• Şuan Sitemizde 89 Kişi Haber Okuyor.
Reklam
 • Siirt Seçim 2015

Kışanak, Şirvan´da da Seçim Bürosu Açtı

Kışanak, Şirvan´da da Seçim Bürosu Açtı

2011-05-23 - 15:23
Siirt Bağımsız Milletvekili Adayı Gültan Kışanak, Koruculara Seslendi

 

Kışanak; Şirvan ilçesinden koruculara seslendi


Emek Özgürlük ve Demokrasi bloğu Siirt Milletvekili adayı Gültan Kışanak seçim çalışmaları kapsamında Siirt’in Şirvan ilçesinde seçim bürosunu açıtı. Şirvan ilçesinde Kürt özgürlük mücadelesinde ilk defa seçim bürosu açıldı. Şirvan’lılar Kışanağa sevgi selinde bulundular.


Siirt’in Şirvan ilçesinde gerçekleştirilen Emek Özgürlük ve Demokrasi bloğu adayı Gültan Kışanak için seçim bürosunun açılışına Gültan Kışanak, BDP Siirt il Başkanı Faruk Sağlam, Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, Eruh Belediye Başkanı Melihan Oktayı, Eruh BDP ilçe Başkanı Lazgin Kılıc, BDP Merkez ilçe Başkanı Guri Toprak, İstanbul da bulunan Şirvanlılar derneği, İHD, Tuhayder, MKM, barış anneleri inisiyatifi üyeleri ile yaklaşık 5 bin yurttaş katıldı. Yüzlerce araçtan oluşan konvoyla Şirvan’a hareket eden Emek Özgürlük ve Demokrasi bloğu Siirt Milletvekili adayı gültan Kışanak’ın konvoyu yol boyunca sevgi seliyle karşılandı. Şirvan ilçe girişinde Şirvan’lılar seçim konvoyunu karşılayarak ilçe girişinde seçim lokalinin önüne kadar “Şirvan iradene sahip çık”, “oylar namustur namus satılmaz”, şeklinde sloganlar atarak seçim bürosunun önüne kadar geldiler. Yürüyüş boyunca atına binen yurttaşın kaldırdığı Emek Özgürlük ve Demokrasi bloğu adaylarının bayrağı renkli görüntülere sebep oldu. Yürüyüş boyunca Şirvan ilçe merkezinde Siirt2ten takviye getirilen özel hareket timleri uzun namlulu silahlarıyla dikkat çekerken Şirvan halkı da pencerelerden Kışanağa zafer işaretleri yapıyorlardı.


‘Şirvan da örgütsüz olduğumuz için sizden özür diliyoruz’


Emek Özgürlük ve Demokrasi bloğu Siirt Milletvekili adayı Gültan Kışanak için Şirvan ilçesinde açılan seçim bürosunun ilk konuşmasını BDP Siirt il başkanı Faruk Sağlam yaptı. Sağlam “İlk olarak Şirvan ilçesine bu kadar geç geldiğimiz için halkımızdan özür diliyoruz. Büromuzun açılışı inşallah yoldaşlığa ve kardeşliğimize vesile olur. Şirvan halkı bu açılışla baskı cenderesinden kurtulacaktır.  Şirvan halkının bundan sonra özgürlük mücadelesinde yer alacağından hiç şüphemiz yoktur” dedi. Ardında Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak konuşarak “Botanın onurlu halkı, Agitlerin diyarı hepiniz hoş geldiniz. Şirvan halkı İstanbul da mitinglerden geri durmuyor. Ama Siirt2te bugüne kadar örgütlü olmadığımız tek ilçedir. Bu gün bu büronun açılışında İstanbul dan gelen yurtsever Şirvan halkına hoş geldiniz diyoruz. Bu güne kadar Şirvan ilçesi örgütsüz kaldığı için sizlerden özür diliyorum. Ey Şirvan halkı korkmayın, Amed, cizira bota, gever arkanızdadır. Bizler korku zincirini kırmışız. Bu korku zincirini kırmamıza vesile olan ve bu yolda yaşamını yitiren, cezaevlerinde yatan bütün arkadaşlarımızın önünde saygıyla eğiliyorum. Buradan bütün koruculara da seslenmek istiyorum. Sizlerde bizim kardeşimizsiniz. Gelin bu kardeşliği pekiştirelim” diye konuştu.


