• Şuan Sitemizde 82 Kişi Haber Okuyor.
Reklam
  • Ahmed Arıtürk

  • Gazeteci, Şair ve Yazar

  • 188

Ahmed Arıtürk

IŞİD MİLİTANLARI AĞABEYLERİNİ ZORA SOKMAZLAR!

Şu tesadüfe bakınız ki, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Cumhurbaşkanlığı adaylığını açıkladığı günün ertesinde, IŞİD adlı terör örgütü, elinde rehine olarak tuttuğu Türk tır şoförlerini serbest bıraktı. Böylece, Ağabeyleri Erdoğan’ın adaylığına bir nevi jest yapmış oldular! Bilindiği gibi Irak ın Musul kentinin kontrolünü ele geçiren Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) militanları 9 Haziran 2014 tarihinde 32 Türk şoförünü rehin almışlardı. 3 Temmuz 2014 tarihi itibarıyla serbest bırakılan tır şoförleri, 3 Temmuz tarihi itibarıyla Türkiye’ye geri döndüler. Çoğunluğu Şanlıurfa, Mardin ile Şırnak ta oturan ve Gaziantep merkezli bir lojistik firmasına bağlı olarak çalışan  TIR şoförleri mazot taşıdıkları Irak ın Musul kentindeki bir termik santralde IŞİD militanları tarafından 9 Haziran tarihinde rehin alınmışlardı. Dışişleri Bakanlığı yetkililerine bakarsanız, tır şoförlerinin serbest bırakılmaları işi, IŞİD terör örgütüyle sessiz ve derinden yapılan görüşmeler sayesinde gerçekleşmiştir! Her neyse, tır şoförleri kurtuldular ya! (Üzümü ye, bağını sorma!) atalar sözünde olduğu gibi, biz de üzümü yiyip, bağını sormayacağız, işi kurcalamayacağız!

Şimdi sırada yine IŞİD terör örgütü tarafından 11 Haziran 2014 günü Musul’da derdest edilen 48 konsolosluk mensuplarının serbest bırakılmaları var. Dün, bu satırların yazıldığı ana kadar serbest bırakıldıklarına dair herhangi bir haber yoktu. Ancak, onların da yakında serbest bırakılacaklarına emin olabilirsiniz! Çünkü IŞİD bizimkilere, bizimkiler de IŞİD’e mahkûm! Tırlarla giden silahlar, mühimmat, gıda maddeleri ve ilaçların elbette bir karşılığı olmalı! IŞİD militanları, hiç Türkiye’deki ağabeylerini ve destekçilerini zora sokarlar mı! IŞİD, sözün tam anlamıyla bir terör örgütü. Açılımının (Irak Şam İslam Devleti) olduğuna bakmayınız. Bu örgüt, aslında Büyük Ortadoğu Projesinin gerçekleşmesi için ABD’nin, İsrail’in ve AB’ın güdümünde ve kontrolünde çalışmaktadır! Malum bizimki de, Büyük Ortadoğu Projesinin eş başkanlarından biri! Yani, aralarında bu açıdan da önemli bir bağ var!

Serbest bırakılan tır şoförlerine IŞİD militanlarının verdikleri öğüt de enteresan: (Sunni olun ve dinin gereğini yerine getirin!) Sunni olmak (ALLAH-U EKBER) deyip, insanları boğazlamaksa, hür kadınları savaş ganimeti sayarak ırzlarına, namuslarına tecavüz etmekse, ben sunni olmaktan vazgeçtim! Esaretten kurtulan tır şoförü kardeşlerimize (geçmiş olsun) derken, Musul’da görev başında derdest edilen konsolosluk mensuplarının da bir an evvel ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri için şova dönüştürülmeden serbest bırakılmalarını diliyoruz!


Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siirt56.com sorumlu tutulamaz.

Ad Soyad

Yorum

  • Toplam Yorum
  • 1 / 0 Sayfa 1

YORUMLAR

SON YAZILARI

GELİN KARDAŞLAR HEP BİRLİK OLALIM! KİM DAHA BÜYÜK! İşleri, Allah’a Havale Etmek! “ÇALIŞIYOR YA, İSTERSE HIRSIZ OLSUN!” ZENGİN DAMATLAR!!! IŞİD Militanları Ağabeylerini Zora Sokmazlar! “Il Kar’a, Tıftığor Fi Dambokut Ğelite!” Cumhurbaşkanlığı Adayları Belli Olurken! Siirtliler, Neden Göç Ediyorlar! FAİZ LOBİSİ Mİ KAZANDI

Ethem Sancak: Artık Zengin Değilim

Ethem Sancak: Artık Zengin DeğilimSancak, 'Eskiden ilk 20 zenginden biriydim, şimdi sondan yirminciyim' - Star Gazetesi ve Kanal 24'ün sahibi iş adamı Ethem Sancak, 2015'te TÜSİAD'ın b

  • 8 yorum
  • 27712 kere okundu

Hakem Yılmaz Butur, Siirt56´yı Ziyaret Etti

Hakem Yılmaz Butur, Siirt56´yı Ziyaret EttiTarafsız haberciliğiyle gönüllere taht kuran Siirt56'yı ziyaret eden Yılmaz Butur, çalışmalarımızda başarılar diledi.

  • 11 yorum
  • 27125 kere okundu

   
Siirt Yerel Medyası, İnternet Haberciliği ve Muhammed Kurt  

KÖŞE YAZARLARIRSS © 2010-2014 Siirt, Siirt56 Haber | Siirt Haberleri
Site içeriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır

Siirt 56