• Şuan Sitemizde 36 Kişi Haber Okuyor.
 • Bölge Haber

Atmada bin yıllık buluşma

Atmada bin yıllık buluşma

0000-00-00 - 20:11
Atma ve Atmalı Aşireti mensupları ilk kez Arguvan’nın Gadebela (Güngören) köyünde buluşarak hasret giderdi.

Anadolu’da bin yıllık bir geçmişe sahip Atma ve Atmalı Aşireti mensupları ilk kez Arguvan’nın Gadebela (Güngören) köyünde Malatya Atmalılar Derneğinin organize ettiği buluşmaya katılarak bin yıllık bir hasreti giderdi. Tarihçi araştırmacılar, bin yıllık bir tarihleri bulunan ve 12 oymaklı Kürt boyuna ayrılan Atmalılar Aşireti, yaşadıkları yerlerde Sünnî, Şafi ve Alevî olarak yaşıyor. Tarihçilerin Boylar topluluğundan mürekkep bir konfederasyon olduğu söylediği Rişvav kabîlesine bağlı olan Atmalılar yüzyıllardır Kürmançca konuşuyor. Konfederasyon içerisinde yer alan 12 boyu ise 1- TİLKİLER, 2- KIZIRLI, 3- HAYDARLI, 4- KETİLER, 5- SADAKALAR, 6- KIZKAPANLI, 7- KARAHASANLAR, 8- KARALAR, 9- AĞCALAR, 10- TURUÇLU, 11- KABALAR, 12- MAHKÂNLI olduğu yazılıyor.

İşte bu boylara mensup Atmalı Aşiret üyeleri, Malatya Atmalılar Derneğinin çağrısı üzerine hafta sonunda Arguvan’a geldiler. İlk kez bir araya gelen Atmalıların 23 il den gelen üyerlerin birbirlerine bezemeleri hemen dikkat çekerken, söz alan konuşmacılar, “birbirlerimize benziyormuşuz” demekten kendilerini alamadılar.

Atmalıların buluşmasına 23 İl’de birbirlerinden habersiz kurulan Atmalı Dernekleri ile aşiret reisleri yada temsilcilerinden oluşan yaklaşık 150 kişilik davetlinin yanı sıra Malatya bölgesindeki Atmalılarında katılımıyla etkinliğe yaklaşık 500 Atmalı katıldı. Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan’da gelen misafirleri karşılayarak “ilçemize hoş geldiniz” dileğinde bulundu.

Malatya Atmalılar Derneği Başkanı Mehmet Ali Başıbüyük,  bin yıllık bir geçmişe sahip Atmalıları ilk kez bir araya getiren Atmalılar İlköğretim Okulu olduğunu belirterek, “Bu okulu yapmaya başlarken, internetinde sayesinde Atmalı Amcaoğullarımızla buluşma imkanı bulduk. İlk kez Atmalı Amcaoğullarımızı Atma’da ağırlamanın onurunu yaşıyoruz. Bizi bir araya getiren bu okulun yapımı olmuştur. Şimdi tarihimizi araştıracağız, inançlarımızı ve görüşlerimizi bir kenara bırakarak Atmalılar Aşiretinin tarihini ortaya çıkarmakla birlikte kültürümüzü ve geleneklerimizi yaşatmak için olduğumuz her yerde çalışacağız” dedi.

“ATMALILARIN NÜFÜSÜ MİLYONLARI AŞMIŞTIR”

Arguvan ilçesine gelen Kahramanmaraş Pazarcık’ta yaşayan Atmalıları aşireti reisi ve eski Pazarcık Belediye Başkanı Ali Bozdağ, Atmalıların 12 Boydan oluştuğunu belirterek, “Bin yıllık bir tarihi olan Atmalılar aşiretinin mensuplarıyız. Araştırmalarımıza göre atalarımız bin yıl kadar önce bin 200 çadırla birlikte Horasan’a gelmişler. Bu büyük bir aşiret olduğumuzu gösterir. Atma aşireti 12 boydan yani 12 aileden meydana gelir. Bu 12 boy ya da aile 1515 yılına kadar Alevi inancını yaşamıştır. Bundan sonra bazı boylarımız Sünnileşmiştir. Ama 12 ailemiz ve boyumuz kardeştir. Bu kardeş boyların nüfusu bugün itibariyle milyonları aşmıştır. Ben 4 milyon Atmalı yaşıyor diye tahmin ediyorum” dedi.

