• Şuan Sitemizde 89 Kişi Haber Okuyor.
Reklam
  • M.Metin Arıtürk

  • siirtpostasi@hotmail.com

  • 389

M.Metin Arıtürk

MECLİSE GİDİLMEZSE, ARA SEÇİME GİDİLİR

Yüksek Seçim Kurulunun Hatip Dicle için açıkladığı kararın yankıları devam ediyor ve bu satırları karalarken, Diyarbakır’da konunun masaya yatırıldığı bilgisini edindim. BDP’nin desteklediği bağımsız adayların, Hatip Dicle’nin milletvekilliğine düşürüldüğüne yönelik karara tepki bağlamında Meclise gitmemeye karar vermeleri durumunda, Anayasamızın 78. maddesine göre 3 ay içinde ara seçime gidilmesi gerekecek ve bu konuda nasıl bir karar alındığı, belki de yazım okunduğunda gün ışığına kavuşmuş olacaktır.


YSK kararına yönelik tepkiler dile getiriliyor ve ilimizde de “Türkiye Barış Meclisi Siirt Barış İnsiyatifi Bileşenleri”nce “Kamuoyunu” duyurulmak üzere hazırlanmış olan açıklama, MEGA market önünde Siirt Tabipler Odası Başkanı Dr. Ekrem bilek tarafından okundu.


Ülke gündemine bomba gibi düşen YSK’nın Hatip Dicle’yle ilgili kararına yönelik değişik görüşler dile getirildiği gözden kaçmazken, BDP desteğiyle parlamentoya girmeye hak kazanmış olan bağımsızların tepki olarak meclise gitmemeye karar almaları durumunda, ara seçimler yapılacak olması, elbette ki dile getirilen bir takım görüşler yanı sıra siyasi muhasebeyi de siyasilerin gündemine taşıyacaktır. Ara seçim mecburiyetine yol açacak bir durum hasıl olduğu taktirde, ara seçimlerin yapılacağı yerlerde mücadelenin yine AK parti ve BDP’nin destekleyeceği bağımsızlar arasında geçeceği muhakkaktır. Bunu belirtirken, meclise bağımsız milletvekillerinin meclise gitmeme kararı almaları durumunun, ülkenin gergin bir süreçten geçeceğinin göstergesi olarak yorumlanacağının da altını çizmek isterim..


YSK tarafından Hatip Dicle’nin milletvekilliğinin düşürülmesine yönelik oy birliğiyle alındığı belirtilen kararın, tüm kamu oyunda çok yönlü eleştirilere yol açtığı dikkatten kaçmıyor. Hukukçular gibi bu karar nedeniyle de kamu oyunun yöremizde ikiye bölündüğünün fotoğrafı, çok net şekilde okunabiliyor.

 

24 Haziran 2011 - Siirt GazetesiBu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siirt56.com sorumlu tutulamaz.

Ad Soyad

Yorum

  • Toplam Yorum
  • 1 / 0 Sayfa 1

YORUMLAR

SON YAZILARI

Ne Denilecek Yakınanlara? Elektrik Kesintileri, Bezdiriyor! Başıboş Hayvanlar Cirit Atıyor Kabristana Para Yok! Kafa Karışıklığı Başkan Sadak'ın Temizlik Denetimi Meclise Gidilmezse, Ara Seçime Gidilir Sonu Gelmiyor Gerginliklerin Ücret Dengesizliği, En Önemli Sorunlardan

Ethem Sancak: Artık Zengin Değilim

Ethem Sancak: Artık Zengin DeğilimSancak, 'Eskiden ilk 20 zenginden biriydim, şimdi sondan yirminciyim' - Star Gazetesi ve Kanal 24'ün sahibi iş adamı Ethem Sancak, 2015'te TÜSİAD'ın b

  • 8 yorum
  • 27712 kere okundu

Hakem Yılmaz Butur, Siirt56´yı Ziyaret Etti

Hakem Yılmaz Butur, Siirt56´yı Ziyaret EttiTarafsız haberciliğiyle gönüllere taht kuran Siirt56'yı ziyaret eden Yılmaz Butur, çalışmalarımızda başarılar diledi.

  • 11 yorum
  • 27127 kere okundu

   
Siirt Yerel Medyası, İnternet Haberciliği ve Muhammed Kurt  

KÖŞE YAZARLARIRSS © 2010-2014 Siirt, Siirt56 Haber | Siirt Haberleri
Site içeriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır

Siirt 56