• Şuan Sitemizde 75 Kişi Haber Okuyor.
Reklam
  • Ahmed Arıtürk

  • Gazeteci, Şair ve Yazar

  • 1619

Ahmed Arıtürk

İBRAHİMLERİ KISKANMAK!

İbrahimleri kıskanmak güzeldir. Nemrutların, Firavunların zulümlerine karşı isyan bayraklarını açanların unvanlarıdır İBRAHİM! Putperestliğin en yaygın olduğu, "TANRI" denilerek tapıldıkları zaman dilimlerinde, Putların boyunlarına ip takarak yerlerde süründürenler, İbrahimlerdir. İbrahimler: "Kendilerini korumaktan âciz putlar satıyorum! Alan var mı!" diye sokak-sokak dolaşarak, putlarla alay edenlerdir. 

İbrahimler korkusuzdurlar, cesurdurlar, yüreklidirler! Onları yakmak için yığılan dağlar gibi odunların yakılan alevleri arasına mancınıkla atılacakları zaman dahi mütevekkildirler. Hazret-i Cebrail'in yardım teklifini bile kabul etmeyecek kadar yüreklidirler. "Allah halimizi görüyor. Ne yapacaksa, O yapar!" derler!
 
İbrahimler, gerektiği zamanlarda ve mekânlarda, ölüme alay ederek giderler. "Bir gül bahçesine girer gibi" kara toprağın altına girerler. Çünkü bize göre "kara toprak" görünen, şehitler için gerçekten BİR GÜL BAHÇESİDİR. Bunu bilir, bunu hissederler. Çünkü ölmeden önce nefislerini öldürmüşlerdir.
 
İbrahimler hep vardır. Dünya var oldukça da, var olmaya devam edeceklerdir. Çünkü her devirde Nemrutlar, Firavunlar, Hamanlar, Karunlar vardır. İbrahimler olmazsa, bu zalimlere karşı kimler mücadele verecek, kimler göğüslerini siper edecekler!
 
Kıskançlık zahiren kötü bir fiil gibi görünse bile, bazı hallerde kıskanç olmak güzelliktir, diriliktir. İşte, kıskanılması gereken hallerden biri de İBRAHİMLERİ, İBRAHİM GÖNÜLLÜLERİ KISKANMAKTIR!
 
Kıskançlığın, bazı durumlarda gerekli olacağının işaretini bizzat Peygamber Efendimiz HAZRET-İ MUHAMMED (O’na, al ve ashabına salât ve selâm olsun) vermiştir. "Sa'ad kıskançtır, Ben Sa'ad'tan kıskancım. Allah, ikimizden de daha kıskançtır" mealindeki hâdis-i şerifinin hikmetini bilmek gerekir.
 
Şimdi, ben de açık bir şekilde "FİLİSTİN ŞEHİDİMİZ İBRAHİM BİLGEN'İN ÖLÜMÜNÜ KISKANDIM" dersem, kendim için de böyle bir ölüm (ÖLÜMSÜZLÜK) dilersem, "Ne kadar kıskanç biri!" mi diyeceksiniz, yoksa "ALLAH SANA DA BÖYLE BİR ÖLÜM NASİP ETSİN" diye duada mı bulunacaksınız! ALLAH RIZASI İÇİN dua edecekseniz: "ALLAH, SANA DA BÖYLE BİR ŞEHADET NASİP ETSİN" deyiniz!
 
Ölümüyle (ŞEHADETİYLE) bizleri kıskandıran İBRAHİM BİLGEN kardeşim, AZİZ RUHUN ŞAD OLSUN!

Ahmed ARITÜRK / SiirtteHürriyet.com
05.06.2010Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siirt56.com sorumlu tutulamaz.

Ad Soyad

Yorum

  • Toplam Yorum
  • 1 / 0 Sayfa 1

YORUMLAR

SON YAZILARI

GELİN KARDAŞLAR HEP BİRLİK OLALIM! KİM DAHA BÜYÜK! İşleri, Allah’a Havale Etmek! “ÇALIŞIYOR YA, İSTERSE HIRSIZ OLSUN!” ZENGİN DAMATLAR!!! IŞİD Militanları Ağabeylerini Zora Sokmazlar! “Il Kar’a, Tıftığor Fi Dambokut Ğelite!” Cumhurbaşkanlığı Adayları Belli Olurken! Siirtliler, Neden Göç Ediyorlar! FAİZ LOBİSİ Mİ KAZANDI

Ethem Sancak: Artık Zengin Değilim

Ethem Sancak: Artık Zengin DeğilimSancak, 'Eskiden ilk 20 zenginden biriydim, şimdi sondan yirminciyim' - Star Gazetesi ve Kanal 24'ün sahibi iş adamı Ethem Sancak, 2015'te TÜSİAD'ın b

  • 8 yorum
  • 27712 kere okundu

Hakem Yılmaz Butur, Siirt56´yı Ziyaret Etti

Hakem Yılmaz Butur, Siirt56´yı Ziyaret EttiTarafsız haberciliğiyle gönüllere taht kuran Siirt56'yı ziyaret eden Yılmaz Butur, çalışmalarımızda başarılar diledi.

  • 11 yorum
  • 27125 kere okundu

   
Siirt Yerel Medyası, İnternet Haberciliği ve Muhammed Kurt  

KÖŞE YAZARLARIRSS © 2010-2014 Siirt, Siirt56 Haber | Siirt Haberleri
Site içeriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır

Siirt 56