“ATMALI DEVLETİN YANINDA OLMUŞTUR”

Pazarcık eski Belediye Başkanı Ali Bozdağ, Kurtuluş savaşında Dedesinin Gaziantep’e ve Maraş’ı işgal eden Faransızlara karşı kurulan Direnişi bizzat örgütleyerek Fransızları püskürttüklerini anlatarak Atatürk’ün dedesini Milletvekili yaptığını anlatarak “Atmalılar tarih boyunca Devletin yanında yer almıştır. Ve bulunduğu her bölge de de lider olmak için mücadele etmiştir” dedi. Bu arada Fransız direnişinin kahramanı Karayılan’ında Atmalı olduğu vurgulanırken, Adıyaman-Gölbaşından gelen Karayılan’ın torunu Kemal Karayılan’da Atmalıların buluşmasına katıldı.

FEDERASYON KURULMASINI İSTEDİLER

Arguvan’ın Kömürlük köyünde yapılan Atmalılar İlköğretim Okulunda ilk kez tanışan Atmalılar, daha sonra Şotik Köyünde yapılan düğün törenini de izleyerek birlikte halay çektiler. Akşam’da Kadebela köyünde düzenlenen etkinliğe katılan Atmalılar, yaptıkları konuşmalarda, 23 ilde bulunan Atma veya Atmalı aşiret mensuplarının tüm derneklerini bir çatı altında toplayacak bir Federasyon kurulmasını isteyerek, tarihçi ve araştırmacıların Atmalıların tarihini ortaya çıkarmaları için birlikte çalışılmasını önerdiler. Atmalılar buluşmasının bundan sonra daha büyük katılımlarla her yıl yapılmasını isteyen Atmalılar, Dayanışma ve birlik beraberlik çağrısı yaptılar. Alavi, Sünni hatta Şafi inancına mensup olduklarını söyleyen Atmalılar, inançların ve siyasal tercihlerin bir kenara bırakılarak Amalıların kültürel yapısının bin yıllık tarihle bugünlere kadar geldiğini anlattılar.

23 İl’den misafir olarak gelen Atmalılar, Güngören (Kadebela) Köyünde yaşayan Atmalılar tarafından evlerde misafir edildiler. Birbirlerine Amcaoğulları diye hitap eden Atmalılar, birbirlerine benzeömeleriyle de dikkat çektiler.

İŞTE BİN YIL SONRA BİR ARAYA GELEN ATMALILAR:

