• Şuan Sitemizde 65 Kişi Haber Okuyor.
Reklam
  • Ahmed Arıtürk

  • Gazeteci, Şair ve Yazar

  • 858

Ahmed Arıtürk

“ÇALIŞIYOR YA, İSTERSE HIRSIZ OLSUN!”

Zenginin parası züğürdün çenesini yorar dedikleri gibi bir dostumuzla takıştık. Aşırı müptelası olduğu bir siyaset adamıyla ilgili İsviçre’de gizli hesaplarda parası olduğuna dair yayınlanan haberleri anımsatarak bu haberlere tepkisinin ne olduğunu sordum. Aşırı tutkunu olduğu siyasi için ilginç bir yorum yaptı:
-Çalışıyor ya, isterse çalsın!
Bir kimsenin kamu hizmeti yaparken çalıştığı için ÇALMASININ mubah görülebileceğine böylece ilk defa şahit oldum. Oysa ne dinen, ne de yasal olarak ÇALIŞIYOR OLMAK, bir kimseye ÇALMAK hakkını vermez. Böyle bir durum dinen GÜNAH, yasal olarak SUÇTUR! Gerçi durumunu tartıştığımız kişinin İsviçre Bankalarında gizli hesabı olduğunu kesin olarak bilmiyoruz. Ancak, medyaya yansıdığı kadarıyla öğrendik. Yalan da olabilir, doğru da. Dileriz ki yalan olur böylece DİNEN GÜNÜHKAR, YASAL OLARAK SUÇLU duruma düşmemiştir. Üstelik GIYBET edildiği için büyük sevaplar da kazanmıştır!(Rüşvetin belgesi olmaz!) sözünde olduğu gibi hırsızlıkları, rüşvetleri, dalavereleri kanıtlamak elbette kolay değildir, hatta imkânsız gibidir. Bu bakımdan tartıştığım arkadaşım bana “çalışıyor ya, isterse çalsın!” diyeceği yerde “BU KANITLANMAMIŞ KURU BİR İFTİRADIR!” deseydi, hatta daha da ileriye giderek “Sen de iftiraya ortak oluyorsun!” demek suretiyle bana da çıkışsaydı, gerçekten haklı bir tavır sergilemiş olacaktı.

Böyle düşünenler yanında, bir de (Dini takviye için para gerekli. Para olacak ki, şeriatı getirebilsin!) düşüncesinde olanlar da az değil. Aynı konuyu bir Yazara sormuşlar, demiş ki:
-O çalmaz, olsa olsa zekat paralarını toplayarak fakirlere dağıtmak işini yükümlenmiştir! 
Diyeceğimiz şu ki ne kadar gayretli çalışırsa çalışsın, ne kadar yararlı hizmetler üretirse üretsin ÇALIŞKAN OLMAK, HİÇ KİMSEYE ÇALMAK HAKKINI VERMEZ! Böyle bir müdafaa ne dini açıdan ne de yasal olarak geçerli değildir. “Çalışıyor ya, isterse hırsız olsun!” düşüncesinde olanların dikkatlerine!
 


Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siirt56.com sorumlu tutulamaz.

Ad Soyad

Yorum

  • Toplam Yorum
  • 1 / 0 Sayfa 1

YORUMLAR

SON YAZILARI

GELİN KARDAŞLAR HEP BİRLİK OLALIM! KİM DAHA BÜYÜK! İşleri, Allah’a Havale Etmek! “ÇALIŞIYOR YA, İSTERSE HIRSIZ OLSUN!” ZENGİN DAMATLAR!!! IŞİD Militanları Ağabeylerini Zora Sokmazlar! “Il Kar’a, Tıftığor Fi Dambokut Ğelite!” Cumhurbaşkanlığı Adayları Belli Olurken! Siirtliler, Neden Göç Ediyorlar! FAİZ LOBİSİ Mİ KAZANDI

Ethem Sancak: Artık Zengin Değilim

Ethem Sancak: Artık Zengin DeğilimSancak, 'Eskiden ilk 20 zenginden biriydim, şimdi sondan yirminciyim' - Star Gazetesi ve Kanal 24'ün sahibi iş adamı Ethem Sancak, 2015'te TÜSİAD'ın b

  • 8 yorum
  • 467 kere okundu

Hakem Yılmaz Butur, Siirt56´yı Ziyaret Etti

Hakem Yılmaz Butur, Siirt56´yı Ziyaret EttiTarafsız haberciliğiyle gönüllere taht kuran Siirt56'yı ziyaret eden Yılmaz Butur, çalışmalarımızda başarılar diledi.

  • 11 yorum
  • 614 kere okundu

   
Siirt Yerel Medyası, İnternet Haberciliği ve Muhammed Kurt  

KÖŞE YAZARLARIRSS © 2010-2019 Siirt, Siirt56 Haber | Siirt Haberleri
Site içeriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır

Siirt 56