• Şuan Sitemizde 44 Kişi Haber Okuyor.
Siirt Tarımda Büyüyecek

Siirt Tarımda Büyüyecek

2013-12-22 - 16:08
Siirt TSO Başkanı Güven Kuzu Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı ilimiz tarım sanayisine ciddi ölçüde fayda sağlayacaktır

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Güven Kuzu "Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı ilimiz tarım sanayisine ciddi ölçüde fayda sağlayacaktır" dedi.


Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programının ilde tarıma dayalı sanayide faaliyet gösteren üyelere önemli ölçüde fayda sağlayacağını kaydeden Oda Başkanı Kuzu, “Bu desteklemelerden faydalanmaları için değerli üyelerimize çağrıda bulunuyorum. Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı 2015 yılına kadar devam edecektir” dedi.


Kuzu; amaçlarının Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı kapsamında tarım sektöründe geliştirilen yeni teknolojilerin, üyeler tarafından kullanılmasını sağlamak ve yaygınlaştırmak olduğunu ifade etti. 2015 yılına kadar çiftçilerimizin bu projelerden yararlanmaları için her türlü çalışmayı yapacaklarını kaydeden Kuzu, “Üyelerimizin hem işlerini kolaylaştırmak hem de üretim maliyetlerini düşürmek için tarımda kullanılan alet ve teknolojiden yararlanmaları şart. Teknolojiden faydalanmak için, Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programından istifade etmeleri gerekir” dedi.

 


 
Bu haber 3451 defa okundu.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siirt56.com sorumlu tutulamaz.

Ad Soyad

Yorum

HENÜZ YORUM YAPILAMAMIŞ, İLK YORUMU SİZ YAPIN!!!Kategorisine Ait Diğer Haberler

Türkiye'nin en kaliteli petrolü Eruh'ta bulundu

Türkiye'nin en kaliteli petrolü Eruh'ta bulunduEruh ilçesi Bayıryüzü köyü yakınında Doğu Sadak-1 kuyusunda sondaj çalışması yapan özel bir ekip, 2 bin 400 metrede 40 gravitenin üzerinde petrol buldu.

  • 3 yorum
  • 4016 kere okundu

Siirt Tarımda Büyüyecek

Siirt Tarımda BüyüyecekSiirt TSO Başkanı Güven Kuzu Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı ilimiz tarım sanayisine ciddi ölçüde fayda sağlayacaktır

  • 0 yorum
  • 3452 kere okundu

IMF ile bir dönem kapanıyor

IMF ile bir dönem kapanıyorHazine'nin, IMF'ye ödeyeceği son ana para geri ödemesinin tarihi 14 Mayıs olarak belirlendi

  • 0 yorum
  • 5389 kere okunduKÖŞE YAZARLARIRSS © 2010-2014 Siirt56.com - Güncel Siirt Haberleri
Site içeriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır

Siirt 56