Kahramanmaraş Pazarcık eski Belediye Başkanı ve Aşiret reisi Ali Bozdağ,Pazarcık-Kahramanmaraş Atmalıspor Derneği Başkanı Mehmet Kanışirin, Elbistan’dan iş adamı Şaban Erdoğan, Ali Gültekin Biniş,Pazarcık Mağıkan Köyü Muhtarı Seydi Karalı,Adıyaman Suvarlı’dan Arafettin Mutlu, Gaziantep Şahinbey’den Karaca Yapışkan, Gaziantep-Nurdağı Yaylacık köyünden Ökkeş Kavak,Gaziantep Nurdağı- Atmalı köyünden Yazar Mehmet Demir Atmalı, Gaziantep-Nurdağı Atmalı köyü muhtarı Mehmet Karakuş, Gaziantep-İslahiye Atmalı köyünden Tarih öğretmeni İbrahim Uçar ve Hasan Uçar, Gaziantep-Nurdağı Atmalı köyünden Kemal Kılıç, Şanlıurfa-Bozova Atmanlı Dernek Başkanı Aziz Babacan, Şanlıurfa-Suruç Atmanaki köyünden Aziz Aslan, Adıyaman Gölbaşı’dan Gaziantep’te Fransızlara karşı direnişi başlatan Karayılan’ın torunu Kemal Karayılan, Adıyaman-Suvarlı Belediye Başkanı Ömer Bozdağ, Adıyaman Besni’den Karalar köyü muhtarı Başo Yıldırım, Diyarbakır-Kulp’tan Atmanaki Yeşilköyliler Derneği Başkanı Hayrettin Ülgen ve Mehmet Çelik, Mehmet Fidan, Muş-Bulanık’tan Atmanakilerden M.Emin Mutlu, Kars-Ardost’tan Ankara Gölbaşında oturan aileleri temsilen Kadir Karslı, Yozgat-Sorgun, Atmanlı Gönişin köyünden Osman Kaplan ve Hüseyin Atmaz, Yosgat-Akdağmadeni Kartal köyünden Necati Uyanık, Yozgat-Çekerek’ten Cemaloğlu köyü Muhtarı Mustafa Yaşar Şahin,Bitlis-Ahlat Nzik Köyünden Maşallah Karacar, Erzincan-Kemah Atma köyü muhrtarı Nurettin Kutlu, Erzincan-İliç Atma köyü muhtarı Muhlis Tavlı,Konya-Cihanbeyli Sağlık Köyü Muhtarı Osman Akpolat, Gaziantep-İslahiye’den işadamı Mustafa Atmaca, Gaziantep-Yavuzeli’den Ahmet Özdal, Gaziantep-Şehitkamil Mahmatlılar Derneği Başkanı Nafi Çağlar,Antalya-Manavgat Tilkiler Köyü Muhtarı ve Emekli İmam Selahattin Yılmaz, Siirt-Baykan’dan Araştırmacı Menat Kaplan, Gaziantep Barosundan Av. Mehmet Gökdağ, K.Maraş-Pazarcık’tan Ali Delibalta, Ali Taşkın, Av. Ufuk BOzdağ, Mardin-Midyat eski Belediye Başkanı Feramez Aslan, Sivas-Gürün’den Erdoğan Toklu, Ağrı Patnos’tan Atmanaki aşiret ileri gelenlerinden Fesih Cömert, Ağrı-Patnos Ağrı Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet İnci, Siirt-Baykan’dan Bapir Acar, Maraş-Afşin Atmalı Köyü eski muhtarı Derviş Köse,Ağrı-Patnos’tan Lis Müdürü M.Akif Dadaş, Van-Çaldıran’dan Celal Kalay, Siirt-Baykan’dan olup Gaziantep’te oturan Av. Metin Çeliker, Siirt-Kermetik’ten Atmanalı aşiretinden Hasan Açık, Van-Erciş Toprak köyünden Mehmet Emin Dağ, Gaziantep Cemevi Başkanı Hüseyin Karakaş, Erzurum-Pazaryolundan Osman Akpınar, Samsun-Çarşamba Tilkili köyü muhtarı Hasan Öztürk. “Amcaoğulları” diye hitap eden aşiret üyeleri tarihlerinin araştırılmasında birleşerek “Atmalı derneklerin federasyon çatısı altında birleştirilmesini istedi


 

Malatya Güneş Tv
Bu haber 6116 defa okundu.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siirt56.com sorumlu tutulamaz.

Ad Soyad

Yorum

HENÜZ YORUM YAPILAMAMIŞ, İLK YORUMU SİZ YAPIN!!!Bölge Haber Kategorisine Ait Diğer Haberler

Bölge Baroları, İsrail ve IŞİD Saldırılarını Kınadı

Bölge Baroları, İsrail ve IŞİD Saldırılarını KınadıDoğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Barolar Birliği, İsrail ve IŞİD'in saldırılarını kınadı.

