• Şuan Sitemizde 30 Kişi Haber Okuyor.
DR. SÜBET ÖZERDEM, SİİRT56´YI ZİYARET ETTİ

DR. SÜBET ÖZERDEM, SİİRT56´YI ZİYARET ETTİ

0000-00-00 - 00:31
Siirt’te özel bir hastanede Dahiliye Uzmanı olarak görev yapan Dr. Sübet Özerdem, SİİRT56 Haber Merkezimize bir nezaket ziyaretinde bulundu. İlimizde yayın yapmakta olan gazete ve internet medyasında köşe yazarlığı da yapan Özerdem, yakında piyasaya çıkar

Siirt’te özel bir hastanede Dahiliye Uzmanı olarak görev yapan Dr. Sübet Özerdem, SİİRT56 Haber Merkezimize bir nezaket ziyaretinde bulundu. İlimizde yayın yapmakta olan gazete ve internet medyasında köşe yazarlığı da yapan Özerdem, yakında piyasaya çıkaracağı kitabı hakkında da konuştuk.

 

12 Haziran’da yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimlerinde AK Parti’den aday adaylığını açıklayan Özerdem, Siirt56 Genel Yayın Yönetmeni M.Şakir Özmazı ve Yazı İşleri Müdürü Muhammed KURT’un sorularına cevap verdi. Sohbet tadında geçen söyleşi de bir çok konuya açıklık getirdi.

 

“Aday adaylığı düşünenler ilkeli olmalı, günü birlik düşüncede olmamalı, lider dediğin sürükleyici olmalı, halkı peşinden sürüklemeli tıpkı Başbakan gibi.” diyen Özerdem, olması gereken aday adayı profilini bu şekilde olması gerektiğini söyledi.

 

 

Kurtalan’dan bir çok aday adayı çıkacağı ve kendisinin de bir Kurtalanlı olduğuna değinildiğinde “Fevzi Sevgili’yle akrabayız, bağlarımız var. Siyasi gücü var ama ne kadar gücü var bilemem.” dediğinde dahi ne kadar mütevazi ve alçak gönüllüğü olduğunu bizlere gösterdi.

 

Cümlenin devamında “Bir aileye mensup olmak yetmiyor. Donanım gerekiyor, insanları tatmin etmek gerekiyor. Bu aile AK Parti misyonuyla aynıdır. Kime verilirse verilsin destek verilecek. AK Parti kime verirse versin destekleriz. Ailemiz ve çevremiz tamamen AKP’lidir. Yaşam ve misyonumuz AKP’lidir. Fikir ayrılıkları keşke hiç olmasaydı.” dedi.

 

 

 

Neden aday olmak istiyorsunuz dediğimizde “AKP misyonu ve Başbakanın heyecanı bizi tetikliyor. Vekil olmaya dua ediyorum. Heyecanımın bir noktasını buradan alıyorum. İnsanlarla iletişim halinde olmanın bir yolu da siyasettir. Siyaset etkili bir alandır. Siyaset iyi yapıldığı zaman çok şeye kadirdir. Tereyağı tazeyken güzel koku verir, eskirse kötü koku verir. Bu siyaset içinde aynıdır.” cevabını verdi.

 

Seçilecek kişi hangi kriterlerden geçmelidir sorusunu yönelttiğimizde “Bir kere seçilecek kişi misyona uygun olmalı. Bu iş menfaat için yapılmamalı, heyecan olmalı. Çıkar kavgası olmamalı. Yer ve zaman gelince açıklayacağız dedik. Biz aday adayız. Biz bu işte ciddiyiz, bu iş içinde varız. Halk içinde dolaşıp alttan bir kamu yoklaması yapıyoruz. Yeni bir kana ihtiyaç vardır. Belli bir misyonu olanların bu işi sahiplenmesi lazım. Ne kadar iyi niyetli olursanız olun, hakkımda çok şey söylenebilir. Siyaset söylemi yüzünden askere gittim. Allah sağlık ve sıhhat verdikçe biz bu işin içerisindeyiz. Gereken yerlere ulaşmaya çalışıyoruz. Askerlikten önce dahi, altyapı çalışması yapıyorduk. Biz bu işin ekip işi olduğunu biliyoruz. Misyonumuzu ve kalitemizi paylaşan insanlarla birlikte olmak en büyük heyecanımız. Siyasetle meşguliyet, benim için hekimlikten önce gelir.” diyerek ne kadar iddialı olduğunu belirtti.

 

 

 

Bunca aday adayın arasından ilk 3’e girebilmek tüm aday adayları için gerçekten de zor olsa gerek. Başbakanın dahi “ben olsaydım bunu seçerdim” diyeceği adaylar olmalı bizce.

 

Son olarak siyaset ve seçim üzerine yaptığım söyleşi de “kişisel kaygılarım yok, bu işin sorumluluğu ve heyecanı çok fazla, her hafta köşe yazısıyla Siirt sorunlarını ve çözüm projelerini yazdım. İdeallerim var, projelerim var, olmasaydı neden doktorluğu bırakıp, siyaseti seçeyim ki?” diyerek siyasetle ilgili söyleşimize son noktayı koyduk.

 

Yakında piyasaya çıkacak olan kitabın, bir hafta içinde baskıdan çıkacağı öğrenildi. İlk etapta 2500 adet bastırılan kitapta 35 şiir ve makaleler yer alıyor. Siirt ve genel konulara da değinilen kitapta bazı çözüm notları da bulmak mümkün olacak.

 

SİİRT56

 


 
Bu haber 8473 defa okundu.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siirt56.com sorumlu tutulamaz.

