• Şuan Sitemizde 31 Kişi Haber Okuyor.
  • Şakir Özbey

  • sakirozbey@siirt56.com

  • 47703

Şakir Özbey

KOLAY YOLDAN PARA NASIL KAZANILIR?

Her gün bu konu hakkında onlarca e-mail alabilirsiniz veya internette sörf yaparken reklam olarak karşınıza çıkabilir.

Peki, “Hiç Çalışmadan Yorulmadan Çok Para Kazanmak Mümkün Mü?” Özellikle öğrencilerin ve yan gelip yatanların aklına sıkça gelen soruların başında gelir.

Bence hem mümkün hem mümkün değil. Kesinlikle önermesem de ahlaki ve yasal olmayan birçok yolla hiç çalışmadan yorulmadan çok para kazanmak mümkündür. Tabi ömrünüzün geri kalanını hapishanede ve sefasını bile süremeyeceğiniz paralarla geçirmek isterseniz karar sizin.

Yasal olarak hiç çalışmadan ve yorulmadan kolay yoldan çok para kazanmayı bırakın az da olsa para kazanmak mümkün değildir. Örneğin dolandırıcılık yapan dilenciler bile dilenecekleri mekânı seçerken ve kendilerini acındıracak bir halde gösterirken bile bir çalışma içindeler. Onlar bile çalışıyor!

Peki, Kimler Hiç Çalışmadan, Yorulmadan ve Kolay Yoldan Para Kazanırlar?

- Emekliler hiç çalışmadan ve yorulmadan her ay banka hesaplarına yatan paraları çekebilirler Fakat dikkat ederseniz emekli olmak için on yıllar boyunca bir çalışma hayatından geçmek ve emeklilik döneminin altyapısını hazırlamak gerekiyor. Hiç kimse birden emekli olamıyor.

- Gayrimenkul sahipleri de kendi kullandıklarının haricinde gayrimenkule sahipse bunları kiraya vererek her ay düzenli bir şekilde kira geliri elde edebilmektedirler. Burada gayrimenkullere sahip olmak için gerekli parayı bulmak için de bir çalışma söz konusudur. Miras kaldıysa şanslısınız. Ayrıca gayrimenkuller için dürüst kiracı bulmak gibi bir çalışma da söz konusudur fakat dürüst kiracılar bulunduktan sonra sadece kira gelirlerini toplamak kalıyor. Gördüğünüz gibi birden emekli olamadığınız gibi birden gayrimenkul sahibi de olamıyorsunuz.

– Patronlar çalışmasa da işi organize ederek çalışacak kişileri bularak para kazanırlar! Eğer girişimci bir ruha sahipseniz çalışmadan para kazanmak için sizin için çalışacak kişiler bulmanız ve bu kişilerin ücretlerini ödedikten sonra size de kazanç bırakacak bir şekilde işleyen bir iş kurmalısınız. Örneğin lokanta sahipleri aşçıyı, ızgaracıyı, tezgâhtarı, servisçiyi vs işe alıyor ve sadece işi organize edip yöneterek para kazanıyor. Yemek yapma, ızgara yapma, servis gibi işlerle ilgilenmiyor. Lokantacılık pek de parlak bir girişimcilik örneği değildir fakat olayın anlaşılması açısından iyi bir örnek olduğunu düşündüm. Bunun için işi kurma sermayesine ve işler düzene girene kadar işçilerin maaşlarını ödeyecek ve lokantanın masraflarını karşılayacak kadar da işletme sermayesine ihtiyacınız olacaktır.

Bunlardan en kolayı ve kısa zamanda ulaşılabilir olanı ise kendi işinizi kurarak patron olmaktır. Fakat bu da çok kolay değildir, çünkü herkes patron olamaz. Herkes patron olsaydı bu patronlar için çalışacak kimse bulunmazdı. Bu yüzden krizleri fırsata çevirecek kadar zeki, herkesten farklı düşünebilen kişiler diğerlerinin arasından sıyrılarak bir girişime imza atmaktadır ve patron olmaktadır. Tabi bunların yanında sermayenizin olması gerekmektedir.

Eeee artık bir yerlerden çalışmaya başlayın. Çünkü kolay yoldan para kazanmak istersen ya torbacı ya Dolandırıcı olacaksın. İnternette binlerce reklam veren firma var, yok çorabımı sat sende bu çorabı satabilecek on kişi bul onlarda çorap alsın ben onların benden aldığı çorapların karından sana bilmem yüzde kaç vereyim. Başka bir firma benden zayıflama hapı al sen sat …..devamı çorap işi gibi. Siz en iyisi internetin anketçilerine, çorapçılarına, Hapçılarına itibar etmeyin. Helal yoldan, alın terinizle para kazanmaya bakın.Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siirt56.com sorumlu tutulamaz.

Ad Soyad

Yorum

  • Toplam Yorum
  • 1 / 0 Sayfa 1

YORUMLAR

   melih 2016-05-29  
Kardesim nasil para kazzanilir diye soruyoz sen an ca calisnadan olmaz falan

SON YAZILARI

VERİMLİ ZAMANLAR -Tarla Kuşları ve Baykuşlar Kolay Yoldan Para Nasıl Kazanılır? Bir Çalışanın Çalışma DüzeniKÖŞE YAZARLARIRSS © 2010-2014 Siirt56.com - Güncel Siirt Haberleri
Site içeriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır

Siirt 56