 • 0 yorum
 • 2475 kere okundu

Bakan Eker'in Projesi Meyve Vermeye Başladı

 Bakan Eker'in Projesi Meyve Vermeye BaşladıGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker tarafından başlatılan Diyarbakır Batman Siirt Kalkınma Projesi ile 6 bin 224 dönüm alanda 483 donanımlı meyve bahçesi oluşturuldu Proje Koordinatörü Akbaş: "Önümüzdeki yıllarda bölge önemli bir meyve üretim alan

 • 1 yorum
 • 2326 kere okundu

SOLİN VE MİRHAT, 18 AY SONRA İLK KEZ ANNELERİNE SARILIP YATTI

SOLİN VE MİRHAT, 18 AY SONRA İLK KEZ ANNELERİNE SARILIP YATTITahliye edildikden sonra Şırnak’ın Cizre İlçesi’ndeki evine gelen ve hasta iki çocuğuna sarılıp bir an bile bırakmayan Hanım Onur, yaşadıklarını anlattı

 • 0 yorum
 • 9457 kere okundu

Şırnak'taki 1 Milyar Dolarlık İhracatın Sırrı

Şırnak'taki 1 Milyar Dolarlık İhracatın Sırrı81 ilin yaptığı ihracat rakamlarına bakıldığında en dikkat çekici ‘gelişme'nin Şırnak'ta yaşandığı anlaşılıyor. Ancak rakamlarına detayına bakıldığında durumun gerçekte öyle olmadığı kısa sürede açığa çıkıyor.

 • 1 yorum
 • 10129 kere okundu

Doğu ve Güneydoğuda Elektrik Fiyatları Düşecek

Doğu ve Güneydoğuda Elektrik Fiyatları DüşecekBaşbakan Tayyip Erdoğan, TESK’in istişare toplantısında Palandöken’in talebi üzerine Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde elektrik tarifelerinin işyeri tarifesinden konut tarifesine geçmesi gibi uygulamaların yapılabileceğini söyledi

 • 9 yorum
 • 14476 kere okundu

Leyla Zana'nın Diyarbakır Mitinginde Olaylar Çıktı

Leyla Zana'nın Diyarbakır Mitinginde Olaylar Çıktıİbrahim Oruç'un mezarını ziyaret ederken, yapılan ziyaret sonrası sokaklar yine savaş alanına döndü.

 • 3 yorum
 • 12187 kere okundu

Elazığ Ak Parti Milletvekili Adaylarına Tepkiler Dinmiyor

Elazığ Ak Parti Milletvekili Adaylarına Tepkiler DinmiyorAk Parti’de milletvekili aday listelerine tepkiler devam ediyor.Ak Parti Elazığ İl, Merkez ilçe yönetim kurulunda yaşanan istifaların ardından, şimdi de gençlik kolları yönetiminden 12 kişi istifa etti

 • 3 yorum
 • 13151 kere okundu

CHP Adayı Ali Özcan Elazığ'da

CHP Adayı Ali Özcan Elazığ'daCHPmilletvekili aday Ali Özcan, uçakla geldiği Elazığ`da CHP milletvekili adayları Mustafa Kemal Atikeler, Mehmet Çalışkan, Hülya Ülkü, Mustafa Ünsal Karatepe ile kalabalık bir partili grup tarafından Elazığ Havaalanı`nda karşılandı. Kalabalık bir konvoy

 • 1 yorum
 • 13153 kere okundu

Muş´ta Patlama 1 Yaralı

Muş´ta Patlama 1 YaralıMuş'ta, 12 yaşındaki bir çocuk, arazide bularak eve getirdiği cismin patlaması sonucu yaralandı.

