• Şuan Sitemizde 58 Kişi Haber Okuyor.
Reklam
  • Ahmed Arıtürk

  • Gazeteci, Şair ve Yazar

  • 172

Ahmed Arıtürk

ZENGİN DAMATLAR!!!

 (7 yıldan beri Çankaya’da yan gelip yatan) Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, Cumhurbaşkanlığı makamından ayrıldıktan sonra, yerleşmek için  İstanbul’un Anadolu yakasında Boğaza nazır kale gibi bir köşk aldığı söylentileri medyada yer aldı. Ancak, haberin yanlış olduğu, bahse konu villanın, Gül’ün Damadı Mehmet Sarımermer’e ait bulunduğu, buna rağmen Cumhurbaşkanının Çankaya’dan sonra bu köşke yerleşebileceği açıklandı.Abdullah Gül’ün Damadı Mehmet Sarımermer’in SOLİD gayrimenkul şirketi sahiplerinden olduğunun da altını çizelim. 


Abdullah Gül’ün, Kanlıca sırtlarında Hıdiv Kasrı’nın üst kısmında yer alan lüks bir siteden satın aldığı öne sürülen 5 dönümlük arazi içindeki villanın boy-boy fotoğrafları da yayınlanmıştı. Boğaz’ın en gözde yerlerinden olan Hıdiv Kasrı’na ve Boğaz’a hâkim manzarasıyla dikkat çeken ve Gül’ün yakın akrabalarının da yaşadığı öğrenilen Hıdiv Evleri olarak bilinen sitedeki villalar, Turgut Özal döneminde, Şehmuz Tatlıcı tarafından yapılıp satılmıştı.Sitenin dış duvarları kamera sistemi ile gözetlenirken, girişinde de sıkı güvenlik önlemi bulunuyor. Görev süresi 28 Ağustos’ta dolacak olan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bu tarih itibariyle hem Dışişleri Bakanlığı hem de Cumhurbaşkanlığı dönemi boyunca yaklaşık 11 yıldır kullandığı Dışişleri Konutu’nu boşaltacak.Toplam 28 villanın yer aldığı ve helikopter pistinin de bulunduğu sitede, 4.5 katlı villadan sadece 2 tane bulunuyor. Kanlıca’da HMB Villaları ya da Tatlıcı Villaları olarak bilinen sitedeki villalar A, B, C ve D olmak üzere 4 tipten oluşuyor.

Gül’ün komşuları arasında TÜSİAD eski Başkanlarından Tuncay Özilhan, işadamı Yücel Kurttepeli ve Fenerbahçe eski Teknik Direktörü Aykut Kocaman bulunuyor. Emlakçılar sitedeki villaların satışını, “Kanlıca’da yeşilliklerle çevrili, 103 bin metrekare arsa üzerine kurulu 28 villadan oluşan Tatlıcı Villaları’nda 810 metrekare kullanım alanlı, B tipi kısmi Boğaz manzaralı villa. Villanın kendine ait yüzme havuzu, iki adet tenis kortu, açık otoparkı, asansörü mevcuttur” ifadesinin yer aldığı ilanlarla yapıyor. Satış ilanında sitenin konumu uydudan gösteriliyor. Söz konusu Kanlıca Tatlıcı Villaları 103 bin metrekare üzerinde 28 villadan oluşuyor. Burası, Boğaziçi’nin en prestijli sitelerinden biri. Gül’e ait olduğu öne sürülen B tipi villa, 1000 metrekare kullanım alanlı, müstakil yüzme havuzlu bir yer. Biz de, Türkiye Cumhuriyetine milletvekili, Bakan, Başbakan ve Cumhurbaşkanı olarak hizmet veren Sayın Abdullah Gül’ün kendisine yakışır böyle bir villayı satın almasından dolayı sevinirken ve mutluluk duyarken, bir de ne görelim, Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi haberi yalanlamasın mı!


Nitekim, Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamada, "Bugün bir gazetede yer alan, Sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbul da bir villa aldığına dair haber gerçeği yansıtmamaktadır. Adı geçen villa, Sayın Cumhurbaşkanımıza değil, işadamı damadı Mehmet Sarımermer e aittir.Sayın Cumhurbaşkanımızın, İstanbul a taşınması halinde sözkonusu villada ikamet etmesi seçenekler arasındadır.Kamuoyuna saygıyla duyurulur" Denilmesin mi! Devlete yıllarca hizmet vermiş ve Cumhurbaşkanı Makamına çıkmış olan Sayın Abdullah Gül’ün, oturacağı villanın damadına ait olması, beni gerçekten üzdü. Adam, devlete bunca yıl hizmet vermiş, sonunda damadının villasına yerleşecek ve minneti altında yaşayacak, yazık değil mi!Amma, aklımın almadığı bir başka husus var. Her ne hikmetse, büyük devlet adamlarının damatları ve akrabaları hep zengin oluyorlar. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın olduğu zannedilen villaların da damatlarına ve akrabaları ait olduğu söyleniyor. Allah, böyle zengin damatları her kuluna müyesser etmiyor ki!

Ne diyelim, ALLAH VERGİSİ!!!
 


Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siirt56.com sorumlu tutulamaz.

Ad Soyad

Yorum

  • Toplam Yorum
  • 1 / 0 Sayfa 1

YORUMLAR

SON YAZILARI

GELİN KARDAŞLAR HEP BİRLİK OLALIM! KİM DAHA BÜYÜK! İşleri, Allah’a Havale Etmek! “ÇALIŞIYOR YA, İSTERSE HIRSIZ OLSUN!” ZENGİN DAMATLAR!!! IŞİD Militanları Ağabeylerini Zora Sokmazlar! “Il Kar’a, Tıftığor Fi Dambokut Ğelite!” Cumhurbaşkanlığı Adayları Belli Olurken! Siirtliler, Neden Göç Ediyorlar! FAİZ LOBİSİ Mİ KAZANDI

Ethem Sancak: Artık Zengin Değilim

Ethem Sancak: Artık Zengin DeğilimSancak, 'Eskiden ilk 20 zenginden biriydim, şimdi sondan yirminciyim' - Star Gazetesi ve Kanal 24'ün sahibi iş adamı Ethem Sancak, 2015'te TÜSİAD'ın b

  • 8 yorum
  • 456 kere okundu

Hakem Yılmaz Butur, Siirt56´yı Ziyaret Etti

Hakem Yılmaz Butur, Siirt56´yı Ziyaret EttiTarafsız haberciliğiyle gönüllere taht kuran Siirt56'yı ziyaret eden Yılmaz Butur, çalışmalarımızda başarılar diledi.

  • 11 yorum
  • 597 kere okundu

   
Siirt Yerel Medyası, İnternet Haberciliği ve Muhammed Kurt  

KÖŞE YAZARLARIRSS © 2010-2019 Siirt, Siirt56 Haber | Siirt Haberleri
Site içeriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır

Siirt 56