• Şuan Sitemizde 55 Kişi Haber Okuyor.
  • M.Metin Arıtürk

  • siirtpostasi@hotmail.com

  • 16067

M.Metin Arıtürk

KABRİSTANA PARA YOK!

Değişik konulardan söz ettiğimiz sohbet durağımız, ölü için verilen SELA yerine yakın olduğundan, okunan SELA’yı herkesten daha önce duymaktayız. Dün sabah da yine bir ölü için sela verilince, Siirt’te mezarlıkların yetersiz hale geldikleri vurgulanarak, şehrin Kooperatif ve diğer yeni semtlerinde de yeni kabristanlara ihtiyaç olduğu belirtildi. Bir hemşehrimiz: “Siirt’imizde, büyük illerde olduğu gibi, ölülerimizi gömmek için bir zorluk henüz söz konusu değil. Ama belirttiğiniz gibi, yeni mezarlıklara ihtiyaç var ve yine önümüzdeki yıllarda kabristanlar için büyük şehirlerde olduğu gibi para ödeme hususu gündeme gelecek..” dedi.

Sabit Semt Pazarı

Seyyar satıcıların günlük semt pazarlar dışında bir yerleri işgal etmemeleri için yapılan denetimlerden de söz edildi ve bu alandaki denetimlerin ceddi şekilde sürdürülmesi gerektiği vurgulandı. Başka bir hemşehrimiz: “Söylentilere göre, seyyar satıcıların tekrardan Sabit semt Pazarına geçmeleri için çalışmalar yapılıyor..” diye konuştu. Dinleyenler: “Ana caddeleri kurtarmak için gerekli ama gerçekleştirilebilir mi, bir tahmin yürütemiyoruz..” diye görüş belirttiler.

 

23/08/2006Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siirt56.com sorumlu tutulamaz.

Ad Soyad

Yorum

  • Toplam Yorum
  • 1 / 0 Sayfa 1

YORUMLAR

SON YAZILARI

Ne Denilecek Yakınanlara? Elektrik Kesintileri, Bezdiriyor! Başıboş Hayvanlar Cirit Atıyor Kabristana Para Yok! Kafa Karışıklığı Başkan Sadak'ın Temizlik Denetimi Meclise Gidilmezse, Ara Seçime Gidilir Sonu Gelmiyor Gerginliklerin Ücret Dengesizliği, En Önemli SorunlardanKÖŞE YAZARLARIRSS © 2010-2014 Siirt56.com - Güncel Siirt Haberleri
Site içeriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır

Siirt 56