• Şuan Sitemizde 62 Kişi Haber Okuyor.
Reklam
  • M.Şakir Özmazı

  • sakir.56@hotmail.com

  • 1310

M.Şakir Özmazı

VİRA BİSMİLLAH


Başlarken…


“Besmelesiz başlanan hiçbir işte hayır yoktur.” Bizlere ötelerden gelen öğretiyle her hayrın başı olarak “Bismillah” diyerek başladık.


Yüz Merhaba

Sat  Marhaba

Mit  Marhaba


Bir Hayalde Gerçeğe Dönüşen


Heyecan, azim ve muhabbetle “Bizde varız…!” diyerek çıktığımız bu yolda  tıklayıp okumaya başladınız ya… Sonsuz Teşekkürler.

www.siirt56.com adresli sitemizle “Beyaz Kent” Siirt’imiz ve ardından plakamız olan 56 rakamını yan yana getirerek sizlerin yanında yer alalım istedik ve şimdi de huzurlarınızdayız.


Siirt internet medyacılığına yeni bir soluk ile karşınızdayız. İlkyazının verdiği cesaretle desteklerinizi beklerken elimizden geldiğince ve imkânlar nispetinde siz değerli site takipçilerinin sesi, dili ve kulağı olmaya çalışacağız. Biz istedik ki “Evliyalar Diyarı” şirin ilimizin adı güzelliklerle beraber anılsın. İlimizin menfaatleri doğrultusunda bir yayın çizgimiz olacaktır. Sitemiz, hayatı kolaylaştırıcı doğru bilgi akışıyla kültür sanat ağırlıklı olacağını belirtmek isterim. Gezi yazıları, tarihi vesikalar, eskiye dair hatıralara sık sık rastlayacağınız bir site olacaktır.

Bizim siteyi seveceğinizden eminiz. Neden mi? Siz kendinizi bulacaksınız da ondan.

Sürekli güncellenen, tüm gelişmelerden yapılacak organize ve etkinliklerden haberdar edeceğiz. Bir ekip ruhuyla bunu gerçekleştirirken sizlerden gelen yazı, yorum, makale, fıkra, şiir ve fotoğraflar yayın kurulumuz tarafından mutlaka değerlendirilecektir. İletişim adresi bırakmışsanız da mutlaka sizlere dönüş yapılacaktır. Unutulmaya yüz tutmuş adetlerimiz, geleneksel bayramlarımız. Kısacası Siirt’in tarihi ve turistik yönleriyle her zaman etkili tanıtımını yapmaya çalışacağız hem yerel çapta hem de ulusal çapta.

Tüm cemaat, cemiyet, meşrep, görüş ve partiye eşit mesafede olacağız. Hiç kimsenin adamı olmayacağımız gibi kimsenin de borazanlığını yapmayacağız. Nokta kadar menfaat için virgül kadar eğilmeyeceğiz. Avazımızın çıktığı kadarıyla gerçekleri haykırırken dürüstlük ve ilkelerimizden taviz vermeyeceğimizi taahhüt ediyoruz. Birileri incinecekse de suya sabuna, gerektiğinde dokunacağız.

Eleştiri Bir Sanattır

Eleştiri yapmak bir sanattır. Eleştiri denilince nedense millet olarak hep olumsuz eleştiriyi algılarız. Oysaki eleştiri, neresinden bakılırsa bakılsın, olumlu ve olumsuz her iki öğeyi de içinde barındırır. Gerektiğinde yapacağımız eleştiride mutlaka sınırımız olacaktır. Buna bir çeşit “Haddini Bilme” denilebilir. Kelime ve cümlelerin vurgusu doğru saptanarak sanat icra etmeye çalışacağız âcizane.

Siirt’e hizmet eden diğer siteleri refikimiz diyeceğiz kardeş site olarak göreceğiz. Bırakın polemiği her daim diyalog halinde olacağız. Çünkü bizler, aynı atmosferin faklı katmanlarıyız. Yani bir aileyiz.

Sevgili Gönül Dostlarımız...

Hülasa, dersimize en iyi bir şekilde hazırlanarak karşınıza büyük bir heyecanla çıkıyoruz. Kalemin hakkını kelam ile verebilirsek kendimizi mutlu addedeceğiz.

Rabbim cümlemizin yolunu ve bahtını açık eyleye.

 

Saygıyla…

 

M.Şakir ÖZMAZI
sakir.56@hotmail.comBu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siirt56.com sorumlu tutulamaz.