Kışanak; ’Bu özgürlük yoluna tüm Korucuları da davet ediyoruz’


Emek Özgürlük ve Demokrasi bloğu Siirt Milletvekili adayı Gültan Kışanak ise “değerli halkımız Şirvan özgürlük mücadelesinde ki yerine kavuşmuştur. Bu topraklar çok zulme uğradı. Bu topraklarda çok acılar yaşandı. Şirvan halkı bu günleri onurlu bir şekilde atlattı. Bugün birlik ve beraberlik günüdür. Bu birliğiniz kutlu olsun. Artık köleliğe ve zulme “edi bese” diyoruz. Şirvan halkını kendini özgürlüğe götüren yolun kervanına katılmıştır. Bu özgürlük yoluna tüm Korucuları da davet ediyoruz” dedi.


“Kürt halkının örgütleneceği bir mekan açtık”


Kışanak “yiğitlerimizi, can yoldaşlarımız toprağa verdik. Artık bu acının bitmesini istiyoruz. Şirvan da amed, gever gibi olsun. Tüm Şirvan halkını bu onurlu duruşu sergileyecektir. Şirvan halkı bu özgürlük halayında yerini alacaktır.  Bu özgürlük yürüyüşünde tüm Şirvan halkına başarılar diliyorum. Bizler bugün burada bir seçim bürosunun açılışını yapmıyoruz. Kürt halkının birliğini ve beraberliğini sağlayacak bir mekan açıyoruz” dedi.


Kışanak; ’Asimilasyon insanlık suçudur. Günümüzde bu suçu sayın Başbakan işliyor’


Kışanak Başbakan’a seslenerek “ Başbakan dün Van da dediler ki ‘şimdiye kadar inkar siyaseti vardı. ama artık yoktur’  buradan sayın Başbakana sesleniyorum. Bizde diyoruz ki artık kandırma siyaseti sona erdi. Artık yalan siyaseti sona erdi. Sen bu halka seçimlerden sonra yapılacak yeni anayasada Kürtlerin kimliğini, dilini, kültürünü ve bütün haklarını anayasal güvenceye alacağının sözünü veriyorsan inkâr siyaseti bitti deriz. Çünkü anayasa Kürtlerin inkarı üzerine kuruludur. Başbakan diyor asimilasyon bitmiştir. Daha okullarda Türkçe dışında ki dillerde eğitim yapmak yasaktır. Sen okullarında bize zorla Türkçe öğrettiğin sürece asimilasyon bitmemiştir. Asimilasyon insanlık suçudur. Günümüzde bu suçu sayın başbakan işliyor. Ya çık deki ana dilde eğitim hakkını tanıyacağım, ya da çık deki ben asimilasyoncuyum” dedi.


Kışanak “Artık çözüm zamanı gelmiştir. Türkiye’ye demokratik cumhuriyet, Kürtlere de Demokratik özerk Kürdistan’ı kuracağız. Bundan başka çare yoktur. Bu çözümün önünde kim duruyorsa sandıklarda gömülecektir” diye konuştu.


Konuşmaların ardında Şirvan ilçesinde Kürtler 30 yıldan bu yana ilk defa bir seçim bürosunu açtılar. Açılıştan Önce Başbakana tepki gösteren imam tarafından Kuranı Kerimden bir ayet okuduktan sonra topluca dua edildikten sonra imam, Kışanak ve anneler tarafından seçim bürosunun açılışı yapıldı. Açılıştan sonra Kışanak ve beraberindekiler Şirvan ilçesini gezerek halkla sohbet ettiler.

 

BÜLTEN

 

 

 

 

 

 

Bu haber 11401 defa okundu.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siirt56.com sorumlu tutulamaz.

Ad Soyad

Yorum

HENÜZ YORUM YAPILAMAMIŞ, İLK YORUMU SİZ YAPIN!!!Siirt Seçim 2015 Kategorisine Ait Diğer Haberler

Seçim Öncesi Nabız Yoklaması Başladı

Seçim Öncesi Nabız Yoklaması BaşladıAlfabetik sıraya göre Siirt'te öne çıkan adaylardan bazıları

 • 0 yorum
 • 292 kere okundu

BDP Kurtalan'da Seçim Startı Verdi

BDP Kurtalan'da Seçim Startı VerdiBDP Kurtalan ilçe örgütü, yapılacak olan yerel seçim çalışmaları için halkla toplantı düzenledi

 • 4 yorum
 • 1883 kere okundu

Nüfus Müdürlüğü'nden Seçim Uyarısı

Nüfus Müdürlüğü'nden Seçim UyarısıSiirt Nüfus İl Müdürlüğü, 30 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlerde vatandaşların adreslerini doğru vermesini istedi

 • 1 yorum
 • 1802 kere okundu

Ali İlbaş'tan Basın Toplantısında Önemli Mesajlar!