 • 1 yorum
 • 12519 kere okundu

YSK Protestosunda Polis İş Makinelerini Taşladı

YSK Protestosunda Polis İş Makinelerini TaşladıYSK'nın, BDP adaylıklarını veto etmesi büyük tepki yarattı. Birçok şehirde meydanlara çıkan BDP'liler polisle çatıştı. Bismil'de bir kişi hayatını kaybetti.

 • 1 yorum
 • 11447 kere okundu

Bilmil'de Neler Oluyor

Bilmil'de Neler OluyorDiyarbakır’ın Bismil ilçesinde düzenlenen izinsiz gösterilerde çıkan olayda ölen İbrahim Oruç’un göğüsünün sol tarafına isabet eden tek mermiyle yaşamını yitirdiği tespit edildi.

 • 2 yorum
 • 11570 kere okundu

Yüksekova Karıştı

Yüksekova KarıştıKepenklerin kapalı olduğu Hakkari'nin Yüsekova İlçesi'nde öğlen saatlerine doğru yine olaylar çıktı

 • 1 yorum
 • 11466 kere okundu

BDP Batman'da Ayrı 23 Nisan Kutlayacak

BDP Batman'da Ayrı 23 Nisan KutlayacakBDP'li Serhat Temel, 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın kentte yapılacak alternatif kutlamayı, sivil itaatsizlik eylemleri kapsamında gerçekleştireceklerini söyledi

 • 2 yorum
 • 5930 kere okundu

Hadım Yasası Geliyor

Hadım Yasası GeliyorTartışmalara neden olan hadım yasa tasarısı, Meclis Adalet Komisyonu'nda kabul edildi

 • 2 yorum
 • 5922 kere okundu

Erin, Siirt´teki KOBİ´lere Çağrıda Bulundu

Erin, Siirt´teki KOBİ´lere Çağrıda BulunduDEDİKODULARI BIRAKIP BU FIRSATLARI DEĞERLENDİRELİM

 • 3 yorum
 • 5514 kere okundu

Sanayi Bakanı Ergün: Yerli otomobili yapanın heykeli dikilir

Sanayi Bakanı Ergün: Yerli otomobili yapanın heykeli dikilirYerli otomobili yapanın heykeli dikilir

 • 3 yorum
 • 8309 kere okundu

"Hasankeyf'i Halka Açın "Kampanyası Sonuç Verdi

Hasankeyf Ören Yeri ve Su Kenarındaki Çardak Restoranlar Kapatılması Üzerine Hasankeyf'i Yaşatma Girişiminin İmza Kampanyası Sonuç Verdi.

 • 1 yorum
 • 150 kere okundu

O Yazıya Protesto

O Yazıya ProtestoPosta Gazetesi Önündeki Protestoya Polis Müdahale Etti

 • 0 yorum
 • 3830 kere okundu

İmamlardan besmeleli, ezanlı açıklama

İmamlardan besmeleli, ezanlı açıklamaİmamlardan besmeleli, ezanlı açıklama

 • 1 yorum
 • 3988 kere okundu

DÜNYA TV DENGÊ GEL (HALKIN SESİ) EKİBİ SİİRT´TEYDİ

DÜNYA TV DENGÊ GEL (HALKIN SESİ) EKİBİ SİİRT´TEYDİBarış, birlik, sevgi mesajları fışkıran, kimseyi ötekileştirmeden yayın yapan, kırıcı ve üzücü hiçbir unsura yer vermeden evlerde kendisine yer edinen bir ekran olan ve Gaziantep’ten yayın yapan Türkiye'nin ilk özel Kürtçe televizyonu Dünya TV programları

 • 4 yorum
 • 14864 kere okundu

Nusaybin Savaş Alanına Döndü

Nusaybin Savaş Alanına Döndüİranlı PKK'lı için sağlık ocağı ile polis panzerini molotof yağmuruna tuttular!