Ad Soyad

Yorum

  • Toplam Yorum
  • 1 / 0 Sayfa 1

YORUMLAR

   METİN56 2010-06-10  
Siirt nezamandır böyle bir site bekliyordu.En sonunda beklediğimiz oldu.Takip ettiğimiz kadarıyla gazetecilik alanında uzmanlaşmış bir ekipten oluşuyor.İşaallah hayırlara vesile olur.
   özlem 2010-06-05  
hayırlara vesile olsun inşaallah abi.ALLAH başarılar nasip etsin.
   zafer bülbül 2010-06-05  
abi hayırlı ve uğurlu olsun başarılarının devamını dilerim
   murat yardım 2010-06-01  
Gurbetten Siirt'i takip etmek çok güzel. Vesile olanaların hepsine sonsuz teşekkürler...
   Yusuf YONTAŞ 2010-05-30  
İnşallah Bu Site Siirt İçin Hayırlara vesile olur Site baktığım zaman gerçekten siirte Görsel ve yazılı Haber siteleri arasında Lider Site olarak görmekteyiz Böyle uzman ekip arkadaşlarla daha güzel başarılara temel atacağınızdan hiç şüphemiz yoktur Siz Ve ekibinize Bir Siirtli Olarak Şükranlarımı sunarım... Selam ve Dua İle
   özcan 2010-05-29  
Allah hayırlı uğurlu etsin ...başarılarınızın devamınıdiliyorum...
   selim 2010-05-28  
Bu yeni site çok hayırlı oldu.İsimde güzel oldu.artık hayırlısıyla gelişecek ve yazılarda çoğalacaktır ve yorumlarda çoğalacak ve hayırlı olacaktır.Yani demek istediğim bu yeni sitenin hayırlı uğurlu olsun
   ŞEFİK ERDEMCİ 2010-05-28  
Değerli dostumun bu güzel çalışmasından dolayı tebrik ederim. kendine yakışanı yapıyorsun. eskidende çok harekli idin. yıllar sonra bu hareketliğinden bir şey kaybetmemişsin. bizde seni buradan takip edeceğiz. size ve arkadaşlarınıza başarılar dilerim...
   Sedat Serin 2010-05-28  
Siirt'in internet haberciliğine yeni bir soluk getireceğine inandığım www.siirt56.com adresine ve yazarlarına hayırlı olsun der, muvafakiyetler dilerim.
   Halil Angün 2010-05-28  
her işi yapar, her şeye karşı dayanır. başta demiştik: "bütün mevcudat lisan-ı hal ile, "bismillah" der." öyle mi? evet. nasıl ki, görsen; ... dağ gibi yükleri kaldırıyorlar. demek her bir ağaç "bismillah" der; hazine-i rahmet meyvelerinden ellerini dolduruyor, bizlere tablacılık ediyor. her bir bostan, "bismillah" der, matbaha-i kudretten bir kazan olur ki, çeşit ... bir inek, deve, koyun, keçi gibi mübarek hayvanlar "bismillah" der, rahmet feyzinden bir süt çeşmesi olur. bizlere ... ve otların ipek gibi yumuşak kök ve damarları "bismillah" der, sert olan taş ve toprağı deler, geçer. "Allah namına, rahman namına" der; Bismillah ile başlıyan herşeyde bir hayır vardır herşeyin başı Bismillah Allah cc bu yolda yar ve yardımcınız olsun allah cc utandırmasın
   ali ihsan kebapçı 2010-05-27  
sitenin kurulmasına vesile olan,tüm kardeşleri tebrik eder,memleket hasreti çeken bizler sizler sayenizde,dürüst, objektif,ve güvenilir haber alcağımızdan dolayı tebrik eder,hayırlara vesile olması dileğiyle.NOT: HABERLERİNİZİ DEVAMLI GÜNCELLEMİNİZİ VE VEFAT EDENLER İÇİN AYRI Bİ KÖŞE AYIRMANIZI İSTİYORUZ.
   haydar 2010-05-27  
güzel bir yazı güzxel bir yorum vs.. herşey iyi
   Seyyid Şerif 2010-05-27  
Şakir abi Allah cc yardımcın olsun inş yazılarını takib etmeye çalışacağım. Ellerine sağlık. s.a

SON YAZILARI

NEREDE O ÇOCUKLUĞUMUZUN ESKİ OYUNLARI? SİİRT´TE GENÇ YAZARLAR YETİŞİYOR SİİRT´TE ANLATILAGELEN FABL ÖRNEKLERİ ERBAİN VEYA DEYİŞİMİZLE: ARP´ENİYE EĞİTİM KAHRAMANI ÖĞRETMENİM: GÜLİSTAN KAHRAMAN SONBAHARDAKİ MİSAFİRİMİZ TAHHAN AMCA SİİRT´TE BAKIRCILIK VE BAKIRCILAR ÇOCUKLUĞUMUZDA BAYRAM COŞKUSU GİZEMLİ KAPILAR MELEDE ATEŞİ GELENEĞİMİZ

Ethem Sancak: Artık Zengin Değilim

Ethem Sancak: Artık Zengin DeğilimSancak, 'Eskiden ilk 20 zenginden biriydim, şimdi sondan yirminciyim' - Star Gazetesi ve Kanal 24'ün sahibi iş adamı Ethem Sancak, 2015'te TÜSİAD'ın b

  • 8 yorum
  • 455 kere okundu

Hakem Yılmaz Butur, Siirt56´yı Ziyaret Etti

Hakem Yılmaz Butur, Siirt56´yı Ziyaret EttiTarafsız haberciliğiyle gönüllere taht kuran Siirt56'yı ziyaret eden Yılmaz Butur, çalışmalarımızda başarılar diledi.

  • 11 yorum
  • 596 kere okundu

   
Siirt Yerel Medyası, İnternet Haberciliği ve Muhammed Kurt  

KÖŞE YAZARLARIRSS © 2010-2019 Siirt, Siirt56 Haber | Siirt Haberleri
Site içeriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır

Siirt 56