Ali İlbaş'tan Basın Toplantısında Önemli Mesajlar!AK Parti Siirt Belediye Başkan Adayı Ali İlbaş basın mensuplarıyla bir araya geldi

 • 4 yorum
 • 3392 kere okundu

HÜDAPAR ADAYLARINI AÇIKLADI

HÜDAPAR ADAYLARINI AÇIKLADIHüdapar'ın Siirt Adayı MEHMET TETİK

 • 2 yorum
 • 803 kere okundu

Yener TANIK Basın Toplantısı Düzenledi

Yener TANIK Basın Toplantısı DüzenlediSabah kahvaltısında basın mensuplarıyla bir araya gelen Ak Parti Belediye Başkan Aday Adayı TANIK Belediyenin yapması gerekenleri projeler halinde sunup Siirt'in kalkınmasına yardımcı olabilecek fikirleri dile getirdi.

 • 0 yorum
 • 1985 kere okundu

Bayan Başkan Aday Adayı

Bayan Başkan Aday AdayıSiirt’te 2014 Mart yerel seçimleri Belediye Başkanlığı için aday adaylığı için başvuran tek kadın aday adayı Hatice Tay oldu.

 • 1 yorum
 • 2603 kere okundu

Cemal SİLAH Aday Adaylığını Açıkladı

Cemal SİLAH Aday Adaylığını Açıkladıİş Bankasından emekli olan Cemal Silah AK Parti Siirt Belediye Başkan aday adaylığı için resmi müracaatını yaptı.

 • 3 yorum
 • 2495 kere okundu

İşadamı Çalapkulu, Tillo'ya Belediyesine Talip

İşadamı Çalapkulu, Tillo'ya Belediyesine TalipSiirtli İşadamı Mansur Çalapkulu AK Parti’den Tillo Belediyesi'ne talip olduğu açıkladı.

 • 0 yorum
 • 1702 kere okundu

Yener TANIK Aday Adaylığını Açıkladı

Yener TANIK Aday Adaylığını AçıkladıAk Parti adına Belediye Başkanlık Aday Adayları arasına Kızılay Siirt Şubesi Başkanı Yener TANIK' ta katıldı.

 • 2 yorum
 • 1348 kere okundu

Seyfettin AYDIN BDP Belediye Başkan Aday Adayı

Seyfettin AYDIN BDP Belediye Başkan Aday AdayıBarış ve Demoktasi Partisi (BDP) Siirt Belediye Meclis Üyesi Seyfettin AYDIN, BDP'den Siirt Belediye Başkan adaylığı için başvuruda bulundu.

 • 5 yorum
 • 1784 kere okundu

CHP'DEN ALACAĞIM VAR

CHP'DEN ALACAĞIM VARSeçim Mağduru Siirtli Tabelacı CHP'den alacağını istiyor

 • 8 yorum
 • 16693 kere okundu

SİİRT SAADET PARTİSİNDEN DUYURU

SİİRT SAADET PARTİSİNDEN DUYURUSiirtli hemşehrilerime teşekkürler

 • 6 yorum
 • 8302 kere okundu

Fevzi Sevgili'nin Köyünde BDP Fark Attı

Fevzi Sevgili'nin Köyünde BDP Fark AttıAk parti aday adayı olan ve aday olamadıktan sonra beraberindeki

 • 19 yorum
 • 6798 kere okundu

Ak Parti Siirt İl Başkanlığı Teşekkür Mesajı

Ak Parti Siirt İl Başkanlığı Teşekkür MesajıMartı Sevdiği Denizden Vazgeçmemiştir

 • 6 yorum
 • 13070 kere okundu

Seçim Sonrası Esnaf Ziyareti

Seçim Sonrası Esnaf ZiyaretiAfif Demirkıran, bugün esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi

 • 11 yorum
 • 12098 kere okundu

Siirt´te Milletvekili Seçim Kutlamalarına Kan Bulaştı

Siirt´te Milletvekili Seçim Kutlamalarına Kan BulaştıSiirt’te Bağımsız milletvekili seçilen BDP’li Gülten Kışanak, milletvekilliği kutlaması sırasında çıkan olaylarda polisin müdahalesine tepki gösterdi. Kışanak Polisi protesto etmek için cumhuriyet meydanında oturama eylemi yaptı.