 • 2 yorum
 • 4025 kere okundu

DİKA Yeni Takım Arkadaşlarını Buldu

DİKA Yeni Takım Arkadaşlarını BulduDicle Kalkınma Ajansı, 22 Kasım – 03 Aralık 2010 tarihleri arasında başvuruları kabul edilen personel alım ilanıyla 12 Uzman, 1 iç denetçi, 1 hukuk müşaviri, 1 bilgi işlem sorumlusu (destek personel) alımı sürecini tamamlamıştır. İstihdam edilecek toplam

 • 2 yorum
 • 3496 kere okundu

DİKA´DA 2010 YILI PERSONEL ALIM BAŞVURU SONUÇLARI

DİKA´DA 2010 YILI PERSONEL ALIM BAŞVURU SONUÇLARIDicle Kalkınma Ajansı'nın 2010 Yılı Personel Alım ilanına başvuran adaylar arasında yapılan ön değerlendirme sonucu mülakata girmeye hak kazanan adaylar açıklanmıştır

 • 9 yorum
 • 5322 kere okundu

Dicle Kalkınma Ajansı 15 Personel Alacak

Dicle Kalkınma Ajansı 15 Personel AlacakDicle Kalkınma Ajansı 15 Personel Alacak

 • 3 yorum
 • 5933 kere okundu

TARIM TV Yayın Hayatına Başladı

TARIM TV Yayın Hayatına BaşladıTarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın Web Tarım Televizyonu yayın hayatına başladı.

 • 3 yorum
 • 6928 kere okundu

Siirt - Bitlis Arası Yol Çalışması Devam Ediyor

Siirt - Bitlis Arası Yol Çalışması Devam EdiyorBitlis Valisi Nurettin Yılmaz, yapımı devam eden Bitlis Diyarbakır karayolunun Siirt sınırına kadar olan yaklaşık 45 kilometrelik yolun bu yıl sonuna kadar kısmen ulaşıma açılacaklarını söyledi.

 • 4 yorum
 • 9539 kere okundu

Başkan Sadak DİKA´nın Ekim Ayı Toplantısına Katıldı

Başkan Sadak DİKA´nın Ekim Ayı Toplantısına KatıldıBaşkan Sadak DİKA’nın Ekim Ayı Toplantısına Katıldı

 • 0 yorum
 • 5527 kere okundu

Siirtliler Derneği, Diyarbakır Valisini Ziyaret Etti

Siirtliler Derneği, Diyarbakır Valisini Ziyaret EttiDİYARBAKIR’DAKİ SİİRTLİLER DERNEĞİ VALİ MUSTAFA TOPRAK’I ZİYARET ETTİ

 • 2 yorum
 • 7900 kere okundu

Diyarbakır Cezaevi Sempozyumu Sona Erdi

Diyarbakır Cezaevi Sempozyumu Sona ErdiSiirt'in de aralarında bulunduğu çok sayıda il ve ilçede yaşayan Diyarbakır cezaevi çıkışlı 451 kişi ve aileleriyle görüşmeler yapıldığı belirtildi.

 • 3 yorum
 • 3660 kere okundu

Bolu´da TAYAD´lılara saldırı

Bolu´da TAYAD´lılara saldırıTAYAD’lılara Mehter marşıyla saldırdılar

 • 11 yorum
 • 5332 kere okundu

Şırnak´ta 6 Kişi Gözaltına Alındı

Şırnak´ta 6 Kişi Gözaltına AlındıEruh Belediye Başkanvekili olduğu iddia edilen Z.A.'nın da bulunduğu 5 kişi daha, gözaltına aldı.

 • 1 yorum
 • 4734 kere okundu

Rize-Mardin otoyol projesi için 15 ilin ticaret odası başkanları toplandı

Rize-Mardin otoyol projesi için 15 ilin ticaret odası başkanları toplandıTürkiye'nin kuzeyini güneyle birleştirecek, Karadeniz'in Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile bağlantısını sağlayacak Rize-Mardin otoyol projesine destek sağlamak için Mardin Ticaret ve Sanayi Odası 15 Oda başkanını bir araya getirecek.

