesi esnafını ziyaret ederek hafta sonu yapılacak olan genel seçimler için destek istedi.

 • 9 yorum
 • 11406 kere okundu

İlbaş, Toplantıda Ağladı

İlbaş, Toplantıda AğladıAK Parti İl Başkanı Ali İlbaş, Toplantıda Ağladı

 • 8 yorum
 • 10106 kere okundu

HAS Parti Siirt Teşkilatı Şirvan ve Köylerini Ziyaret Etti

HAS Parti Siirt Teşkilatı Şirvan ve Köylerini Ziyaret EttiTeşkilat Başkanı 'Türk Milleti bugün yaşanan ekonomik ve siyasi yıkım karşısında hiçbir zaman ümitsizliğe kapılmasın'

 • 7 yorum
 • 9930 kere okundu

Rekabetsiz Seçime Siirt'te İlgi Yok

Rekabetsiz Seçime Siirt'te İlgi YokSeçime 8 gün kala Siirt Basın duayeni Cumhur Kılıççıoğlu'ndan Siirt Seçim Analizi‏

 • 16 yorum
 • 10551 kere okundu

Siirt'te Seçim Heyecanı Yok-Tınne-Mefi

Siirt'te Seçim Heyecanı Yok-Tınne-MefiSeçim heyecanı yok! Çünkü Sonuç belli gibi: 2–1

 • 10 yorum
 • 10329 kere okundu

Saadet Partisi, Siirt Mitingi

Saadet Partisi, Siirt MitingiProf.Dr. Kamalak, Diğer Partilerle Aramızda 3 Fark Var

 • 7 yorum
 • 10091 kere okundu

Saadet Partisi'nin Mitingi Saat 17:00'de

Saadet Partisi'nin Mitingi Saat 17:00'deSiirt Cumhuriyet Meydanında yapılan mitinglere bugün Saadet Partisiyle Devam Edilecek

 • 6 yorum
 • 7561 kere okundu

Bakan Arınç Kasetlerini Kabul Etti

Bakan Arınç Kasetlerini Kabul EttiDevlet Bakanı Arınç, kasetlerden bunaldı kendi kasetinin bile olduğunu söyledi

 • 4 yorum
 • 6605 kere okundu

Kurtulmuş, MHP'deki Kaset İddialarını Değerlendirdi

Kurtulmuş, MHP'deki Kaset İddialarını DeğerlendirdiHAS PARTİ GENEL BAŞKANI NUMAN KURTULMUŞ, MHP'DEKİ KASET İDDİALARINI DEĞERLENDİRDİ

 • 52 yorum
 • 6590 kere okundu

Güneydoğulu, Seçimin Değil Ekmeğin Peşinde

Güneydoğulu, Seçimin Değil Ekmeğin PeşindeMalum seçime sayılı günler var. Türkiye’nin gündeminin yegane konusu seçim. Yaşlısından gencine, çarşıda pazarda, sokakta evde, işyerinde minibüste konu dönüp dolaşıp seçime geliyor.

 • 4 yorum
 • 7730 kere okundu

Erdoğan ´CHP-BDP İşbirliği Yaptı´ Dedi

Erdoğan ´CHP-BDP İşbirliği Yaptı´ DediBaşbakan Erdoğan, CHP Genel Başkanı'nın sonunda Van'da, Hakkari'de miting yapması elbette sevindiricidir. Ama dikkat edin Hakkari'de 147-150 tane oy alan CHP, son yaptığı mitingde BDP'lilere Yeni Başkan hitap etti dedi

 • 4 yorum
 • 7217 kere okundu

Kılıçdaroğlu'ndan Özerklik Açıklaması

Kılıçdaroğlu'ndan Özerklik Açıklaması Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ardahan'da Hakkari'de özerklikle ilgili yapmış olduğu açıklama ile ilgi olarak gazetecilerin sorularını cevapladı

 • 4 yorum
 • 5135 kere okundu

Kışanak, Şirvan´da da Seçim Bürosu Açtı

Kışanak, Şirvan´da da Seçim Bürosu AçtıSiirt Bağımsız Milletvekili Adayı Gültan Kışanak, Koruculara Seslendi

 • 7 yorum
 • 14362 kere okunduKÖŞE YAZARLARIRSS © 2010-2014 Siirt56.com - Güncel Siirt Haberleri
Site içeriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır

Siirt 56