 • 16 yorum
 • 8245 kere okundu

Siirt´te Seçim Sonrası Sandıklar Adliye Sarayına Getirildi

Siirt´te Seçim Sonrası Sandıklar Adliye Sarayına GetirildiSiirt’te Milletvekilliği Genel Seçimleri için sabah 07: 00'de başlayan oy verme işlemleri sona erdi.

 • 5 yorum
 • 11356 kere okundu

Siirt´te 13 Kişi Gözaltına Alındı

Siirt´te 13 Kişi Gözaltına AlındıSiirt merkezde farklı suçlardan sandığa giden 13 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan 2 kişi sandığa giden vatandaşları etkilemeye yönelik çalışma içerisinde bulunduğu gerekçesi ile gözaltına alındı.

 • 6 yorum
 • 4978 kere okundu

Seçim Sonuçları Google´den Açıklanıyor

Seçim Sonuçları Google´den AçıklanıyorCihan Haber Ajansıyla anlaşan dünya arama devi Google Genel Seçim Sonuçlarını an ve an yayınlıyor

 • 4 yorum
 • 3115 kere okundu

Sandıkların Yarısından Fazlası Açıldı

Sandıkların Yarısından Fazlası AçıldıSiirt İl ve İlçelerinde Bulunan Sandıkların Yarısından Fazlası Açıldı.

 • 4 yorum
 • 4516 kere okundu

Siirt Seçim Sonuçları

Siirt Seçim SonuçlarıSiirt milletvekillerini bu sayfamızda bulabileceksiniz. Partiler milletvekillerini açıkladıklarında güncellenecek olan sayfamızda, 2011 Seçim Sonuçları da anlık olarak eklenecektir.

 • 4 yorum
 • 2462 kere okundu

Oy Kullanma Saatleri ( Tıkla Öğren )

Oy Kullanma Saatleri ( Tıkla Öğren )Hangi iller saat kaçta oy kullanacak?

 • 3 yorum
 • 13104 kere okundu

AK Parti ile CHP Arasındaki Klip Savaşı

AK Parti ile CHP Arasındaki Klip Savaşı AKP’lilerin son günlerde popüler olan seçim şarkısına CHP’lilerden yanıt geldi.

 • 7 yorum
 • 13527 kere okundu

Vali Çolak, Seçimin Güvenliği İçin Tedbir Aldıklarını Söyledi

Vali Çolak, Seçimin Güvenliği İçin Tedbir Aldıklarını SöylediVALİ MUSA ÇOLAK, “SEÇİMİN HUZUR VE GÜVEN İÇERİSİNDE GEÇMESİ İÇİN HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALDIKLARINI” SÖYLEDİ

 • 3 yorum
 • 4307 kere okundu

Diyar, Siirt'te Konser Verecek

Diyar, Siirt'te Konser VerecekBDP'nin desteklediği Milletvekili Adayı Gültan Kışanak, Çarşmaba günü miting yapacak

 • 7 yorum
 • 10766 kere okundu

Seçmen Sandık Güvenliği İstiyor

Seçmen Sandık Güvenliği İstiyorTürkiye 12 Hazirana Kitlendi

 • 5 yorum
 • 2591 kere okundu

Demirkıran, Güres Caddesi Esnafını Gezdi

Demirkıran, Güres Caddesi Esnafını GezdiAk parti milletvekili ve yeni dönem milletvekili adayı Afif Demirkıran, Güres caddesi esnafını ziyaret ederek hafta sonu yapılacak olan genel seçimler için destek istedi.

 • 3 yorum
 • 8573 kere okundu

İlbaş, Toplantıda Ağladı

İlbaş, Toplantıda AğladıAK Parti İl Başkanı Ali İlbaş, Toplantıda Ağladı

 • 6 yorum
 • 7365 kere okundu

HAS Parti Siirt Teşkilatı Şirvan ve Köylerini Ziyaret Etti

HAS Parti Siirt Teşkilatı Şirvan ve Köylerini Ziyaret EttiTeşkilat Başkanı 'Türk Milleti bugün yaşanan ekonomik ve siyasi yıkım karşısında hiçbir zaman ümitsizliğe kapılmasın'

