• Şuan Sitemizde 66 Kişi Haber Okuyor.
Reklam
  • Magazin

Şevval Sam´dan Siirt´e Yardım Eli

Şevval Sam´dan Siirt´e Yardım Eli

2011-05-19 - 18:29
Reklam tekliflerini başkalarına yardım edebilmek için kabul ettiğini, SABAH Gazetesinden MERVE YURTYAPAN’ın kendisiyle yaptığı röportajdan anlaşıldı. Röportaj içinde Siirt’te de yardım ettiğini ifade eden Şevval SAM’a Siirt56 sitesi olarak teşekkür ediyor


Sabah Gazetesi'nden Merve Yurtyapan’ın kendisiyle yaptığı röportajda Siirt’e de yardım ettiğini ifade eden Şevval SAM’a Siirt56 Sitesi olarak teşekkür ediyor ve “Beyaz Kent Siirt”e bekliyoruz.


Ünlü sanatçı Robin Hood oldu


Siirt'te idealist beş doktor ve öğretmen, gönüllü olarak hayvan sevgisine dair farkındalık yaratmak istiyor. Her şeyi el yordamıyla yapmaya çalışıyorlar. O insanlara el uzatma imkânım olabildiği için, kendimi çok şanslı hissediyorum...


Reklamların aranılan yüzü haline gelen şarkıcı-oyuncu Şevval Sam, "Reklam tekliflerini başkalarına yardım edebilmek için kabul ediyorum. Belki de biraz Robin Hood'luk yapıyorum. Yoksa ne olacak! Bir çorbayla da doyarım, sokakta şarkı da söylerim. Çok tüketim taraftarı değilim" dedi ve ekledi: İnsani koşullarda çalışacaksam, dizilerde de oynamak isterim!


İlk olarak 'Süper Baba' dizisindeki rolüyle tanınan oyuncu-şarkıcı Şevval Sam, aradan geçen 16 yıl içinde de dizilerde rol almaya ve müzik çalışmaları yapmaya devam etti. Şöhretin hayatını hiç değiştirmediğini, hâlâ insanlarla iç içe yaşadığını vurgulayan Sam, bugünlerde reklamların aranılan yüzü haline geldi. Reklâmlarda belirli bir amaca hizmet etmek için rol aldığını söyleyen Sam'la, hayatına dair bilinmeyenleri konuştuk...


HENÜZ BENİ TÜKETMEDİLER


Son zamanlarda size çok sık reklâmlarda görüyoruz...


16 senedir bu sektörün içindeyim. Meslek hayatım boyunca her zaman seçici davranmaya çalıştım. Yavaş yavaş yol aldım... Çok da fazla ortalarda dolanmayı sevmediğim için, insanlarda bana karşı henüz bir tüketmemişlik var.


Siz bu teklifleri değerlendirirken nelere dikkat ediyorsunuz?


Reklam filminde rol aldığım markaların, hayat görüşüme uygun olmasını tercih ediyorum. Çok tüketim taraftarı biri değilim. Kendim de ikinci el kıyafetleri tercih ederim. Lüks harcamalarım yoktur. Reklamdan kazandıklarımı da başkalarına yönlendirmeyi seviyorum. Bu bir şekilde Robin Hood'luk gibi de algılanabilir. Birinin ihtiyacı varsa ona, hayvan barınaklarına yardım edilecekse oraya... Reklâm tekliflerini de bunun için kabul ediyorum. Yoksa ne olacak; bir çorbayla da doyarım, sokakta şarkı da söylerim.


Kanaatkâr biri misiniz?


Öyleyim. Para benim için stabil bir şey değil. Ama bir kadın ve anne olarak da hayata karşı güçlü durmak istiyorum. Kimseye muhtaç olmamak için de para kazanmak gerekiyor.


Yaptığınız yardımların ön plana çıkması sizi rahatsız ediyor mu?


Yapılan iyiliğin ya da yardımın dile getirilmesi hoşuma gitmiyor. Kendim mücadeleciyim ancak başkasının çaresizliğine karşı hassasiyet duyuyorum. Bu benim kendi kişisel tatminimden daha öne geçiyor. Bir şekilde elimi uzatmak istiyorum. Maalesef bunlar da bugün maddi imkânlarla mümkün oluyor.
Örneğin, Siirt'te idealist beş doktor ve öğretmen, gönüllü olarak hayvan sevgisine dair farkındalık yaratmak istiyor. Her şeyi el yordamıyla yapmaya çalışıyorlar. O insanlara el uzatma imkânım olabildiği için, kendimi çok şanslı hissediyorum...


Ünlü olmak sizi değiştirdi mi peki?