 • 29 yorum
 • 7522 kere okundu

Askerlik Düştü, Tek Tip Askerlik Geliyor

Askerlik Düştü, Tek Tip Askerlik GeliyorHükümet, askerliği 9 aylık süreye çeken 'Tek tip' tasarısını 1 Ekim'de Meclis'e getirecek. Böylelikle kışlada süre eşitlenecek.Yasa çıkar çıkmaz, yüzlerce asker de erken terhis olacak.

 • 1485 yorum
 • 503795 kere okundu

Doğu´yu Yeşil Kart Ayakta Tutuyor

Doğu´yu Yeşil Kart Ayakta Tutuyor BÜYÜKŞEHİRLERDE GÜVENCESİZ KİŞİ SAYISI FAZLA

 • 2 yorum
 • 4748 kere okundu

İstanbul´u almak için 10 dev yarışta

İstanbul´u almak için 10 dev yarıştaBoğaziçi Elektrik, İstanbul Avrupa Yakası’nı, Gediz Elektrik Dağıtım İzmir ve Manisa illerini, Trakya Elektrik Dağıtım Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’ı, Dicle Elektrik Dağıtım ise Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt, Şırnak illerini kapsıyor.

 • 3 yorum
 • 3587 kere okundu

Mardin´de mayın tuzağı: Üç Şehit

Mardin´de mayın tuzağı: Üç ŞehitPKK'lı teröristler Nusaybin'de karakola hazır beton taşıyan iki kamyonu yaktı. Yardıma gelen askerlere kurulan mayın tuzağında üç uzman çavuş hayatını kaybetti

 • 1 yorum
 • 5616 kere okundu

Atmada bin yıllık buluşma

Atmada bin yıllık buluşmaAtma ve Atmalı Aşireti mensupları ilk kez Arguvan’nın Gadebela (Güngören) köyünde buluşarak hasret giderdi.

 • 7 yorum
 • 6117 kere okundu

Özel Harekatçılar Doğu ve Güneydoğuya Kaydırıldı

Özel Harekatçılar Doğu ve Güneydoğuya Kaydırıldıİstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki Özel Harekat polisleri Doğu ve Güneydoğu'daki illere geçici görevle gönderildi.

 • 1 yorum
 • 6125 kere okundu

TCDD´den Gençlere Yeni Uygulama

TCDD´den Gençlere Yeni UygulamaTCDD’DEN GENÇLERE YENİ UYGULAMA

 • 2 yorum
 • 4636 kere okundu

PARO Yıldızlar Topluluğunun Yeni Yıldızı: YURTİÇİ KARGO

PARO Yıldızlar Topluluğunun Yeni Yıldızı: YURTİÇİ KARGOPARO YILDIZLAR TOPLULUĞUNUN YENİ YILDIZI: YURTİÇİ KARGO

 • 3 yorum
 • 5075 kere okundu

Ethem Sancak: Artık Zengin Değilim

Ethem Sancak: Artık Zengin DeğilimSancak, 'Eskiden ilk 20 zenginden biriydim, şimdi sondan yirminciyim' - Star Gazetesi ve Kanal 24'ün sahibi iş adamı Ethem Sancak, 2015'te TÜSİAD'ın b

 • 23 yorum
 • 226083 kere okundu

Hakem Yılmaz Butur, Siirt56´yı Ziyaret Etti

Hakem Yılmaz Butur, Siirt56´yı Ziyaret EttiTarafsız haberciliğiyle gönüllere taht kuran Siirt56'yı ziyaret eden Yılmaz Butur, çalışmalarımızda başarılar diledi.

 • 25 yorum
 • 200084 kere okundu

   
Siirt Yerel Medyası, İnternet Haberciliği ve Muhammed Kurt  

KÖŞE YAZARLARIRSS © 2010-2014 Siirt, Siirt Haber | Haberleri | Haberler
Site içeriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır

Siirt 56