 • 5 yorum
 • 6443 kere okundu

Rekabetsiz Seçime Siirt'te İlgi Yok

Rekabetsiz Seçime Siirt'te İlgi YokSeçime 8 gün kala Siirt Basın duayeni Cumhur Kılıççıoğlu'ndan Siirt Seçim Analizi‏

 • 13 yorum
 • 8189 kere okundu

Siirt'te Seçim Heyecanı Yok-Tınne-Mefi

Siirt'te Seçim Heyecanı Yok-Tınne-MefiSeçim heyecanı yok! Çünkü Sonuç belli gibi: 2–1

 • 8 yorum
 • 8286 kere okundu

Saadet Partisi, Siirt Mitingi

Saadet Partisi, Siirt MitingiProf.Dr. Kamalak, Diğer Partilerle Aramızda 3 Fark Var

 • 5 yorum
 • 7816 kere okundu

Saadet Partisi'nin Mitingi Saat 17:00'de

Saadet Partisi'nin Mitingi Saat 17:00'deSiirt Cumhuriyet Meydanında yapılan mitinglere bugün Saadet Partisiyle Devam Edilecek

 • 4 yorum
 • 5536 kere okundu

Bakan Arınç Kasetlerini Kabul Etti

Bakan Arınç Kasetlerini Kabul EttiDevlet Bakanı Arınç, kasetlerden bunaldı kendi kasetinin bile olduğunu söyledi

 • 2 yorum
 • 4678 kere okundu

Kurtulmuş, MHP'deki Kaset İddialarını Değerlendirdi

Kurtulmuş, MHP'deki Kaset İddialarını DeğerlendirdiHAS PARTİ GENEL BAŞKANI NUMAN KURTULMUŞ, MHP'DEKİ KASET İDDİALARINI DEĞERLENDİRDİ

 • 2 yorum
 • 4317 kere okundu

Güneydoğulu, Seçimin Değil Ekmeğin Peşinde

Güneydoğulu, Seçimin Değil Ekmeğin PeşindeMalum seçime sayılı günler var. Türkiye’nin gündeminin yegane konusu seçim. Yaşlısından gencine, çarşıda pazarda, sokakta evde, işyerinde minibüste konu dönüp dolaşıp seçime geliyor.

 • 3 yorum
 • 5495 kere okundu

Erdoğan ´CHP-BDP İşbirliği Yaptı´ Dedi

Erdoğan ´CHP-BDP İşbirliği Yaptı´ DediBaşbakan Erdoğan, CHP Genel Başkanı'nın sonunda Van'da, Hakkari'de miting yapması elbette sevindiricidir. Ama dikkat edin Hakkari'de 147-150 tane oy alan CHP, son yaptığı mitingde BDP'lilere Yeni Başkan hitap etti dedi

 • 3 yorum
 • 5097 kere okundu

Kılıçdaroğlu'ndan Özerklik Açıklaması

Kılıçdaroğlu'ndan Özerklik Açıklaması Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ardahan'da Hakkari'de özerklikle ilgili yapmış olduğu açıklama ile ilgi olarak gazetecilerin sorularını cevapladı

 • 2 yorum
 • 3473 kere okundu

Kışanak, Şirvan´da da Seçim Bürosu Açtı

Kışanak, Şirvan´da da Seçim Bürosu AçtıSiirt Bağımsız Milletvekili Adayı Gültan Kışanak, Koruculara Seslendi

 • 5 yorum
 • 11402 kere okundu

Ethem Sancak: Artık Zengin Değilim

Ethem Sancak: Artık Zengin DeğilimSancak, 'Eskiden ilk 20 zenginden biriydim, şimdi sondan yirminciyim' - Star Gazetesi ve Kanal 24'ün sahibi iş adamı Ethem Sancak, 2015'te TÜSİAD'ın b

 • 8 yorum
 • 27712 kere okundu

Hakem Yılmaz Butur, Siirt56´yı Ziyaret Etti

Hakem Yılmaz Butur, Siirt56´yı Ziyaret EttiTarafsız haberciliğiyle gönüllere taht kuran Siirt56'yı ziyaret eden Yılmaz Butur, çalışmalarımızda başarılar diledi.

 • 11 yorum
 • 27127 kere okundu

   
Siirt Yerel Medyası, İnternet Haberciliği ve Muhammed Kurt  

KÖŞE YAZARLARIRSS © 2010-2014 Siirt, Siirt56 Haber | Siirt Haberleri
Site içeriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır

Siirt 56