• Şuan Sitemizde 63 Kişi Haber Okuyor.
Reklam
  • Fethi Gönül

  • fethi-gonul@siirt56.com

  • 933

Fethi Gönül

BAŞLARKEN

"Bismillah her hayrın başıdır." Bizde Allah (c.c.) adıyla bu işe başlıyoruz ki yolumuzda işimizde hayırlı olsun. Allah (c.c.) hepimizin yolunu da işini de hayırlı kılsın inşallah.

Bende yazıma başlarken Şakir Bey’in Attığı Başlığa benzer Hadi Bismillah Başlığı atacaktım. Demek ki kalpler bir olduğun için düşünceler de niyetlerde bir.

 

En zor iş şu an anladım ki bir işe başlamakmış. Gerçi büyüklerimiz "Bir işe başlamak bitirmenin yarısıdır" demişler. Bizde hayırlı bir işe başladık, bitirmekte nasip olur inşallah.

 

Medyanın önemi çok büyük: Medya ve çalışanları elindeki gücü biliyor. Ellerindeki güçle siyahı ak, akı siyah gösterebiliyorlar. Gündemi takip edenler bunu çok rahat fark edebilmekteler. Gündemdeki olaylara bakıyoruz. Suçlu insanları hemen mağdur gibi gösteriyorlar, baş tacı yapabiliyorlar. Ne yazı ki bazı vatandaşlarımız da olayların iç yüzünü incelemeden sadece yüzeysel bakarak bu etkide kalabiliyorlar.

 

Bize aka ak, siyaha siyah diyebilen bir Medya lazım. O zaman gerçekleri görebileceğiz. Doğruların farkına varabileceğiz. Şu an yaşadığımız sıkıntıların büyük çoğunluğu bundan kaynaklanmaktadır. Geçmiş dönemlerde bilgiye ve habere ulaşmak neredeyse imkânsız olduğundan olan olayları basından duyduğu kadar ve anlatıldığı biçimiyle haber alınabiliyordu.

 

Basında bunu iyi değerlendiriyor ve istediği haberi istediği şekilde yansıtıyordu. Aynı keçisi çalınan imamın gazetelere İmam keçi çaldı olarak yansıtılması gibi. Cahilliklerini gizlediler büyük hatta çok büyük gazetelerimizden birisinin attığı “Bu sene de Hac, Kurban Bayramına denk geldi” başlığı gibi. İstedikleri zaman bize milli ve manevi değerlerimize küfrettiler. İstedikleri gibi yansıttılar.     

 

Bizde internet medyacılığına yeni bir nefes getirmek, karaya kara aka ak demek için bu işe girdik. Çünkü "Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır"ı destur edindik. Gerçi imanın en zayıf halkasıdır ama en azından onu yapabilelim dedik.

 

Elbette ki hatalarımız olacaktır. Şimdiden yapacağımız hatalarımız için sizden özür diliyoruz.

 

Bizim amacımız yeni bir nefes yeni bir soluk demiştik amacımız ne kimseyi kırmak nede kimsenin borazancısı olmak. Hiçbir oluşuma, hiçbir kimseye menfaat için eğilmemek.

 

Devamlı kendimizi yenileyerek daha iyiye daha güzele ulaşmaya çalışacağız. Yeniliğe ve sizden gelecek her türlü teklife devamlı açık olacağız.  

 

Sonuç olarak biz büyük bir heyecanla, aşk ve şevkle bu yola çıktık. İnanıyoruz ki bu yolda en büyük destekçimiz siz olacaksınız. Desteğinizi arkamızda buldukça hiç yılmayacağız size layık olmaya çalışacağız.

 

Kalın sağlıcakla...Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siirt56.com sorumlu tutulamaz.

Ad Soyad

Yorum

  • Toplam Yorum
  • 1 / 0 Sayfa 1

YORUMLAR

   METİN56 2010-06-10  
Temiz bir niyetle yola çıktınız.Rabbim sizleri muvaffak etsin,ve de yolundan ayırmasın.
   ŞAKİR 2010-05-31  
YAZINIZ HARİKA
TŞK EDER BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM
KADİM DOSTUN ŞAKİR...

SON YAZILARI

SUSKUNLUĞUMUZ NEDENDİR? ŞEHİRLİ OLMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ ŞEHİDİN ARDINDAN BAŞLARKEN

Ethem Sancak: Artık Zengin Değilim

Ethem Sancak: Artık Zengin DeğilimSancak, 'Eskiden ilk 20 zenginden biriydim, şimdi sondan yirminciyim' - Star Gazetesi ve Kanal 24'ün sahibi iş adamı Ethem Sancak, 2015'te TÜSİAD'ın b

  • 8 yorum
  • 27921 kere okundu

Hakem Yılmaz Butur, Siirt56´yı Ziyaret Etti

Hakem Yılmaz Butur, Siirt56´yı Ziyaret EttiTarafsız haberciliğiyle gönüllere taht kuran Siirt56'yı ziyaret eden Yılmaz Butur, çalışmalarımızda başarılar diledi.

  • 11 yorum
  • 27198 kere okundu

   
Siirt Yerel Medyası, İnternet Haberciliği ve Muhammed Kurt  

KÖŞE YAZARLARIRSS © 2010-2014 Siirt, Siirt56 Haber | Siirt Haberleri
Site içeriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır

Siirt 56