• Şuan Sitemizde 37 Kişi Haber Okuyor.
Ak Parti İl Başkanı Ali İLBAŞ'tan Belediye İle İlgili Açıklamalar

Ak Parti İl Başkanı Ali İLBAŞ'tan Belediye İle İlgili Açıklamalar

2013-10-28 - 09:50
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Siirt İl Danışma Meclisi Toplantısında Ali İlbaş, Selim Sadak hakkında çok ağır ifadeler kullandı.

Siirt Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıda konuşan AK Parti Siirt İl Başkanı Ali İlbaş, Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak'ın, kredilerinin engellendiğiyle ilgili yaptığı daha önce ortaya attığı iddiaların asılsız olduğunu söyledi.

 

"İDDİALARIN GERÇEKLE İLGİSİ YOKHükümetin başarısını hazmedemeyenlerin çeşitli iddiaları ortaya attıklarını belirten İlbaş, Belediye Başkanı Selim Sadak'ın da kendi başarısızlıklarını örtbas etmek için çeşitli iddialarda bulunduğunu belirterek, "Sayın Sadak, oturup kalktığı yerde partimizin çalışmalarını engellediğimizi kredi ve ödeneklerinin kısıtlanması için çaba harcadığını söylüyor. Sayın Sadak, bu iddialarını son olarak Ağustos ayında yeni otogarın temel atma töreninde yaptığı konuşmada dile getirdi. Sayın Sadak bu konuşmasında biraz daha ileri giderek, bizlerin milletvekillerimizle birlikte artık toplumun içerisine giremez hale geldiğimizi gerçeklerle hiç ilgisi olmayan bir ifade kullandı. Sayın Sadak'a buradan sesleniyorum bizler, köyden kente her zaman acı gününde sevinç gününde hemşehrilerimizle beraber olmuşuzdur. Bu arada bu iddialarının gerçekle ilgisi olmadığını belgelerle cevaplandırmak istiyorum" diyerek tepki gösterdi. 
 
 

Siirt Belediyesi'nin 2010-2013 yılları arasında çeşitli projelerle ajanslardan 1 milyon 474 bin 811 TL hibe aldığını belirten İlbaş, bu hibelerin Siirt Çevre Projesi, Siirt Kent Park Projesi, Siirt Vanlı Hayvan Borsası Alt Yapı Projesi, Barış Parkı projesi, tabelalar ve Adres Bilgi Sistemi projelerinde kullanıldığını söyledi. İlbaş, Ocak 2013 ve 1 Ekim 2013 tarihleri arasında Siirt Belediyesi’ne İller Bankası'nda aylık ortalama gelen kesintisiz miktarın 3 milyon TL olduğuna da dikkat çekti. 
 
 

Sadak'ın Ağustos ayında AK Parti Teşkilatı ve milletvekillerinin kredilerini engellediği iddialarına da cevap veren İlbaş, "Sayın Siirt Belediye Başkanımız Selim Beyin Ağustos Ayında Yaptığı Açıklamada Ak Parti ve Teşkilatı Milletvekilleri kredilerimizi engellediğini beyan etmişti bu vesileyle bende sizin huzurunuzda iktidara geldiği günden bugüne ne kadar kredi talep etiği ve aldığını sizlerle paylaşmak istiyorum. İçme suyu ve atık su borusu için 2 milyon TL, yol ve kaldırım için 4 buçuk milyon TL, kepçe ve değişik araçların alımı için 3 milyon TL, toplu taşıma amaçlı alınacak olan yarım otobüsler için 3 milyon 800 bin TL'dir" dedi.

 
 
İlbaş, belediyenin otogar için talep edilen kredinin ise kredi şartlarının oluşmadığından dolayı onaylanmadığını belirtti. 
 
