• Şuan Sitemizde 67 Kişi Haber Okuyor.
Reklam
  • Ahmed Arıtürk

  • Gazeteci, Şair ve Yazar

  • 3482

Ahmed Arıtürk

İKİ UCU, BOKLU DEĞNEK!

17 Aralık günü yolsuzluk, rüşvet ve kara para aklamaya karşı İstanbul ve  Ankara’da yapılan  operasyonlardan sonra cemaatle, AKP’nin arası öylesine açıldı ki, artık, bunun dönüşünün kalmadığı ortada.


İddialar odur ki, bu operasyonlar cemaatin adliyede ve emniyette bulunan adamları sayesinde gerçekleştirildi. Buna karşı hamle olarak hükümet de adliyedeki ve emniyetteki cemaatçileri tırpanlayarak her iki teşkilatı hallaç pamuğuna çevirdi.


Adliyede ve Emniyet teşkilatında yapılan karşı operasyonlar üzerine Fethullah Hoca BEDDUALI bir vaız vermiş ve internet sitesinden yayınlatmıştı. Fethullah Hoca 22 Aralık günü de aynı konuda yaptığı vaızla, beddualı vazının sebebini açıklayarak şunları söylüyor:


“Müslümana “çete” diyen, “şebeke” diyen, “eşkıya” diyen ve onları inlere sığınmış goriller gibi, maymunlar gibi gören.. bunlar partallaşmış düşüncelerin sözlere, düşüncelere, ifadelere aksedişinden başka bir şey değildir ve bunlarla hiçbir eğri düzeltilemez. İnsanlığın beklediği o hakikatler hiçbir zaman bunlar sayesinde kazanılamaz. Emekler durur insanlık ve sürekli beklediği ümitlerinin inkisarıyla bir kere daha asâ gibi bükülür iki büklüm olur. Bir kere daha inler, bir kere daha inkisar yaşar. Bir kere daha ateş böceklerini Sirüs yıldızı gibi alkışlamış olmanın aldanmışlığı içinde hicap duyar, başını önüne eğer, “Affet beni Allahım!” der. “İnlerdeki maymunlar, goriller, ayılar, sırtlanlar, yılanlar, çıyanlar gibi…” “İn” deyince onlar anlaşılır. Bu türlü töhmetler, ittihamlar karşısında kalabilirler. Fakat böylesine seviyesizliğe böyle seviyesizce mukabelede bulunmamak lazım. “Allah bizi de sizi de affetsin!”, “Allah kalblerimizi ıslah eylesin!” demekle mukabelede bulunmak lazım.”


Fethullah Hoca’nın vaazı uzayıp durmakta amma, biz sadece ilk bölümünü vermekle yetindik.


Din istismarını kimselere kaptırmak istemeyen AKP ile kendisini İslamiyetin Merkezi gibi gören cemaatin kapışmasının en büyük zararı elbette ki, yüce dinimize olacaktır.


Biz bu yaşananları ancak (Takke düştü, kel göründe) deyimiyle açıklayabiliriz. Yani anlayacağınız
İKİ UCU B.KLU DEĞNEK!!!

 

Ahmed ARITÜRK
Siirt Gazetesi - 24.12.2013
Haber/Yorum KöşesiBu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siirt56.com sorumlu tutulamaz.

Ad Soyad

Yorum

  • Toplam Yorum
  • 1 / 0 Sayfa 1

YORUMLAR

SON YAZILARI

GELİN KARDAŞLAR HEP BİRLİK OLALIM! KİM DAHA BÜYÜK! İşleri, Allah’a Havale Etmek! “ÇALIŞIYOR YA, İSTERSE HIRSIZ OLSUN!” ZENGİN DAMATLAR!!! IŞİD Militanları Ağabeylerini Zora Sokmazlar! “Il Kar’a, Tıftığor Fi Dambokut Ğelite!” Cumhurbaşkanlığı Adayları Belli Olurken! Siirtliler, Neden Göç Ediyorlar! FAİZ LOBİSİ Mİ KAZANDI

Ethem Sancak: Artık Zengin Değilim

Ethem Sancak: Artık Zengin DeğilimSancak, 'Eskiden ilk 20 zenginden biriydim, şimdi sondan yirminciyim' - Star Gazetesi ve Kanal 24'ün sahibi iş adamı Ethem Sancak, 2015'te TÜSİAD'ın b

  • 8 yorum
  • 448 kere okundu

Hakem Yılmaz Butur, Siirt56´yı Ziyaret Etti

Hakem Yılmaz Butur, Siirt56´yı Ziyaret EttiTarafsız haberciliğiyle gönüllere taht kuran Siirt56'yı ziyaret eden Yılmaz Butur, çalışmalarımızda başarılar diledi.

  • 11 yorum
  • 591 kere okundu

   
Siirt Yerel Medyası, İnternet Haberciliği ve Muhammed Kurt  

KÖŞE YAZARLARIRSS © 2010-2019 Siirt, Siirt56 Haber | Siirt Haberleri
Site içeriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır

Siirt 56