• Şuan Sitemizde 30 Kişi Haber Okuyor.
Siirt 56 Haber sitesi 1 Yaşında

Siirt 56 Haber sitesi 1 Yaşında

2011-05-18 - 09:30
Siirt internet medyacılığına yeni bir soluk ile çıktığımız yolda elimizden geldiğince ve imkânlar nispetinde siz değerli site takipçilerinin sesi, dili ve kulağı olmaya çalıştık

Siirt56.com, haber medyası olarak çıktığımız bu yolda ilk senemizi başarılı bir şekilde doldurduk. Bundan tam 1 yıl önce 16 Mayıs 2010’da "Siirt’in Haber Sitesi" sloganı ile yayın hayatına başlayan Siirt56, özgün, tarafsız ve ilkeli haberciliğiyle halkın takdirini kazanmayı başardı. Bol fotoğraflı haberleriyle, kesintisiz ve özgün videolu haberleriyle, halkın anlayacağı tarzda yazılmış haberleriyle ve daha önemlisi unutulmayacak değerlerin tekrar gündeme getirilmesiyle hep bir adım önde olduk.


Görselliğe önem verdiğimiz kadar, geleneklerimize, göreneklerimize, örf ve adetlerimize de dikkat ettik. Yeri gelince eleştirmesini de bildik, yeri geldiğinde de en güzel şekilde takdir ettik.


Dünyada saygın bir konuma sahip olan internet medyasının Türkiye’de henüz hakkettiği değere kavuşamamasının vermiş olduğu moralle Siirt’te zor şartlar altında görevimizi yerine getirmeye çalışıyoruz.


Gönüllü muhabirlerimiz, yazarlarımız ve sevdiklerimizle bir arada çok güzel işler başardık. Sitemiz firmalar bölümüne işyerinin reklamını ücretsiz bir şekilde ekleyen Siirt Esnafı Türkiye çapında reklam siparişler almaya başladı. Videolu haberlerimizde Siirt halkının da görüşlerine yer verdik, haberlerimizin altında yorum ekleme bölümünde vatandaşın özgürce yorum yazmasına olanak sağladık.


Kurulduktan çok kısa bir süre sonra, büyük çaplı bir toplantı yemeği düzenleyerek, yol haritamızı belirledik ve bugün gelinen noktada, Sitemiz hem yerel çapta, hem de ulusal bazda haber yayını yapmaya başladığını görmekteyiz. Her alanda haber okumak isteyenlerin ihtiyaçlarına cevap vermek için ekibimiz, gece gündüz demeden çalıştı.


Bunca fedakârlığın tek amacı, Siirt’i tanıtmak, Siirt halkını haberdar kılmak, uzakta yaşayan Siirtlilerin Siirt’ten bi’haber yaşamamasını sağlamaktı ve bunu da başardığımıza inanıyoruz. Gecemizi gündüzümüze kattığımızda elimize maddi anlamda pek bir şey gelmese de manevi olarak, gelen teşekkür mailleri ve telefonları moral bulduk ve yaptığımız işin ne denli doğru bir iş olduğunu bir kez daha gördük.


Siirt internet medyacılığına yeni bir soluk ile çıktığımız yolda elimizden geldiğince ve imkânlar nispetinde siz değerli site takipçilerinin sesi, dili ve kulağı olmaya çalıştık. Tekrar etmekte fayda görerek yine yineliyoruz: Biz istedik ki “Evliyalar Diyarı” şirin ilimizin adı güzelliklerle beraber anılsın. Bir ekip ruhuyla bunu gerçekleştirirken sizlerden gelen yazı, yorum, makale, fıkra, şiir ve fotoğraflar yayın kurulumuz tarafından mutlaka değerlendirilmiştir. İletişim adresi bırakmışsanız da mutlaka sizlere dönüş yapılmıştır. Unutulmaya yüz tutmuş adetlerimiz, geleneksel bayramlarımız, kısacası Siirt’in tarihi ve turistik yönleriyle her zaman etkili tanıtımını yapmaya çalıştık; çalışmaya da devam edeceğiz. Hem yerel çapta hem de ulusal çapta tüm cemaat, cemiyet, meşrep, görüş ve partiye eşit mesafede olduk.


Hiç kimsenin adamı olmadığımız gibi kimsenin de borazanlığını yapmadık.


Avazımızın çıktığı kadarıyla gerçekleri haykırırken dürüstlük ve ilkelerimizden de taviz vermedik.


Ayrıca sitemizde yer alan özel haberlerimizi ismimizle kullanan sitelere, gazetelere ve yöneticilerine de teşekkür ederken, isim kullanmayarak emeğimize saygı duymayanlara teşekkür edemeyeceğiz. Sitemizin isminin kullanılıp kullanılmaması önemli değil ancak, eğer yazılan metin bir şâhısa ait ise, o kişinin isminin alıntı haberde belirtilmesi gerektiğini etik bir davranış olarak görüyoruz. Sitemizin en çok dikkat ettiği konulardan biridir bu husustur.


Tabii en özel teşekkür de okuyucularımıza... Sitemizi takip ettiğiniz için, yeri geldiğinde eleştirdiğiniz için çok teşekkür ederiz. Bundan sonra da birlikteliğimizin devamını dilerken, İyisiyle kötüsüyle, doğrusuyla yanlışıyla, acısıyla tatlısıyla geçen bu 1 yılın ardından, her geçen yılın bir önceki yılımızdan daha iyi olması dileğiyle...


Hep beraber nice yıllara...

 

M.Şakir ÖZMAZI  / Genel Yayın Yönetmeni

Muhammed Kurt / Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

M.Emin SADIK / Haber Müdürü / Foto Muhabir

Erhan GÜNBAT / Halkla İlişkiler

 

 

 

 

 
Bu haber 7684 defa okundu.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siirt56.com sorumlu tutulamaz.

Ad Soyad

Yorum

HENÜZ YORUM YAPILAMAMIŞ, İLK YORUMU SİZ YAPIN!!!Kategorisine Ait Diğer Haberler

Siirt Yerel Medyası, İnternet Haberciliği ve Muhammed Kurt

Siirt Yerel Medyası, İnternet Haberciliği ve Muhammed KurtGünlerdir gazetelerde çıkan haberlere ilişkin

  • 34 yorum
  • 181186 kere okundu

Siirt 56 Haber sitesi 1 Yaşında

Siirt 56 Haber sitesi 1 YaşındaSiirt internet medyacılığına yeni bir soluk ile çıktığımız yolda elimizden geldiğince ve imkânlar nispetinde siz değerli site takipçilerinin sesi, dili ve kulağı olmaya çalıştık

  • 7 yorum
  • 7685 kere okunduKÖŞE YAZARLARIRSS © 2010-2014 Siirt56.com - Güncel Siirt Haberleri
Site içeriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır

Siirt 56