• Şuan Sitemizde 36 Kişi Haber Okuyor.
Siirt Milletvekili Afif DEMİRKIRAN'dan Belediye Başkanı'na Tepki

Siirt Milletvekili Afif DEMİRKIRAN'dan Belediye Başkanı'na Tepki

2013-10-28 - 09:37
Siirt Milletvekili Afif Demirkıran, Siirt'in yararına olan bütün projelerin arkasında olduklarını söyledi.
Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu (KPK) Eş Başkanı ve AK Parti Siirt Milletvekili Afif Demirkıran, Siirt'in yararına olan bütün projelerin arkasında olduklarını söyledi. 
 


Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak’ın daha önce açıkladığı ve belediyenin birçok projesinin engellendiğiyle ilgili iddialara cevap veren Demirkıran, "Siirt’in faydasına olan bütün projelerin arkasında olduk. Siirt’in faydasına inanmadığımız hiçbir şeyin arkasında durmayız" dedi. 


 
Siirt İl Danışma Meclisi'nde açıklamalarda bulunan Demirkıran, bütün belediyelere eşit davrandıklarını belirterek, "İnsanlarımıza hizmet edebilmesi için bütün belediyelerimize, bütün belediyelere eşit şekilde ödenek ayrılıyor. Hiçbir şekilde ayrım yok. Biz milletvekili olduğumuzda değişik vesilelerle hep şunu söyledik 'Siirt için, Siirtli için ortaya konan her projenin arkasında olacağız' ve olduk. Bütün projelerin arkasında olduk. Ama hiç kimse kusura bakmasın. Siirt’in faydasına inanmadığımız hiçbir şeyin yanında yer almayız. Bizim belediye başkanımızın da Siirt’in yararına olduğuna inanmadığımız bir kredisi vardı ve onun arkasında olmadık. O karara da destek vermedik. Ben o zaman da yine Siirt milletvekiliydim. Ama Selim Başkanın, Siirt Belediye Başkanının getirmiş olduğu, bizden talep ettiği, hükümetimizden talep ettiği Siirt’in yararına olan bütün projelere destek verdik, ayrım yapmadık. Dolayısıyla çıkıp orada burada konuşmak kolaydır. Ama birisi çıkar, yüzüne yapıştırır. Der ki 'Senin söylediğin hiçbir şey doğru değildir, yalan konuşuyorsun, doğruyu konuşmuyorsun' der" şeklinde sert açıklamalarda bulundu. 

 
 
Her zaman halkın yanında olduklarını ve her zaman doğruların yanında yer aldıklarını da sözlerine ekleyen Demirkıran şöyle dedi: 
 
 

"Biz her zaman doğrudan yanayız, doğrunun yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Biz milletvekilleri olarak hiçbir zaman halkımızı yalnız bırakmadık. Halkımızla beraber olduk. Biz bayramdan bayrama, mitingden mitinge Siirt'e gelenlerden olmadık. Çıkalım hep beraber, siz çıkın, Siirt'in bütün çarşılarını, caddelerini, dükkanlarını esnafını dolaşın. Sayın BDP'nin şimdiki milletvekilini, bir önceki milletvekilini kaç kişi nerede ve nasıl görmüş. Mitingler hariç. Onların çok güzel bir adetleri vardır. Mitinglerde bir araya gelirler, konuşurlar, ederler, hükümetin aleyhinde bulunurlar. Ondan sonra da hükümetin nimetlerinden de istifade ederler, belediyecilik yaparlar. Kaç kişiniz bir önceki belediye başkanın soyadını hatırlıyor. Ama biz, elhamdülillah bir dönemlik milletvekili olmadık. Biz eğer halkımızdan uzak olmuş olsaydık, halkımız tarafından kucaklanmamış olsaydık, halkımıza sevdalı ve halkımız tarafından sevilen olmasaydık, biz üç dönem milletvekili olamazdık.
 

Milletvekili Demirkıran, Siirt'teki su projesi başta olmak üzere birçok projenin AK Parti döneminde gerçekleştirildiğini de sözlerine ekledi.Bu haber 1953 defa okundu.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siirt56.com sorumlu tutulamaz.

Ad Soyad

Yorum

HENÜZ YORUM YAPILAMAMIŞ, İLK YORUMU SİZ YAPIN!!!Kategorisine Ait Diğer Haberler

Osman Ören’den Kınama

 Osman Ören’den KınamaMecliste konuyla ilgili söz alan Ören, Kobani bahanesiyle gerçekleşen saldırıları kınadığını belirtti.

 • 0 yorum
 • 20190 kere okundu

Başkan Fevzi Sevgili, Siirt'te Konvoyla Karşılandı

 Başkan Fevzi Sevgili, Siirt'te Konvoyla KarşılandıAK Parti Siirt İl Başkanlığına getirilen ve Siirt'e gelen Fevzi Sevgili, konvoyla karşılandı.

 • 0 yorum
 • 1401 kere okundu

AK Parti Siirt İl Başkanlığına Fevzi Sevgili Atandı

AK Parti Siirt İl Başkanlığına Fevzi Sevgili AtandıNihat Yumuk'un istifasıyla boşalan AK Parti Siirt İl Başkanlığına Fevzi Sevgili atandı.

 • 0 yorum
 • 1606 kere okundu

AK Parti Siirt İl Yönetimi İstifa Etti

 AK Parti Siirt İl Yönetimi İstifa EttiAdalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Siirt İl Başkanı Nihat Yumuk ve il yönetimi istifa etti.

 • 1 yorum
 • 1835 kere okundu

AK Parti'de Temayül Yoklaması Yapıldı

AK Parti'de Temayül Yoklaması YapıldıAdalet ve Kalkınama Partisi (AK Parti), merkez ve ilçelerde aday adayları arasında temayül yoklaması yaptı.

 • 0 yorum
 • 2805 kere okundu

Kurtalan Ak Parti Aday Adayları Değerlendirmeye Alındı

Kurtalan Ak Parti Aday Adayları Değerlendirmeye AlındıAK Parti Kurtalan İlçe Başkanı Zakir Tuna, aday adaylığı başvuru süresinin sona erdiğini belirterek aday belirleme çalışmalarının başladığını söyledi.

 • 0 yorum
 • 2038 kere okundu

Kadın Kollarından Aşure İkramı

Kadın Kollarından Aşure İkramıAk Parti Kadın Kolları, 4. Siyaset Akademisi Yerel Yönetimler programına katılanlara Muharrem ayı münasebetiyle Aşure dağıttı .

 • 0 yorum
 • 1941 kere okundu

Ak Parti İl Başkanı Ali İLBAŞ'tan Belediye İle İlgili Açıklamalar

Ak Parti İl Başkanı Ali İLBAŞ'tan Belediye İle İlgili AçıklamalarAdalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Siirt İl Danışma Meclisi Toplantısında Ali İlbaş, Selim Sadak hakkında çok ağır ifadeler kullandı.

 • 1 yorum
 • 2102 kere okundu

Siirt Milletvekili Afif DEMİRKIRAN'dan Belediye Başkanı'na Tepki

Siirt Milletvekili Afif DEMİRKIRAN'dan Belediye Başkanı'na TepkiSiirt Milletvekili Afif Demirkıran, Siirt'in yararına olan bütün projelerin arkasında olduklarını söyledi.

 • 0 yorum
 • 1954 kere okundu

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma PartisiAKP Hakkında bilgiler

 • 0 yorum
 • 11106 kere okunduKÖŞE YAZARLARIRSS © 2010-2014 Siirt56.com - Güncel Siirt Haberleri
Site içeriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır

Siirt 56