 

"SADAK, BECERİKSİZLİĞİNİN ÜSTÜNÜ ÖRTMEK İSTİYOR
 
 

AK Parti'nin kendi belediyelerini kayırdığıyla ilgili iddiaları da cevaplayan İlbaş, Siirt Belediyesi’nin AK Parti’de olduğu dönemde kamulaştırma için 3 milyon 200 bin TL, alt yapı inşaatı, kaldırım ve kanalizasyon ve içme suyu projeleri için de 5 milyon TL olduğuna dikkat çekerek, İller Bankası'ndan talep edilen 8 milyon TL'nin ise kredi şartının oluşmadığından dolayı onaylanmadığına dikkat çekti.
 
 

İlbaş, beceriksizliğin faturasının örtbas edilmek istendiğini belirterek, "O halde Sayın Sadak'a soruyorum, çalışmalarınızı engellemek bu mu dur? Bu örnekleri çoğaltmak mümkündür. Sayın Sadak, beceriksizliğinin faturasını çamur atarak örtmek istiyor" dedi. 

 
 
"HİÇBİR ZAMAN AYRIM YAPMADIM

 
 
AK Parti Siirt İl Başkanı olarak hiçbir zaman ayrım yapmadığına dikkat çeken İlbaş, "İl yönetimine girdiğim günden bu yana her zaman bütün hemşehrilerimi kucaklamaya sorunlarına çözüm bulmaya çalıştım. Hiç bir zaman dil, etnik köken düşünce farklılığı gözetmedim. Yaratılanı Yaradan ötürü sevdim, ona hizmet etmeye hizmetkarı olmaya çalıştım. Hiçbir zaman Arap, Kürt, Türk ayırımı yapmadan üç dilli üç etnik kökenli bu güzel şehrimizde yaşayan herkesi kardeş olarak bildim, büyüklerime saygıda kusur etmemeye, küçüklerime de sevgimi göstermeye çalıştım. Bu gayretlerimin sizler tarafından yakından takip ve takdir edildiğini biliyorum" şeklinde konuştu.

 
 
"BENİM İSMİM DİLLENDİRİLİYOR

 
 
İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuşan İlbaş, herkesin merakla beklediği belediye başkan adaylığı için de konuştu. İlbaş, adaylık için sinyal de verdi. 

 
 
Siirt Belediye Başkanlığı Adaylığı için isminin dillendirildiğini söyleyen İlbaş, AK Partililerin kendilerini bu göreve layık olmasından dolayı şeref duyduğunu belirterek, "Bu teveccühün beni bu zorlu göreve layık görüyor olmanız benim için büyük bir şereftir, büyük bir onurdur. Hepinizin bildiği gibi ben ve ailem Selamet ve Refah Partisi çizgisinden gelmiş, bunu her zaman sürdüren ve partimizin kurulması ile birlikte o büyük insanın, o dünya liderinin arkasında yer almış ve partisine gönül vermiş, bu davada bir nefer olma şerefini kazanan bir kardeşinizim. Bu partide görev almak, ekonomiden, siyasete eğitimden sağlığa ve ulaşıma kadar her alanda ülkemizde büyük bir kalkınma hamlesi başlatan, sözü dinlenir, görüşü önemsenir o dünya liderinin önderliğinde yürümek büyük bir şeref olduğu kadar büyük bir sorumluluktur. Bütün dava arkadaşlarımın bu şeref ve sorumluluk duygusuna sahip olduklarına canı gönülden inanıyorum. Bu partiye gönül vermiş herkes her zaman her göreve layıktır. Ben de bir kardeşiniz olarak beni belediye başkan adaylığına layık görmenizin şerefini yaşıyorum" dedi.

 
 
İLBAŞ, ADAYLIK SİNYALİNİ VERDİ

 
 
Yerel yönetimlerde yarışmak isteyen isimlerin önünü tıkamamak amacıyla süreç sonuna kadar bekleyeceğini belirten İlbaş, "Partinin bir yöneticisi olmanın verdiği bir sorumlulukla, bu yarışta bende varım demek isteyen kardeşlerimin önünü tıkamamak için sürecin sonuna kadar bekleyecek ve genel merkezimizin de görüşlerini alarak bir değerlendirme yapacağım" diyerek adaylık sinyalini verdi.

 
 
İlbaş'ın konuşmaları dakikalarca alkışlandı. 