Ben hayatımı her zaman olduğu gibi yaşamaya devam ediyorum. Yaptığım işe bir kutsallık yüklemiş değilim. Yani herkesin elinden bir iş geliyor, benim elimden gelen de şarkı söylemek... Kaldı ki; şöhret benim için kimi zaman bir çeşit esaret... Ben bağımsızlığıma çok düşkünüm. Bir de şöhret olunca sorumluluğunuz artıyor. Kitleler sizi takip ediyor, o nedenle cümlelerinizi çok dikkatle kurmanız gerekiyor. Benim cümlelerimde düşmanlık yerine barış; ayrımcılık yerine eşit haklar oluyor.


Şöhretin bağımsızlığınızı etkilediği bir an oldu mu?


Zamanında oldu ama artık o kadar etkilemiyor. Zaman içinde insanlar benim hayata karşı duruşumu anladılar. Aslında şöhretliye karşı hissedilen duygu; sevgi ve nefret arasında ince bir çizgidir. Böyle düşünmeme rağmen şimdiye kadar rahatsız edici bir durumla karşılaşmadım. Kaldı ki ben sokakta yaşıyorum. Başka bir gezegende gibi değil... Evim, herhangi bir mahallede... Otobüs, minibüs, dolmuş kullanıyorum. Türkiye'de kendimi kocaman bir mahallede gibi hissediyorum. Herkes tanıdık gibi...


İNSANİ KOŞULLARDA ÇALIŞIRIM


Son dönemlerde sizi dizilerde neden göremiyoruz?


Hayat dizilerdeki gibi ilerlemiyor. Bazı projeler bana gerçek ve doğal gelmiyor. En son içinde bulunduğum projede o kadar yoruldum ki, ara vermek istedim. İnsani koşullarda çalışmak istiyorum.


Müzik ve oyunculuktan hangisi sizin için daha ön planda?


Müzik çok daha iyi bildiğim bir dil. Orada çok fazla bir şey yapmıyorum. Sadece aradan çekiliyorum ve müzik orada akıyor. Oyunculuk daha kollektif bir iş. Ama oyunculuk yapmaktan da çok keyif alıyorum. Bu arada benim yapmam gereken çok iş var. Konserlerim var, çocuğumla vakit geçiriyorum, kendime de zaman ayırmam gerekiyor. Ama oyunculuğu çok seviyorum. Gerçekten beni etkileyecek projeler ve benimle aynı dili konuşan insanlar olursa, insani koşullarda çalışmayı çok isterim.


DOLMUŞTA GÖREN ŞAŞIRIYOR


Sizi toplu taşıma araçlarında görenler şaşırıyor mu?


Konserden sonra bana ulaşmak isteyen insanlar oluyor. Sahne başka bir algı yaratıyor. Aynı dolmuşa bindiğimde insanlar emin olamıyor. Geçenlerde dolmuşta biri, "Şevval Hanım siz misiniz? Sizi burada gördüğüme şaşırdım" dedi. Ben sıradan bir hayat yaşamayı seviyorum.


SABAH-MERVE YURTYAPAN

Bu haber 15744 defa okundu.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siirt56.com sorumlu tutulamaz.

Ad Soyad

Yorum

HENÜZ YORUM YAPILAMAMIŞ, İLK YORUMU SİZ YAPIN!!!Magazin Kategorisine Ait Diğer Haberler

Şevval Sam´dan Siirt´e Yardım Eli

Şevval Sam´dan Siirt´e Yardım EliReklam tekliflerini başkalarına yardım edebilmek için kabul ettiğini, SABAH Gazetesinden MERVE YURTYAPAN’ın kendisiyle yaptığı röportajdan anlaşıldı. Röportaj içinde Siirt’te de yardım ettiğini ifade eden Şevval SAM’a Siirt56 sitesi olarak teşekkür ediyor

  • 1 yorum
  • 15745 kere okundu

Ethem Sancak: Artık Zengin Değilim

Ethem Sancak: Artık Zengin DeğilimSancak, 'Eskiden ilk 20 zenginden biriydim, şimdi sondan yirminciyim' - Star Gazetesi ve Kanal 24'ün sahibi iş adamı Ethem Sancak, 2015'te TÜSİAD'ın b

  • 8 yorum
  • 455 kere okundu

Hakem Yılmaz Butur, Siirt56´yı Ziyaret Etti

Hakem Yılmaz Butur, Siirt56´yı Ziyaret EttiTarafsız haberciliğiyle gönüllere taht kuran Siirt56'yı ziyaret eden Yılmaz Butur, çalışmalarımızda başarılar diledi.

  • 11 yorum
  • 596 kere okundu

   
Siirt Yerel Medyası, İnternet Haberciliği ve Muhammed Kurt  

KÖŞE YAZARLARIRSS © 2010-2019 Siirt, Siirt56 Haber | Siirt Haberleri
Site içeriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır

Siirt 56