• Şuan Sitemizde 56 Kişi Haber Okuyor.
CHP'li Baydar Siirt'e

CHP'li Baydar Siirt'e

2014-07-20 - 15:33
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Metin Lütfü Baydar, Cumhurbaşkanı seçim çalışmaları kapsamında Siirt'e geldi.

Siirt'e gelen Baydar, CHP il binasına geçerek burada partililerle bir araya geldi. Yaklaşan Cumhurbaşkanlığı Seçimleri ile ilgili de açıklamalarda bulunan Baydar, Siirt-Şırnak-Bitlis-Hakkari illerinde sandık başı örgütlenmesini sağlamak için bölge ziyaretleri yaptığını söyledi. Bölge ziyaretinin ilk turunu Siirt'e yaptığını belirten Baydar, Aydınlar ilçesinin isminin Tillo olarak değiştirilmesi ile ilgili en büyük katkının kendisinin olduğunu ifade etti. Değişiklik için meclise ilk önergeyi kendisinin verdiğini kaydeden Baydar, "Ancak bugün AKP'liler bunu sahipleniyor. Israrla üzerinde durduğumuz bir başka konu ise kentte Veysel Karani Tıp Fakültesi'nin kurulmasıdır. Bu proje Siirt'in kaderini değiştirecektir. Buna daAKP'lilere karşı çıkıyor. Gerekçe de bir ilde tıp fakültesi kurulması için nüfusun 700 bin dolayında olması gerekiyormuş. Doğrudur, Siirt Şırnak Hakkari, Hakkari Bitlis'i de içine alacak ve bu bölgelere hitap edecek bir tıp fakültesi Siirt'te kurulmalıdır. Aynı zamanda bölgeye hitap edecek bir tıp merkezi kurulursa büyük bir getirisi olacaktır, bu zor bir şey değil. Bunu yürekten destekliyorum" dedi.

Baydar daha sonra parti yöneticileriyle bir toplantı yaptıBu haber 1813 defa okundu.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siirt56.com sorumlu tutulamaz.

Ad Soyad

Yorum

HENÜZ YORUM YAPILAMAMIŞ, İLK YORUMU SİZ YAPIN!!!Kategorisine Ait Diğer Haberler

Cindi Eren: Seçimlerde Yüzde 20 Oy Bekliyoruz

 Cindi Eren: Seçimlerde Yüzde 20 Oy Bekliyoruz CHP Siirt İl Başkan Yardımcısı Cindi Eren, İhsanoğlu için il genelinde yüzde 20'nin üzerinde oy beklediklerini belirtti.

  • 0 yorum
  • 1836 kere okundu

CHP'li Baydar Siirt'e

CHP'li Baydar Siirt'eCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Metin Lütfü Baydar, Cumhurbaşkanı seçim çalışmaları kapsamında Siirt'e geldi.

  • 0 yorum
  • 1814 kere okundu

CHP Heyeti Siirt'ti Ziyaret Etti

CHP Heyeti Siirt'ti Ziyaret EttiCHP milletvekilleri ve Parti Meclisi üyelerinden oluşan bir heyet, Siirt'e gelerek, Cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu için oy istedi.

  • 0 yorum
  • 1402 kere okundu

CHP Heyeti Siirt'ti Ziyaret Edecek

 CHP Heyeti Siirt'ti Ziyaret EdecekCumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekillerinden oluşan bir heyet, 12 Temmuz 2014 tarihinde Siirt'e geliyor.

  • 0 yorum
  • 2437 kere okunduKÖŞE YAZARLARIRSS © 2010-2014 Siirt56.com - Güncel Siirt Haberleri
Site içeriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır

Siirt 56