Ad Soyad

Yorum

YAPILAN YORUMLAR

   edip tunç 2011-03-12  
sübet hocam siyaset yapmak zor ve sabır isteyen bir olgu. siyaset yapabileceğiniz kanaatine nasıl vardınız acaba. Bu süreçte size destekmi çıktı birileri yoksa ben zokeytliyim siyaset bizim işimiz mi dedin.?
   AHMET POLAT 2011-03-12  
SEVGİLİ SÜBET HOCA BU MEDENİ KARARINDAN DOLAYI SENİ TEBRİK EDERİM ; ANCAK UNUTMAKİ EN AKIL ALMAZ DÖNMELERİN YAŞANDIĞI KURUMLARIN BAŞINDA GELİR SİYASET BU YÜZDEN MENSUBU OLDUĞUN AİLEDE ÇOKÇA MEVCUT BU OLGU !!!. AYRICA
KÜRT REALİTESİ ,KÜRT HAKLARI VE 90 YILDIR YOK EDİLMEYE ÇALIŞILAN BİR HALK İLE İLGİLİ BİR FİKİR BEYAN ETMEDİN UNUTMAKİ ŞU ANDA KÜRTLER İÇİN KENDİ GELECEKLERİNİ TAYİN ETME GEREKSİNİMLERİ EKMEK SU VE HAVA GİBİ BİRİNCİ ÖNCELİKTİR BUNU SAKIN UNUTMA..BAŞARILAR.. BAŞKENTTEN ..
   ferit uçar 2011-03-11  
Sübet hocanın mevcut aday adayları arasında en iyisi olduğunu düşünüyorum kendisine başarılar diliyorum
   kemal saya 2011-03-11  
sedat aktaş mevcut aday adaylarından isim yapmak için aday adayı olmayan kişi sayısı bir elin parmak sayısını geçmez.Sübet hoca aday olurmu bilemem ama aday olursa akpartinin oy kaybı yaşayacağı kanaatindeyim
   Sedat Aktaş 2011-03-11  
neden siyaset? isim yapmak için mi,gerçekten Siirt'e faydalı olmak için mi? Şahsi görüşüm : isim yapmak için aday adayı oluyorsunuz . aday olurmusunuz olmazmısınız bilemem ama bunca aday adayı arasında sizi görmek hiç hoş değil. Yapmak istediğiniz ismi işinizde yapın bu halka hizmet illa milletvekilliğinden geçmez.
   orhan polat 2011-03-06  
sana şimdiden yolun açık olsun diyorum.sana şimdiden başarılar diliyorum sen her şeyin en mükkemeline layıksın.siirt en iyisine layık olduğu gibi.bir birinizi tamamlıyorsunuz.
   okan seven 2011-03-05  
bizn onun köylüsü olarak onu sonuna kadar destekliyoruz bahtın acık olsun alah kımet nesip ederse milletvekili olusun
   burhan asma 2011-03-04  
bir okul arkadaşın olark ve bir köylün olarak elimiden geleni sana yapacağız ve yapmayada hazırız değilik aday adaylığı sana vekilik bile az canım arkadaşım yolun ve bahtın açık olsun biz asma ailesi olarak her zaman sana destek vereceyiz ve vermeyede hazırız
   samet 2011-02-28  
şu ana kadar gördüğüm en dirayetli aday adayı.

Hedefleri var, projeleri var ve başbakanı kendisi gibi ilkeli görüyor. Açıkçası bu yola başkoymuş biri olarak tek hakkeden Sübet Özerdemdir diye düşünüyorum


Kategorisine Ait Diğer Haberler

Ethem Sancak: Artık Zengin Değilim

Ethem Sancak: Artık Zengin DeğilimSancak, 'Eskiden ilk 20 zenginden biriydim, şimdi sondan yirminciyim' - Star Gazetesi ve Kanal 24'ün sahibi iş adamı Ethem Sancak, 2015'te TÜSİAD'ın başına geçmeyi hedefliyor. Arzuhan Yalçındağ'ın ilk döneminde 2 sene TÜSİAD'da görev yapan Sancak, TÜSİAD'

  • 23 yorum
  • 226430 kere okundu

Hakem Yılmaz Butur, Siirt56´yı Ziyaret Etti

Hakem Yılmaz Butur, Siirt56´yı Ziyaret EttiTarafsız haberciliğiyle gönüllere taht kuran Siirt56'yı ziyaret eden Yılmaz Butur, çalışmalarımızda başarılar diledi.

  • 25 yorum
  • 200469 kere okundu

DR. SÜBET ÖZERDEM, SİİRT56´YI ZİYARET ETTİ

DR. SÜBET ÖZERDEM, SİİRT56´YI ZİYARET ETTİSiirt’te özel bir hastanede Dahiliye Uzmanı olarak görev yapan Dr. Sübet Özerdem, SİİRT56 Haber Merkezimize bir nezaket ziyaretinde bulundu. İlimizde yayın yapmakta olan gazete ve internet medyasında köşe yazarlığı da yapan Özerdem, yakında piyasaya çıkar

  • 17 yorum
  • 8474 kere okundu

Kurtalan Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Günbat Siirt56´ya Açıklamalarda Bulundu

Kurtalan Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Günbat Siirt56´ya Açıklamalarda BulunduKurtalan Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Günbat Siirt56´ya Açıklamalarda Bulundu

  • 10 yorum
  • 16833 kere okunduKÖŞE YAZARLARIRSS © 2010-2014 Siirt56.com - Güncel Siirt Haberleri
Site içeriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır

Siirt 56