• Şuan Sitemizde 62 Kişi Haber Okuyor.
Reklam
  • Ahmed Arıtürk

  • Gazeteci, Şair ve Yazar

  • 806

Ahmed Arıtürk

İŞLERİ, ALLAH’A HAVALE ETMEK!

Yılardan beri İsrail, Filistinlileri eziyor, başlarına füzeler, bombalar yağdırıyor. Bir süreden beri cereyan eden katliamlar, elbette ilk olmadıkları gibi, son olaylar da olmayacaktır. Yine kendimi bildim bileli, katliamlar karşısında millet olarak hep sokaklara dökülüyor, bağırıp, çağırıyoruz, İsrail’i tel’in ve takbih ediyoruz. Ama değişen bir şey yok! Aynı tas, aynı hamam. Filistinli Müslümanlar şehit edildikleriyle kalıyorlar!Bu mübarek Ramazan ayında, diğer katliam olaylarında olduğu gibi, yine milyonlarca Müslüman’ın elleri göğe kalkmış, Filistinlilerin kurtuluşu ve İsrail’in helaki için dua edilmiştir. Amma velakin ne Filistinliler katliamlardan kurtuldu, ne de İsrail helak oldu! İnsan, düşünmeden edemiyor. Yüce Allah, bunca Müslüman’ın dualarını neden kabul etmiyor, diye!

İşlin aslı bu değil. Dua etmekle, Filistinliler, İsrail’in zulmünden kurtarılamaz! Filistinliler, bugün Gazze’de şehit edilirlerken bağırıp çağırmakla, gıyabi cenaze namazlarını kıldırmakla, onlara destek vermiş olamayız! Bu, kendi kendimizi aldatmamızdan, kendi kendimize teselli bulmamızdan ibarettir.Peki, Yüce Allah, neden bunca Müslümanların dualarını kabul etmiyor, derseniz! Onun cevabı basit! Çünkü Müslümanlar olarak bu işte samimi değiliz. Özellikle, halkları Müslüman ülkelerin yönetimleri ikili oynuyorlar. Bir taraftan İsrail karşıtı görünürlerken, diğer taraftan, siyasetlerini, İsrail’in çıkarlarına göre şekillendiriyorlar. İsril’i tel’in ve takbih ediyorlar amma, ülkelerindeki üsleri ABD’nin ve dolayısıyla İsrail’in hizmetinde kullandırıyorlar. Jetlerinin yakıtlarının ve diğer birçok ikmal malzemelerinin ülkelerinden sevkine seyirci kalıyorlar. İsrail’i kınıyorlar, lâkin, ülkelerinde İsrail ürünlerini kullandırarak, mali açıdan destek veriyorlar. (Ey İsrail, haddini bil!) diye bağırıp çağırmakla, beddua etmekle İsrail’i hizaya getirmek elbette ki mümkün değildir. Bırakın İsraillilerin, Müslümanları kırmasını, Müslüman geçinenler, din adına birbirlerini kırıp geçerlerken, el açıp yalvarmamızın ve (Ey Allah’ım, İsrail’i Kahhar adınla kahreyle!) dememizin ne hükmü var!Müslüman geçinen terör örgütü IŞİD’in, Irak ve Suriye’de gerçekleştirdiği katliamların, İsrail’in, Gazze’de gerçekleştirdiği katliamlardan daha beter olduğunu söylersek, yalan olmaz!

Gerçek olan şu ki, İsrail’in zulmüne karşı çıkmak  konusunda samimi değiliz. Müslüman halklar, samimi olabilirler amma, sıra devletlere gelince, samimiyetin (S)si bile yok! Herhangi bir Müslüman ülke, gerçek anlamda Filistinlilere destek vermek isteyecek olursa ABD’den kendisine anında bir (Höt! Otur oturduğun yerde!) ikazı çekilir, halkı Müslüman hiçbir ülkenin yöneticileri de, ABD’nin ikazını görmezden gelemez! Evet, işi yine Allah’a havale edelim de, önce, Filistin davasında halkı Müslüman ülkelerin yöneticileri samimi olsunlar. Yöneticiler, halklarını kandırabilirler lâkin, Allah’ı kandıramazlar! Bir taraftan, İsrail’den (Cesaret madalyası!) alacaksınız, diğer taraftan, bu saldırgan ülkeye karşı olduğunuzu beyan edeceksiniz. Kusura bakılmasın amma, saf ve aptal olanlardan başka kimseler bunu yemez!Hem, (Deveni bağla, sonra tevekkül et!) fermanını asla unutmayalım. Kuru tevekkül ve beddualarla Allah’ı kandıramayız!
 


Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siirt56.com sorumlu tutulamaz.

Ad Soyad

Yorum

  • Toplam Yorum
  • 1 / 0 Sayfa 1

YORUMLAR

SON YAZILARI

GELİN KARDAŞLAR HEP BİRLİK OLALIM! KİM DAHA BÜYÜK! İşleri, Allah’a Havale Etmek! “ÇALIŞIYOR YA, İSTERSE HIRSIZ OLSUN!” ZENGİN DAMATLAR!!! IŞİD Militanları Ağabeylerini Zora Sokmazlar! “Il Kar’a, Tıftığor Fi Dambokut Ğelite!” Cumhurbaşkanlığı Adayları Belli Olurken! Siirtliler, Neden Göç Ediyorlar! FAİZ LOBİSİ Mİ KAZANDI

Ethem Sancak: Artık Zengin Değilim

Ethem Sancak: Artık Zengin DeğilimSancak, 'Eskiden ilk 20 zenginden biriydim, şimdi sondan yirminciyim' - Star Gazetesi ve Kanal 24'ün sahibi iş adamı Ethem Sancak, 2015'te TÜSİAD'ın b

  • 8 yorum
  • 467 kere okundu

Hakem Yılmaz Butur, Siirt56´yı Ziyaret Etti

Hakem Yılmaz Butur, Siirt56´yı Ziyaret EttiTarafsız haberciliğiyle gönüllere taht kuran Siirt56'yı ziyaret eden Yılmaz Butur, çalışmalarımızda başarılar diledi.

  • 11 yorum
  • 614 kere okundu

   
Siirt Yerel Medyası, İnternet Haberciliği ve Muhammed Kurt  

KÖŞE YAZARLARIRSS © 2010-2019 Siirt, Siirt56 Haber | Siirt Haberleri
Site içeriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır

Siirt 56