• Şuan Sitemizde 75 Kişi Haber Okuyor.
Reklam
  • Ahmed Arıtürk

  • Gazeteci, Şair ve Yazar

  • 3216

Ahmed Arıtürk

SİİRT´TE, GÜZEL ŞEYLER OLUYOR!

Şehrimizde geçtiğimiz hafta içinde “ULUSAL EL SANATLARI SEMPOZYUMU” vardı. Dün de “SİİRT FISTIK ÜRETİCİLERİNİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI” gerçekleştirildi. Her iki toplantıya da, Türkiye’nin muhtelif Üniversitelerinden bilim adamları katılmışlardı. İlimizin, bilim çalışmalarının merkezi olmasına doğru bir eğilimin olması, elbette ki memnuniyet vericidir.

Bilimsel hareketlilikler, Siirt’in geleceğine önemli katkılar sağlayacaktır. İçine kapanık bir il durumundan çıkıp, en azından, ülke genelinde adından söz edilen bir il durumuna gelmesi, sempozyumlara, bilgilendirme toplantılarına ev sahipliği yapması elbette memnuniyet vericidir.

Siirt Üniversitesi tarafından düzenlenen “Ulusal el sanatları sempozyumu”na 60’a yakın bilim adamının katılması memnuniyet vericiydi. Valilik tarafından düzenlenen “Siirt Fıstık Üreticilerini bilgilendirme toplantısı”na da 6 bilim adamı yanında, çok sayıda teknik elemanlar ve fıstık üreticileri katılmışlardı.

Sempozyumlarla ve çeşitli oturumlarla Bilim adamlarının İlimizde toplanmaları, Siirt’in geleceği açısından çok önemli katkılar sağlayacaktır. Bilimsel hareketler, beraberlerinde ekonomik kalkınmayı da getirirler. Çünkü, bilimsiz ve bilgisiz çalışmalardan alınacak semereyle, bilim adamlarının katılımları sağlanarak düzenlenen etkinlikler çok farklı  sonuçlar verir. Bir konuya, bilimin ışığında bakmak başka, karanlıkta ve el yordamıyla bakmak başkadır. Gözleriniz kapalı olarak ve el yordamıyla baktığınız zaman, filin kulağını yorgan zannedebilirsiniz. Gözlerin açık olması, ancak bilimsel çalışmalarla mümkündür. Bunun için bilimle ve bilim adamlarıyla haşır-neşir olmak gereklidir.

İlimizde bilimsel çalışmaların yoğunlaşmasını sevinçle karşılıyor ve “SİİRT’TE GÜZEL ŞEYLER OLUYOR” diyerek bu bilimsel etkinliklerin devamını diliyoruz.


Ahmed ARITÜRK / SİİRT GAZETESİ
14.10.2010Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siirt56.com sorumlu tutulamaz.

Ad Soyad

Yorum

  • Toplam Yorum
  • 1 / 0 Sayfa 1

YORUMLAR

   aliş 2011-04-05  
sn arıtürk
siirt ilinde hiçbir şey iyi gitmiyor
tam tersi herşey eskisinden daha berbat

SON YAZILARI

GELİN KARDAŞLAR HEP BİRLİK OLALIM! KİM DAHA BÜYÜK! İşleri, Allah’a Havale Etmek! “ÇALIŞIYOR YA, İSTERSE HIRSIZ OLSUN!” ZENGİN DAMATLAR!!! IŞİD Militanları Ağabeylerini Zora Sokmazlar! “Il Kar’a, Tıftığor Fi Dambokut Ğelite!” Cumhurbaşkanlığı Adayları Belli Olurken! Siirtliler, Neden Göç Ediyorlar! FAİZ LOBİSİ Mİ KAZANDI

Ethem Sancak: Artık Zengin Değilim

Ethem Sancak: Artık Zengin DeğilimSancak, 'Eskiden ilk 20 zenginden biriydim, şimdi sondan yirminciyim' - Star Gazetesi ve Kanal 24'ün sahibi iş adamı Ethem Sancak, 2015'te TÜSİAD'ın b

  • 8 yorum
  • 27712 kere okundu

Hakem Yılmaz Butur, Siirt56´yı Ziyaret Etti

Hakem Yılmaz Butur, Siirt56´yı Ziyaret EttiTarafsız haberciliğiyle gönüllere taht kuran Siirt56'yı ziyaret eden Yılmaz Butur, çalışmalarımızda başarılar diledi.

  • 11 yorum
  • 27125 kere okundu

   
Siirt Yerel Medyası, İnternet Haberciliği ve Muhammed Kurt  

KÖŞE YAZARLARIRSS © 2010-2014 Siirt, Siirt56 Haber | Siirt Haberleri
Site içeriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır

Siirt 56