 
 
Toplantıya Siirt Koordinatörü ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç, AK Parti Siirt Milletvekili Afif Demirkıran ve diğer parti yöneticileri katıldı.
Bu haber 2101 defa okundu.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Siirt56.com sorumlu tutulamaz.

Ad Soyad

Yorum

YAPILAN YORUMLAR

   hak yolcusu 2013-12-05  
fazla hikaye yazmayın be biz mervan gül akp döneminde gördük şahsen ben bir siirtli olarak memlektime geldiğim zaman valisi we belediye başkanı ile gurur duyuyorum yeniden selim sadak diyoruz inşallah


Kategorisine Ait Diğer Haberler

Osman Ören’den Kınama

 Osman Ören’den KınamaMecliste konuyla ilgili söz alan Ören, Kobani bahanesiyle gerçekleşen saldırıları kınadığını belirtti.

 • 0 yorum
 • 20190 kere okundu

Başkan Fevzi Sevgili, Siirt'te Konvoyla Karşılandı

 Başkan Fevzi Sevgili, Siirt'te Konvoyla KarşılandıAK Parti Siirt İl Başkanlığına getirilen ve Siirt'e gelen Fevzi Sevgili, konvoyla karşılandı.

 • 0 yorum
 • 1401 kere okundu

AK Parti Siirt İl Başkanlığına Fevzi Sevgili Atandı

AK Parti Siirt İl Başkanlığına Fevzi Sevgili AtandıNihat Yumuk'un istifasıyla boşalan AK Parti Siirt İl Başkanlığına Fevzi Sevgili atandı.

 • 0 yorum
 • 1606 kere okundu

AK Parti Siirt İl Yönetimi İstifa Etti

 AK Parti Siirt İl Yönetimi İstifa EttiAdalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Siirt İl Başkanı Nihat Yumuk ve il yönetimi istifa etti.

 • 1 yorum
 • 1835 kere okundu

AK Parti'de Temayül Yoklaması Yapıldı

AK Parti'de Temayül Yoklaması YapıldıAdalet ve Kalkınama Partisi (AK Parti), merkez ve ilçelerde aday adayları arasında temayül yoklaması yaptı.

 • 0 yorum
 • 2805 kere okundu

Kurtalan Ak Parti Aday Adayları Değerlendirmeye Alındı

Kurtalan Ak Parti Aday Adayları Değerlendirmeye AlındıAK Parti Kurtalan İlçe Başkanı Zakir Tuna, aday adaylığı başvuru süresinin sona erdiğini belirterek aday belirleme çalışmalarının başladığını söyledi.

 • 0 yorum
 • 2038 kere okundu

Kadın Kollarından Aşure İkramı

Kadın Kollarından Aşure İkramıAk Parti Kadın Kolları, 4. Siyaset Akademisi Yerel Yönetimler programına katılanlara Muharrem ayı münasebetiyle Aşure dağıttı .

 • 0 yorum
 • 1941 kere okundu

Ak Parti İl Başkanı Ali İLBAŞ'tan Belediye İle İlgili Açıklamalar

Ak Parti İl Başkanı Ali İLBAŞ'tan Belediye İle İlgili AçıklamalarAdalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Siirt İl Danışma Meclisi Toplantısında Ali İlbaş, Selim Sadak hakkında çok ağır ifadeler kullandı.

 • 1 yorum
 • 2102 kere okundu

Siirt Milletvekili Afif DEMİRKIRAN'dan Belediye Başkanı'na Tepki

Siirt Milletvekili Afif DEMİRKIRAN'dan Belediye Başkanı'na TepkiSiirt Milletvekili Afif Demirkıran, Siirt'in yararına olan bütün projelerin arkasında olduklarını söyledi.

 • 0 yorum
 • 1953 kere okundu

Adalet ve Kalkınma Partisi

Adalet ve Kalkınma PartisiAKP Hakkında bilgiler

 • 0 yorum
 • 11106 kere okunduKÖŞE YAZARLARIRSS © 2010-2014 Siirt56.com - Güncel Siirt Haberleri
Site içeriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır

Siirt 56